Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 9. 2017
Líbí se mi

Nezapomínejte na svou ženskost a smyslnost, radí bohyně ze skupiny Vesna

avatar
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 9. 2017
Líbí se mi
Nezapomínejte na svou ženskost a smyslnost, radí bohyně ze skupiny Vesna

Nezapomínejte na svou ženskost a smyslnost, radí bohyně ze skupiny Vesna

Vesna je ženská hudební skupina v čele se čtyřmi krásnými ženami – Patricií, Andrejkou, Bárou a Tanitou. Ty představují slovanské bohyně jara, léta, podzimu a zimy. Nejen jejich hudba, která propojuje různé styly, vás zaujme. Jelikož je hlavním tématem této skupiny žena bohyně, jsou jejich kostýmy krásně propracované a ztělesnění ženskosti úchvatné. 

Přirozenost a harmonie

„Jsme ženy, které mají rády autenticitu, přirozenost, ženskost a to jak v hudbě, tak v životě,“ říká Patricie, která celý projekt vymyslela a napsala písně. „V momentě, kdy dává umění smysl, není to jen o hudbě. Je to o každičkém miniaturním detailu. Aby byla v tom, co tvoříme, harmonie. Naše hudba je přirozeně reflektována do dalších oblastí,“ dodává k celkovému pojetí skupiny.

Magická síla sdílení

Patricie se poznala s Andrejkou a Bárou na konzervatoři a oslovila je v rámci jejího absolventského koncertu. Tanita se mezi ně přidala jako poslední. A tak se z jednorázového koncertu stala později ženská skupina. „ Je toho hodně, co chceme předat. Bylo by hezké, kdyby dnešní ženy nezapomínaly na svou ženskost a smyslnost. Kdyby v sobě probudily magickou sílu, kterou všechny máme. Vždyť je to tak jednoduché. A tuhle myšlenku nabízí i Vesna,“ mluví Andrejka o hloubce, kterou chtějí předávat.

Hrdé Slovanky

„Vesna je spojována se slovanskou bohyní jara a to je pro mě velmi šťastným obdobím. Koneckonců já představuji v naší skupině právě tuto bohyni a ráda se v ní také vidím,“ vysvětluje název skupiny Tanita. A proč kapelu provází právě slovanská tématika? „Máme k ní velice blízko. Je mi ctí být Slovankou,“ odpovídá Tanita. „Rozhodně to však nebylo tak, že bychom si řekli: Pojďme založit kapelu se zaměřením na slovanskou tématiku! Klubalo a pořád se to klube. Nápady přichází s vývojem hudebním i osobním, postupně a přirozeně. Všechny jsme holky napůl z města a napůl z vesnice a přírody,“ upřesňuje Andrejka.

Právě příroda je pro všechny čtyři velmi důležitá. „V přírodě čerpám klid a energii. Je mou součástí a vracím se do ní téměř každý den. Proto jsem se také odstěhovala z Prahy,“ dodává Bára.

Ženy, nebojte se

A co se tyto čtyři nádherné hudebnice snaží předat ostatním ženám za poselství?  Odpovídá mi na to Tanita: „Přála bych si, aby se ženy nebály a šly si za vším, co se jim jen zachce. Aby byly uvědomělé a neztrácely čas. Žena je schopna zvládnout cokoliv, ale rozhodně to neznamená, že by měla, nebo že musí.“

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Duch 6. 1. 2019

Odpovědět
avatar
janinkad 15. 9. 2017

nádhera

Odpovědět
avatar
janinkad 15. 9. 2017

https://www.youtube.com/watch?v=fs6F8utXH4I

Odpovědět
avatar
Sandra93 10. 9. 2017

Odpovědět
avatar
Pzaf 7. 9. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 854
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.