Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 9. 2017
Líbí se mi

Nezapomínejte na svou ženskost a smyslnost, radí bohyně ze skupiny Vesna

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 9. 2017
Líbí se mi
Nezapomínejte na svou ženskost a smyslnost, radí bohyně ze skupiny Vesna

Nezapomínejte na svou ženskost a smyslnost, radí bohyně ze skupiny Vesna

Vesna je ženská hudební skupina v čele se čtyřmi krásnými ženami – Patricií, Andrejkou, Bárou a Tanitou. Ty představují slovanské bohyně jara, léta, podzimu a zimy. Nejen jejich hudba, která propojuje různé styly, vás zaujme. Jelikož je hlavním tématem této skupiny žena bohyně, jsou jejich kostýmy krásně propracované a ztělesnění ženskosti úchvatné. 

Přirozenost a harmonie

„Jsme ženy, které mají rády autenticitu, přirozenost, ženskost a to jak v hudbě, tak v životě,“ říká Patricie, která celý projekt vymyslela a napsala písně. „V momentě, kdy dává umění smysl, není to jen o hudbě. Je to o každičkém miniaturním detailu. Aby byla v tom, co tvoříme, harmonie. Naše hudba je přirozeně reflektována do dalších oblastí,“ dodává k celkovému pojetí skupiny.

Magická síla sdílení

Patricie se poznala s Andrejkou a Bárou na konzervatoři a oslovila je v rámci jejího absolventského koncertu. Tanita se mezi ně přidala jako poslední. A tak se z jednorázového koncertu stala později ženská skupina. „ Je toho hodně, co chceme předat. Bylo by hezké, kdyby dnešní ženy nezapomínaly na svou ženskost a smyslnost. Kdyby v sobě probudily magickou sílu, kterou všechny máme. Vždyť je to tak jednoduché. A tuhle myšlenku nabízí i Vesna,“ mluví Andrejka o hloubce, kterou chtějí předávat.

Hrdé Slovanky

„Vesna je spojována se slovanskou bohyní jara a to je pro mě velmi šťastným obdobím. Koneckonců já představuji v naší skupině právě tuto bohyni a ráda se v ní také vidím,“ vysvětluje název skupiny Tanita. A proč kapelu provází právě slovanská tématika? „Máme k ní velice blízko. Je mi ctí být Slovankou,“ odpovídá Tanita. „Rozhodně to však nebylo tak, že bychom si řekli: Pojďme založit kapelu se zaměřením na slovanskou tématiku! Klubalo a pořád se to klube. Nápady přichází s vývojem hudebním i osobním, postupně a přirozeně. Všechny jsme holky napůl z města a napůl z vesnice a přírody,“ upřesňuje Andrejka.

Právě příroda je pro všechny čtyři velmi důležitá. „V přírodě čerpám klid a energii. Je mou součástí a vracím se do ní téměř každý den. Proto jsem se také odstěhovala z Prahy,“ dodává Bára.

Ženy, nebojte se

A co se tyto čtyři nádherné hudebnice snaží předat ostatním ženám za poselství?  Odpovídá mi na to Tanita: „Přála bych si, aby se ženy nebály a šly si za vším, co se jim jen zachce. Aby byly uvědomělé a neztrácely čas. Žena je schopna zvládnout cokoliv, ale rozhodně to neznamená, že by měla, nebo že musí.“

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 4. 7. 2021

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 22. 11. 2019

též jsem hrdá Slovanka

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

super článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 604
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.