Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 6. 2021
Líbí se mi

Mým posláním je provázet ženy k jejich intimnímu sebepoznání, říká Michaella, která hledá odpovědi na ženská témata

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 6. 2021
Líbí se mi
Mým posláním je provázet ženy k jejich intimnímu sebepoznání, říká Michaella, která hledá odpovědi na ženská témata

Mým posláním je provázet ženy k jejich intimnímu sebepoznání, říká Michaella, která hledá odpovědi na ženská témata

Michaella Fibichrová působí jako průvodkyně žen na cestě k jejich intimnímu sebepoznání. Pořádá tajuplné víkendové retreaty Zrození Bohyně, jejichž program není nikdy předem znám. Podporuje ženy v ženských kruzích, na sociálních sítích prostřednictvím své tvorby a také skrze podcasty. Prostřednictvím svého webu nabízí ženám zajímavé blogové články, které přináší odpovědi na mnoho ženských témat. Podnikání ji zcela pohltilo a je šťastná, že může dělat práci, která ji baví a naplňuje. Do toho všeho se stará o svou téměř rok a půl starou holčičku. 

Michaello, jak jste se dostala k podnikání. Vždycky jste toužila být vlastní paní?

Odmala jsem kráčela předem stanovenou cestou skrze samé jedničky ve škole, až k vysokoškolskému titulu. Jako průmyslová inženýrka jsem měla po státnicích možnost vyzkoušet si na 14 měsíců pozici zaměstnance, kde jsem zjistila, že mě tento životní styl nenaplňuje a dala jsem výpověď. K průmyslovému inženýrství jsem se přibližně za rok vrátila, ale už na volné noze, kdy jsem vícero firmám v ČR poskytovala konzultační a poradenské služby z oblasti průmyslového inženýrství a lean production. Ale v tu dobu už jsem současně pracovala na startu svého aktuálního srdcového projektu.

A tím je vaše pracovní náplň průvodkyně žen na jejich cestě k intimnímu sebepoznání.

Ano, než jsem si však uvědomila a dovolila dělat to, co dělám dnes, tak jsem žila v dojmu, že jediná cesta, jak mít spokojený profesní život, je mít samé jedničky ve škole, jít na univerzitu a uchytit se v dobrém zaměstnání. Tento model jsem přesně dodržela a když jsem jako průmyslová inženýrka působila více než rok v jedné velké výrobní firmě, tak jsem si každým dnem uvědomovala, že tohle není ten model života, který chci do konce svých dnů tady na Zemi žít.

Jaké byly vaše podnikatelské začátky?

Dala jsem výpověď a začala skoro dvouletá cesta mého hledání, na které jsem se odstěhovala s partnerem na chvilku do zahraničí, poté jsme se vrátila a byla registrovaná na ÚP. Pak jsem se pokoušela rozjet svůj první podnikatelský projekt, na který mi i přiznali dotace a abych na něj měla čas a současně nějaké peníze, tak jsem ustoupila ze svých životních standardů a nechala se zaměstnat na částečný úvazek v obchodním centru za kasou jako prodavačka v bižuterii. Po půl roce jsem i tohle utnula a rozhodla se, že vycestuji ještě dál, než kdy dříve –do Asie a sama. Jen já se sebou.

Mezitím mi do cesty přišlo opět průmyslové inženýrství, ale formou nezávislé poradkyně pro mnoho firem po celé republice, čímž jsem byla dost časově flexibilní a současně jsem si vydělala na své asijské dobrodružství a poté i na start projektu nového – toho, který tvořím nyní. Jako nezávislá průmyslová inženýrka jsem působila více než rok, během kterého jsem na 3 měsíce cestovala po Asii a uvědomila si, že to, co mi celý život bylo koníčkem, mě může živit. Došlo mi, že se nemusím hledat, že je již všechno ve mně a stačí si dovolit se tomu s pokorou a důvěrou otevřít. A tak jsem se otevřela vědomé cestě oddané duchovnu, sebepoznání a ženskosti. Díky tomu se dne 11. 11. 2018 zrodil projekt Tantraela, který září dodnes.

Co si můžeme pod pojmem průvodkyně ženského sebepoznání představit?

Především plním své poslání a to, že je k tomu zapotřebí podnikat, je jen vedlejší skutečnost.  Mé poslání spatřuji v tom, že se snažím pomoci svému okolí a světu být radostnějším místem. Jak na to? Když sama sobě položím tuto otázku, odpověď je jasná: Je nutné začít u sebe. A tak jsem pochopila, že mě dělá radost věnovat se tématům ženství, sexuality a spirituality. Když se tomu věnuji v oblasti vlastní praxe a pak když to dál šířím do světa, tak mě to dělá radost a tuto radost jako vlnu vysílám do okolí, které to může jako pochodeň předat dál a dál a vytvoříme tak velkou vlnu radosti, pochopení různých témat a sesterství.

Nejprve jste si ale založila e-shop?

Ano, ve hmotné rovině začalo celé podnikání e-shopem, kde byly pouhé dva produkty – yoni egg růženín a černý obsidián. Postupem času jsem přidala nové druhy – ametyst, červený jaspis, křišťál, jadeit a rodonit. Současně jsem prostřídala několik dodavatelů kamenů, jelikož je to sféra vskutku ošemetná a trvá dlouho, než člověk nalezne tu správnou kvalitu. Proto jsem ráda, že mohu jako jediná v ČR poskytovat yoni vajíčka s certifikací. Transformací prošel i celý packaging produktu, který je nyní vymazlený do posledních detailů, které hrají na všechny smysly. Zejména lahodí oku, ale relativně nově i čichu. Po otevření balení se u vás rozhostí vysoce vibrační 100% přírodní vonná esence Goddess in Me, kterou je balíček provoněn. Tato esence je můj nejnovější produkt, který jsem od počátku do konce celý vytvořila, a to za pomoci přední české aromaterapeutky Marie Noe.

Pracujete sama, nebo vám někdo pomáhá?

Pro péči o celý e-shop jsem sestavila svůj milovaný Dream Team, tedy tým žen, které se o něj s láskou starají. Dvě ženy mají v kompetenci balení a jedna žena vede celý provoz e-shopu, komunikaci s dodavateli, zákazníky a další administrativu. Mně se tak uvolnily ruce, abych se mohla víc věnovat kreativitě – tedy tvorbě obsahu pro sociální sítě, zejména pro Instagram, dále pro své uzavřené sesterství na webu Hero Hero a nově také pro Youtube, kde mě také najdete pod názvem Tantraela.

A vy máte díky tomu volné ruce na další aktivity?

Co se e-shopu týče, tak jsem si ponechala pouze žehnání yoni eggs energií Moon Mother, do které jsem byla zasvěcena před lety samotnou Mirandou Gray, autorkou knihy Cyklická žena, Rudý měsíc a dalších… Mohu tak s naprostou radostí v srdci říct, že jako jediná v ČR poskytuji yoni eggs programovaná přímo na lůno a naši yoni. To mi dělá neskutečnou radost hlavně vždy, když čtu zpětnou vazbu ad klientek. Je tedy asi zřejmé, že je pro mě a pro celý tým práce s yoni vajíčky něco posvátného a dáváme si na tom velmi záležet. Současně s žehnáním jsem si ještě ponechala jednu činnost, které se odmítám jen tak vzdát přesto, že mi bere celkem dost času. A to osobní vzkaz a podepsání karty kamene, která je součástí každého balení s yoni egg.

K tomu se ještě věnujete offline akcím, pokud to tedy sitauce umožní. Můžete rozvést?

Ano, díky svému týmu se mohu více fokusovat na to, co mě velmi dobíjí energií, a to je realizace offline akcí. Těm sice momentálně venkovní situace a nařízení vlády moc nepřeje, ale i tak již máme na letos naplánováno několik víkendových retreatů, jednodenních akcí či ženských kruhů. Již jen vyčkáváme, kdy bude opět vše povoleno.

V neposlední řadě jsem ještě před porodem rozjela soukromé terapie jeden na jednoho, kdy se tak mohu plně v daný čas věnovat pouze jedné ženě a všemu, co jí za mnou přivádí. Terapie je složena z rozhovoru, dále z energetické práce s lůnem – Womb Blessing®, což je terapie, do které mě opět zasvětila již zmiňovaná Miranda Gray. Jedná se o cestu jemného, ale nesmírně efektivního probouzení ženské energie, transformace a energetického léčení.

Co vás na své práci nejvíce baví a naplňuje?

Tvorba jakéhokoliv druhu. Když mám nápad, když mě múza políbí na čelo a já usednu a převedu to do hmoty. To je skoro opojný pocit. Věřím, že ho spousta tvůrců dobře zná. Dále mě velmi naplňuje ta přesahující přidaná hodnota, o které mnohdy ani nevím, že z toho, co jako tým děláme, může vyvstat. Jako například, když mi napíše žena, že jí před rokem pomohl jeden můj instagramový příspěvek a že se jí tím změnil přístup k životu. Nebo když se ženám po absolvování retreatu mění životy. Několik z nich začalo svůj vlastní projekt, nebo po letech konečně našly odvahu odejít z nefunkčního vztahu a nyní již mají třeba i rodinu s někým úplně jiným.

Je krásné sedět v první řadě a všechno toto sledovat. Také mám obrovskou radost z The Goddess Tribe, se kterým jsme měli loni první velké setkání – strávili jsme víkend v Krkonoších a díky tomu se mohly mezi sebou seznámit ženy z různých termínů retreatů. Některé z nich vzaly i své muže, dětičky i pejsky. Začínáme tvořit jedno velké rozrůstající se společenství a já se těším, kdo k nám přibude letos, jelikož již máme opět nachystán víkend pro všechny Bohyně a jejich rodiny.

Kolik času svému podnikání věnujete?

Můj muž by řekl, že všechen možný volný čas.  A nebyl by daleko od pravdy. S příchodem Estrellky je časová kapacita značně omezena, a hlavně se změnily i priority. Celý den jsem s Estrellkou a projektu věnuji večery, kdy vše kolem utichne a já mohu tvořit.

Kde sbíráte inspiraci pro svou práci?

Dříve to byly hodně zahraniční tantričky nebo jiné inspirativní duchovní ženy. A také knihy, účast na různých retreatech a workshopech, zasvěceních a rituálech. Nyní čerpám hlavně sama ze sebe.

Jaké máte plány do budoucna, kam byste se chtěla posunout? Plánujete své služby ještě rozšířit?

Jsem sama zvědavá, co pro mě budoucnost chystá. Plány jistě mám a jsem celá nadšená, jen na ně pomyslím, ale to si ještě nechám pro sebe. Je to otázka i několika let, ale vím, kam směřuji. Co se týče krátkodobějších plánů, tak se chci letos rozhodně více věnovat sexualitě, a to nejen žen, ale i párů. Chci více doladit nový produkt – skleněná dilda a věci s tím spojené, a proto jsem i vytvořila intimnější skupinku žen na platformě Hero Hero. Zejména z důvodu toho, že má aktuální komunikační platforma – Instagram, je velmi striktně vyhrazená v těchto tématech a omezuje tvorbu a vůbec předávání informací z této intimní sféry.

Jak zvládáte práci a rodinu. Jak to všechno dokážete skloubit?

Velmi těžce. Zatím se to stále učím. Jsem mámou teprve 16 měsíců, a tak je v celém time managementu stále kde se zlepšovat. Zatím to bylo vždy na úkor něčeho. Prioritou je tedy péče o Estrellku a společně strávený čas. Zbytek času věnuji projektu Tantraela a nejmenší kousek, bohužel, partnerovi. No a na mě samotnou už pak nezbývá skoro nic.

Šlo to takto vést jen omezenou dobu a už jsem si řekla dost. Zastavila se, a proto i rozšířila svůj tým. Naučila jsem se více si říkat o pomocnou ruku v těch oblastech, kterým se nerada věnuji a dala jsem si právě již zmiňovaný offline čas na jeden měsíc, abych celý systém přenastavila a fungovala dále jinak. Věřím, že se mi to nyní povedlo a mám z toho velkou radost.

Foto: Michaella Fibichrová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Terez/habibi
Terez/habibi 4. 7. 2021

moc hezky napsaný děkuji

Odpovědět
Li
Li 23. 6. 2021

hmmm

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 6. 2021

Dobře, že se někdo začal tomuto tématu věnovat.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 6. 2021

Ráda jsem si přečetla, díky.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 6. 2021

zajímavý rozhovor

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 571
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.