Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 18. 1. 2018
Líbí se mi

Nemoc je v podstatě negativní emoce. Pomocí Bachových esencí se tělo dokáže samo zregenerovat na psychické úrovni, říká terapeutka

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 18. 1. 2018
Líbí se mi
Nemoc je v podstatě negativní emoce. Pomocí Bachových esencí se tělo dokáže samo zregenerovat na psychické úrovni, říká terapeutka

Nemoc je v podstatě negativní emoce. Pomocí Bachových esencí se tělo dokáže samo zregenerovat na psychické úrovni, říká terapeutka

Monika Tomíčková vystudovala práva, pracovala pro britskou ambasádu a po mateřské začala spolupracovat s neziskovými organizacemi. Celý život studuje a objevuje alternativní postupy v oblasti psychického a fyzického zdraví. Bachovu květovou terapii používám již mnoho let, udělala jsem si proto kurz, abych ji mohla nabízet mimo okruh své rodiny a přátel. 

Na jakém principu Bachovy esence fungují a z čeho se vyrábějí?

Bachovy esence jsou výtažky z květů divoce rostoucích rostlin a stromů. Představte si je jako takový „bylinkový čaj“, ale v mnohem jemnějším a koncentrovaném provedení. Tak jako může bylinný čaj pomoci na tělesné úrovni s různými neduhy, tak dokážou Bachovy esence na úrovni emocionálního těla pomoci s psychickou nerovnováhou. Je to podobný princip, vždy nám jde o návrat rovnováhy. 

Zakladatel Bachových esencí Dr. Bach říká, že nemoc je reakcí na nějakou poruchu v těle. Co si pod tím máme představit?

Porucha je vlastně právě ta nerovnováha. Tělo má úžasnou regenerační a sebe-uzdravující schopnost. Často bývá ale přetížené, negativní vlivy se sčítají… Bachovými esencemi mu můžeme pomoci dostat se zpět do rovnováhy na psychické úrovni. To se potom odrazí i na rovině fyzické.

Dovolím si tady ještě citovat Gabrielu Duškovou, která velmi výstižně popsala vztah emoce – nemoce: „Nemoc je v podstatě negativní emoce. Kdo žárlí, závidí, lituje, viní, tak si předepisuje nepřiznané, skryté medikamenty, které vedou tělo do oslabení.  Emoce je chemická směs, kterou tělo generuje na základě konkrétní situace. Kdykoliv vidíte svého partnera, jak se dobře baví s někým jiným, a tělem vám jede žárlivost, pak daný vzorec vygeneruje chemickou substanci toxické povahy. Vzhledem k tomu, že se jedná o chemii, pak po pár dávkách začne být tělo na ni závislé a v podstatě samo tvoří situace, kde se mu daného elixíru dostává. Na partnera se můžete zlobit jak chcete… takové situace tvoříte nevědomky sami.“ 

Jak tedy samotná terapie pomáhá a jaké nemoci je možné pomocí esencí léčit?

Bachovy esence nebo Bachova terapie nejsou určeny primárně k léčbě těla. Léčí psychiku a tím pomáhají zároveň na tělesné úrovni. Při terapii se zabýváme tím, co člověk aktuálně prožívá – strach, žárlivost, úzkost, nejistotu, netrpělivost, pocity viny, (sebe)kritičnost a mnoho dalších emocí, které někdy považuje za už běžnou součást života. Bachovy esence tyto „bloky“ umí jemně a účinně odstranit, poradí si i se starými traumaty, panikou či bolestmi. 

Co se týče těla, můžu tu sdílet osobní zkušenost. Sama průběžně esence užívám a testuji na sobě a na svém těle. Nedávno jsem měla po prudkém pádu otřes mozku, byl večer a doma nebylo po ruce nic jiného než Bachovy esence. Použila jsem Krizovou směs (Rescue Remedy) jak vnitřně, tak zvnějšku a potřela si s ní bolavé místo. Užívala jsem pak Krizové esence takto ještě týden, a kromě klidného spánku, který by byl jinak s bolavou kostrčí velmi obtížný, jsem se celkově velmi rychle zotavila.

Doporučuji mít proto Krizovou esenci (směs pěti esencí, kterou sestavil Dr. Bach) doma. Tak to s nimi i Dr. Bach původně zamýšlel. Chtěl, aby byla jeho léčba natolik jednoduchá, že se stane součástí domácí lékárničky. 

Je tedy Bachova terapie vhodná i pro děti? 

Bachovy esence jsou pro děti (i těhotné ženy) velmi vhodné, protože jsou čistě přírodní a bez vedlejších účinků. Navíc děti jsou citlivé a vnímavé, a proto na ně rychle reagují. Byla u mě maminka s tříletou holčičkou, které se narodil bratříček. Do té doby byla klidná, velmi dobře spala, ale po jeho narození se začala téměř každou noc budit, měla zlé sny, a i přes den byla neklidná. Po konzultaci s maminkou jsme namíchali směs holčičce na míru a už za týden mi maminka hlásila, že holčička zase krásně spí a že se celkově zklidnila. 

Může být Bachova terapie prospěšná jako vedlejší léčba při nádorových onemocněních nebo jiných závažných chorobách? Dají se esence kombinovat s klasickou medicínou?

Ano, dají se velmi dobře kombinovat s jakýmkoliv jiným typem léčby, a právě u závažných onemocnění umí ovlivnit psychiku, jak člověk nemoc prožívá. To, jaký člověk zaujme k nemoci postoj, zda se jí poddá či nikoliv, může pak zásadně ovlivnit úspěšnost jeho léčby.

Je možné terapii aplikovat preventivně, i když mi nic není?

S pomocí Bachovy terapie se můžeme krásně vyladit, i když nám, jak říkáte, takzvaně nic není. Ale zažíváme třeba stres nebo jen cítíme potřebu se v životě pohnout, hledáme nový impuls či směr. Bachovky jsou také skvělé jako podpora pro období změn.

Jako prevence se nedoporučují, protože by se měly aplikovat až podle toho, jak člověk na určitou situaci reaguje, jakou konkrétní emoci prožívá. Emocí je mnoho a každý z nás prožívá i zcela stejnou situaci jinak. Je proto dobré sestavit esence každému na míru.

 


Den, kdy se mám ráda
 - workshop na téma: Bachovy esence pro celou rodinu

Účinná přírodní léčba duše i těla bez vedlejších účinků

Na workshopu se dozvíte:

- co jsou to květové esence a jak působí

- jak mohou pomoci vám, vašim dětem i domácím mazlíčkům

- jak si je můžete sami připravit

 

Praha již 25. 1. 2020 více informací ZDE 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 25. 8. 2020

Zaujímavý článok

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Luu2
Luu2 31. 3. 2020

pěkný rozhovor

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 16. 1. 2020

Bezva

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 16. 1. 2020

myslím , že většina nemocí vzniká "v hlavě"

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.