Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 3. 2020
Líbí se mi

Nikdy není pozdě začít dělat to, co vás baví, říká zakladatelka školy make-upu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 3. 3. 2020
Líbí se mi
Nikdy není pozdě začít dělat to, co vás baví, říká zakladatelka školy make-upu

Nikdy není pozdě začít dělat to, co vás baví, říká zakladatelka školy make-upu

Na začátku kariéry je spousta lidí přesvědčena, že si vybrali obor, který je naplňuje a baví. A několik let jsou skutečně spokojení. Jenže pak se objeví rutina, mohou se přidat starosti o rodinu a z vysněné kariéry se stane jen trpěný prostředek, jak si zajistit příjem.

V takovém případě má člověk dvě možnosti. Rezignovat a v daném oboru zůstat vlastně jen z pohodlnosti, ale bez naděje na radost a uspokojení z práce, nebo se rozhodnout ke změně, byť i radikální. Ano, je to krok do neznáma, ale stojí za to. Navíc máme v dnešní době spoustu příležitostí, jak začít znovu od začátku, i když člověk škole již dávno odrostl.

Je to snazší, než si myslíte

Jednou z možností, jak vykročit k práci, jež bude člověka naplňovat, je rekvalifikační kurz, který je podporován i úřadem práce. Jedním z nejvyhledávanějších je ten v oboru vizážistka. Nabízí jej i Make-up Institute Prague, kde si zájemci mohou vybrat ze dvou kurzů akreditovaného studijního programu oboru vizážistka a barvové poradenství. Zájemce musí být veden v evidenci na Úřadu práce a splnit vstupní předpoklady (některé Úřady práce si stanovují vlastní podmínky a postupy ohledně rekvalifikace), podmínkou pro přijetí na studium na Institutu je věk 18 let, ukončená základní škola a potravinářský průkaz (vystaví praktický lékař). Všechny další podrobnosti najdete na stránkách Make-up Institute Prague.

Zájem o rekvalifikační kurzy ve „škole make-upu“ je podle zakladatelky Make-up Institute Prague Markéty Davidovich opravdu velký. „Řekla bych, že 80 procent kurzů u nás připadá právě na rekvalifikace a zbytek na pokročilé make-up techniky. Pro začátečníky nabízíme dva programy: 10denní MASTER BEAUTY zaměřený na privátní klientelu, ze kterého vzejdou vizážistky do salonů. V kurzu se naučí líčení denní, večerní, svatební, pro focení nebo zralou pleť. Druhým a nejoblíbenějším je 4týdenní program MASTER PRO A-Z, kde se absolvent naučí vše přes beauty až po ty nejpokročilejší make-up techniky. Rekvalifikace je poslední roky podporována úřady práce, plno nezaměstnaných pak žádá o proplacení rekvalifikací úřadem,“ popisuje Markéta.

Nejen maminky na rodičovské

Kdo je vlastně nejčastějším zájemcem rekvalifikačního kurzu? „Nejčastěji jsou to ženy, které chtějí změnit svou práci. Které jsou vyprahlé, znuděné, demotivované, často z kanceláří a hledají kreativní práci. U líčení je navíc velká výhoda, že máte hned zpětnou vazbu – neboli hned po nalíčení vás klientka zahrne komplimenty, jak je spokojená. Mladé maminky u nás často studují před miminkem, tedy s bříšky, jelikož si uvědomují, že by si během mateřské mohly make-upem přivydělávat. Líčení je ideální v tom, že je velmi flexibilní, a jde tedy skloubit s miminkem, jinou prací nebo školou,“ popisuje Markéta Davidovich.

Případní zájemci o změnu kariéry se podle jejích slov nemusejí obávat, ani když o líčení prakticky nic nevědí. „Není nutno cokoliv před kurzem ovládat. Samozřejmě se jaksi přirozeně čeká zájem o obor, studentky mají většinou shlédnuty nějaké make-up tutorialy, sledují značky nebo make-up artisty na Instagramu a podobně. V dnešní době je dekorativní kosmetika velký trend, takže většina studentů je přirozeně v make-upu u již zběhlá. Ale mnohdy máme starší studentky, jejichž věk dávno překročil čtyřicítku, nebo muže, kteří většinou ani neví, co je řasenka, a taky to zvládáme. Velkou výhodou je, pokud je budoucí vizážistka zběhlá ve vnímání barev, například pokud maluje,“ říká zakladatelka Make-up Institute Prague.

Ani později nejste bez pomoci

Ani po absolvování rekvalifikačního kurzu nenechá institut čerstvé vizážistky bez pomoci. „Po kurzu je nutno nabrat praxi. Tady většinou se útokem berou kamarádky, rodina, kolegyně v práci… Ale to nestačí. Jelikož běžná žena make-upu nerozumí, určitě ji absolventka nalíčí vždy lépe, než ona zvládne sebe, ale to neznamená, že tam nejsou chyby. Jen je klientka nevidí. Proto máme pro všechny naše absolventky tzv. trénink zdarma. Znamená to, že k nám může absolvent po kurzu zdarma dorazit a trénovat pod dohledem lektora. Velmi oblíbeným startem kariéry většiny vizážistek je nástup pod nějakou značku jako beauty konzultantka. Vizážistky tak pracují v různých parfumeriích nebo obchodech s dekorativní kosmetikou, jsou v kontakty s produkty, klienty, líčí, chodí na další školení. Je to dobrý přestup, než se naprosto osamostatní a jdou na volnou nohu,“ popisuje Markéta.

Kromě make-up technik ale musí absolventky znát i marketing, umět se prodat, být vidět… Proto je součástí všech kurzů v Make-up Institute i tzv. marketing pro vizážisty, kde se učí i tyto podnikatelské zásady.

Nikdy není pozdě začít

Institut má také agenturu pro vizážisty, která zajišťuje zakázky šikovným absolventům. „Jsme schopni dohodit neplacenou zakázku jen pro získání praxe pro úplně čerstvé vizážistky, ale i eventy jako přehlídky či zahraniční focení atd. Odvíjí se to od portfolia a schopnosti každého jednotlivce. Řekla bych, že naše role po kurzu je nezaplatitelná. Každý absolvent má od nás podporu, možnost kdykoliv se na nás obrátit s radou nebo žádostí o pomoc,“ říká Markéta Davidovich.

Ostatně právě komplexními službami patří Make-up Institute Prague ke špičce v poskytování rekvalifikačních kurzů v oboru vizážista. „Musím říct, že je to pro mě osobně největší hnací motor a satisfakce zpětná vazba od našich absolventů. Když vám přijde děkovný e-mail, že jste někomu změnili život, je to nádhera. Ono je velmi úzce souvisí s tím, zda děláte práci, která vás naplňuje. Protože pokud takovou najdete, projeví se to i ve vašem osobním životě. Jedna studentka mi napsala, že ‚měníme osudy‘,“ vzpomíná Markéta.

A co by poradila všem, kteří o rekvalifikaci přemýšlejí, ale brzdí je přílišné obavy? „Řekla bych hlavně, že nikdy není pozdě. Pokud cítíte, že vás to někde již nenaplňuje, nebojte se a změňte to. Jde to. Tedy pokud jste připraveni na sobě zamakat, něco obětovat a pomalými krůčky se propracovat k cíli. V poslední době ale zejména u mladé generace vidím spíše opačnou energii, tedy že vše chtějí hned, mají ale minimum pokory a trpělivosti. Často chtějí hned dělat velké věci, ačkoli na ně ještě ‚nemají‘,“ uzavírá Markéta Davidovich z Make-up Institute Prague.

Foto: archiv Make-up Institute Prague a Markéty Davidovich

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 5. 2. 2021

Odpovědět
Li
Li 10. 11. 2020

super

Odpovědět
lenin
lenin 13. 9. 2020

Správně.

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 3. 9. 2020

super

Odpovědět
avatar

Kurz jsem sama absolvovala a je fakt skvělý. Měla jsem v poslední době problémy s tím, že jsem se necítila tak úplně jako pravá žena, a tento kurz mi pomohl nalézt potřebné sebevědomí se projevit tak, jak potřebuji. Sice jsem si na něj musela vzít půjčku zde https://www.ferovepujcky.cz/pujcky-bez-dolozeni-prijmu ale fakt geniální teda.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 361
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.