Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 4. 2021
Líbí se mi

Na důchod mám ještě dost času, míní Zoja, která v 65 letech aktivně pracuje, studuje a sportuje

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 4. 2021
Líbí se mi
Na důchod mám ještě dost času, míní Zoja, která v 65 letech aktivně pracuje, studuje a sportuje

Na důchod mám ještě dost času, míní Zoja, která v 65 letech aktivně pracuje, studuje a sportuje

Toužila po změně a v roce 2006 začala pracovat v realitách. Zoja Klímová tehdy nastoupila na pozici asistentky a přiznává, že i když administrativa nebyla jejím šálkem kávy, potřebovala změnit pracovní zařazení i obor. Osud tomu chtěl, že se později stala realitní makléřkou a své práci se věnuje i dnes, kdy je jí 65 let. Na důchod se rozhodně necítí.

Dnes jsem opravdu šťastná

Pocházím ze Slovenska, mám dvě dospělé děti a tři vnoučátka, která žijí v Izraeli. Celý svůj život jsem strávila s jedním mužem, který svůj profesní život zasvětil psychologii,“ říká Zoja Klímová. Její věk byste jí rozhodně nehádali a kromě toho, že je aktivní v práci, studuje na Univerzitě třetího věku obor medicína. „Během týdne stihnu každý den navštívit realitní kancelář v centru Prahy, kde pracuji už 13 let. Realizuji návštěvy nemovitostí, schůzky s klienty a pak mířím do školy,“ vypočítává Zoja, která hodně času tráví také s rodinou na telefonu, protože jsou daleko.

V celém pracovním a studijním týdnu ale nezapomínám také na sebe. A když se mě někdo zeptá, zda se cítím šťastná, dnes už mohu konečně odpovědět, že ano,“ pokračuje Zoja. Přiznává, že během svého života prožívala stavy, kdy byla jednou nahoře, podruhé dole. Vždycky byla hodně aktivní, a to se nezměnilo ani dnes, když už by si mohla užívat zaslouženého důchodu. „Zatímco mí vrstevníci sedí doma u televize v bačkorách, já lítám po Praze a pomáhám svým klientům pronajímat a prodávat nemovitosti. A moc mě to baví,“ dodává. I přes to všechno je paní svého času, a to nebývalo vždy samozřejmostí. „Trávila jsem hodně času v práci na úkor rodiny a neměla jsem čas na své koníčky a blízké. Dnes už si tohle ukrást nenechám,“ říká.

Přestala jsem děla kompromisy

Zoja přiznává, že nejvíce se jí ulevilo ve chvíli, kdy přestala dělat kompromisy. „Vážím si práce a důvěry svých klientů, ale hlavně si vážím sama sebe,“ pokračuje. Myslí také na své zdraví a pravidelně se věnuje Pilates a cvičení, které se zaměřuje na posilování středu těla.

O tom, že je Zoja mimořádně aktivní a chytrá žena, svědčí také fakt, že hovoří plynně rusky, rumunsky, moldavsky a anglicky. „Příležitostně se věnuji také tlumočnické, překladatelské a průvodcovské činnosti. Vlastním EU licenci Allianz Group a.s. v oblasti pojišťovnictví a investic. Dlouhá léta jsem pracovala v nejstarší cestovní kanceláři Čedok na vedoucích pozicích. Jsem dlouholetou členkou obchodní komory. Specializuji se na Ruskou federaci a bývalé státy SNS,“ vypočítává.

Můj první obchod a uvědomění si, co vlastně chci

Svůj první obchod jsem zrealizovala zcela náhodou a to tak, že všichni přítomní realitní makléři šli hromadně na oběd a přišli rusky hovořící klienti. Chtěli koupit byt. Byli v časové tísni, ještě týž den odlétali zpátky do Ruska. Pokud jim vyhledám a doporučím vhodný byt, hned si ho zarezervují. Jak slíbili, tak se stalo. Má první rezervace byla na světě a já si uvědomila, že to je přesně to, co chci dělat, co mne baví,“ popisuje Zoja a dodává, že ji tento obor učaroval natolik, že v něm zůstala dodnes. Obchody se staly její každodenní náplní, na které ji nejvíce baví to, že s každým novým obchodem přichází něco nového, co ji posune zase o kousek dál.

Předchozí pracovní zkušenosti a znalost mentality a jazyky Zoju předurčily k práci s ruskou klientelou.

Jsou velmi specifičtí, ale věrní. Pokud jim správně poradíte, někoho nebo něco doporučíte, rychle šíří vaše reference dál svým přátelům žijícím v Rusku s aktivitami v České republice, tak aktivně působícím Rusům žijícím v Praze. Dnes mohu říci, že mám se svými klienty velmi dobré vztahy a vzniklo mezi námi nejedno přátelství,“ říká Zoja, která se drží hesla „S úsměvem jde všechno lépe“.

Foto: archiv Zoji Klímové

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Romanka40
Romanka40 16. 4. 2021

Energicka zena

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 4. 2021

š´tastná to žena

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 4. 2021

pěkný rozhovor

Odpovědět
Amanda
Amanda 14. 4. 2021

Zajimave, ktera realitni kancelar to je...?

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 234
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.