Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi

Nikdy není pozdě na změny, říká majitelka salonu krásy a vzdělávacího institutu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi
Nikdy není pozdě na změny, říká majitelka salonu krásy a vzdělávacího institutu

Nikdy není pozdě na změny, říká majitelka salonu krásy a vzdělávacího institutu

Krásná blondýnka Lucie Kunzová vyzkoušela za svůj život mnoho profesí, od hygieničky na KHS přes práci v dermatologii až po oblast financí. Její život se ale, stejně jako většině žen, s příchodem dětí, obrátil naruby. Prodělala osobní krizi a úplnou náhodou se dostala k microbladingu, který se stal nakonec vlajkovou lodí jejího úspěšného salonu krásy a vzdělávacího institutu Perfect Academy.

Jak jste se dostala k microbladingu?

Úplnou náhodou. (smích) Kamarádka byla na úpravě obočí vláskovou metodou a mě to zaujalo. Chtěla jsem jít taky, takže jsem chvilku vyzvídala a pak se odhodlala. Bála jsem se, že to bude hrozně bolet, a měla jsem strach. Když jsem zjistila, že to opravdu nebolí, začala jsem tuto metodu velmi doporučovat a také se o ni více zajímat. Nakonec mě celý svět microbladingu pohltil, až jsem se rozhodla jít na kurz. To byl moment, kdy pocit beznaděje vystřídal pocit štěstí a já konečně viděla nové cesty. Vždy jsem chtěla být svým pánem a toto byl pro mě zajímavý obor plný nových možností, kde má práce byla vidět hned. Ne za rok, ne za měsíc, ale hned za 2 hodiny.

Jaký byl váš prvotní impuls ke změně zaměstnání?

U mě to nebylo ze dne na den. V době mateřské dovolené jsem si začala postupně uvědomovat, že už není v mých možnostech se se dvěma dětmi vrátit do takového zápřahu, který jsem dříve měla. V tu dobu jsem byla velmi zoufalá, protože jsem nevěděla, co se sebou. Ztrácela jsem samu sebe a neuměla jsem si odpovědět na otázku, co bude dál. Nevěděla jsem, kterým směrem chci jít, ani co by mě bavilo. Jediné, co jsem věděla, bylo, že se nechci vracet zpět.

Jak změnilo mateřství váš přístup k práci a kariéře?

Opravdu hodně, protože jsem měla nejprve syna a hned po roce dceru. Období mateřské bylo hodně náročné. Pamatuji si doby, kdy jsem v jedné ruce držela dceru, kojila ji a druhou rukou jsem krmila ročního syna. Bylo to náročné období, ale to zažila asi každá maminka. Naučilo mě to nedělat zbytečnosti, mít na vše funkční systém, rozhodovat se rychle, ale efektivně. S jedním dítětem se dá ledacos zvládnout, se dvěma je to už hlavně o logistice a kompromisu. Každá žena s dětmi stojí před těžkým rozhodováním, do čeho investuje svůj čas. Věděla jsem, že pracovat chci, ale nechtěla jsem být v práci od rána do večera.

Kolik času denně věnujete práci?

Mimo microbladingu mám ještě s mojí obchodní partnerkou vzdělávací akademii v oboru permanentního make-upu. Dnes pracuji prakticky tak 12 hodin denně, ale neznamená to, že jsem 12 hodin někde zavřená v práci. Díky všem dnešním vymoženostem mohu pracovat i na chatě, v kavárně, kdekoliv, kde mám internet. Samozřejmě v případě microbladingu musím být v práci fyzicky, a to je obvykle 5 hodin 1 den v týdnu, což je pro maminku s malými dětmi naprosto ideální.

Jak hledáte balanc mezi rodinou a kariérou? Co vám v tom pomáhá?

Manžel, ten je moje největší opora. On je ten, kdo umí dát mému srdci i hlavě klid, a to je důležité, alespoň pro mě. Co mi ještě hodně pomáhá, je příroda. Máme chatu na horách, je to moje srdcová záležitost, a tam se nejen dobíjím, ale hlavně si připomínám, kdo jsem, co chci a co je v životě důležité. Kdykoliv mohu, doslova tam utíkám.

Jaké máte ve svých 36 letech životní období z pohledu kariéry?

Cítím, že se stále rozvíjím, ale rozhodně se necítím být na vrcholu. Vím, že před sebou mám ještě cestu, kterou musím naplnit, ale vůbec se to netýká mé současné práce. Je to možná zvláštní, ale já se vidím někde jinde. Co ale musím říct, je, že se v tomto věku určitě cítím zkušenější, zažila jsem toho hodně a víc se rozhoduji svým srdcem a pocitem než podle logického úsudku. Zkrátka konečně dám na svou intuici!

Je něco, co jste chtěla udělat, ale neměla jste na to čas?

To je dobrá otázka. Mnoho věcí! Jak v průběhu svého života, tak i v daný okamžik. Každý den jsme postavení před rozhodnutí, co máme udělat a na co prostě už není čas. Bohužel v dnešní době často dáváme přednost urgentním záležitostem oproti těm důležitým.

Kdy je podle vás nejlepší čas na profesní změny?

Jednoznačně když je žena na mateřské dovolené. V tomto období ženy často ztrácejí sebevědomí a nevěří si. Přitom mají obrovský potenciál. A víte proč? Protože ony chtějí. Jsou efektivní a velmi schopné, dokáží dosáhnout velkých věcí, jen potřebují dostat šanci se ukázat.

Co je podle vás v dnešní době pro ženu, mámu malých dětí, nejtěžší a co vám pomáhá se s tím vyrovnat?

Myslím, že nejtěžší je sladit všechny rodinné záležitosti, domácnost, práci, starosti, navíc dnešní doba klade velký důraz na to, jak žena vypadá, takže hlídat si vzhled, být stále milá, usměvavá, pozitivní a plná energie, jít s dobou… To už je něco. Ale podle mě je nejdůležitější, aby se žena cítila dobře. Tlak společnosti je někdy tak vysoký, že se mu ženy hodně poddávají. Mně nejvíc pomáhá, když odjedu na chatu do přírody, tam je jedno, zda jsem úspěšná v práci nebo zda mám doma uklizeno. Tam mě nikdo nesoudí a mohu být taková, jaká jsem. Sama sebou.

Myslíte, že nastane další změna, až děti odrostou?

Samozřejmě, začne úplně jiná etapa života. Nové možnosti, tak to vnímám já. Třeba cestovat, naučit se nové věci. Ale to se nejprve budu muset vyrovnat „s odstřižením pupeční šnůry“. Mým dětem je nyní 5 a 6 let, takže si to zatím vůbec neumím představit. (smích)

Foto: archiv Lucie Kunzové

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Hkohoutice
Hkohoutice 19. 8. 2020

pekne

Odpovědět
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

super

Odpovědět
Lekýnek
Lekýnek 4. 5. 2020

skvělý

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

bezva

Odpovědět
Luu2
Luu2 31. 3. 2020

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 201
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.