Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 10. 2019
Líbí se mi

Mrazivá zpověd o šikaně: Proč se kolumbijská zpěvačka Chika Toro přestěhovala do Česka

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 10. 2019
Líbí se mi
Mrazivá zpověd o šikaně: Proč se kolumbijská zpěvačka Chika Toro přestěhovala do Česka

Mrazivá zpověd o šikaně: Proč se kolumbijská zpěvačka Chika Toro přestěhovala do Česka

Z rozvojové země Kolumbie do jedné z nejbohatších zemí světa. Od byznysu a studia MBA k hudbě a tanci. To jsou pořádné změny, jak to všechno začalo?

Byla jsem šikanovaná ve škole, a i když mě tohle sráželo dolů po mnoho let, připomínala jsem si, že je to dočasné. Chtěla jsem více poznat sama sebe. Řekla jsem si teď nebo nikdy, chytila jsem let do Australie a šla do risku, protože jsem měla jen 1000 australských dolarů (16 000 Kč).

V hlavě jsem si od prvního dne začala plánovat, jak si budu moct dovolit zaplatit MBA na Western Sydney (jedna z TOP 100 univerzit na světě). Abych to zvládla, pracovala jsem během studia na plný úvazek jako prodejce a o víkendech dělala samba show. Tak začala moje cesta k sebeobjevení sama sebe.

Vždy jsem snila, že budu dělat show a zpívat před velkým publikem. Slíbila jsem si, že si našetřím peníze, dokončím MBA a zaměřím se jen na hudbu. Dokonce jsem kvůli hudbě dala výpověd v práci.

Žila jsi 5 let v Australii, co tě přivedlo do Česka?

Dostala jsem nabídku na novoroční party kosmetické společnosti Phyris v Praze a rozhodla jsem se ji spojit s vydáním svého druhého singlu “Zombie Town” tady v Praze v lednu 2019. Nečekala jsem tak vřelé přijetí. Zamilovala jsem se do publika tady a to byl začátek mého vztahu s Čechy. Rozhodla jsem se tedy vytvořit hudbu v Kolumbii a exportovat ji sem do Evropy. Ať si i lidé tady můžou užít latinskoamerickou flow.

O čem je tvá hudební tvorba?

Před 14 dny jsem vydala svůj další singl “Taconeo”, což je song na podporu sebevědomí žen. Dostala jsem inspiraci z příběhů mých kamarádek, které byly neštěstné v toxický vztazích, a přesto v nich setrvávaly. Taconeo je způsob, jak vyjádřit podporu všem ženám: Zasloužíme si být milované a chtěné.

Mám někdy pocit, že lidé tady v Evropě mají rádí více španělskou hudbu než anglickou. Mým plánem je promovat hudbu napříč Českem a ukázat novou show s latinskoamerickou šťavou. Už teď jednáme s několika společnostmi ohledně vánočních a vovoročních večírků.

Co pro tebe znamená zpěv?

Způsob, jak vyjádřit sebe. Propojení mého světa se světem mého publika. Chika Toro je brand, který má inspirovat druhé k tomu žít naplno, hlavně ty, kterým se jejich sny zdají moc daleko. Když zpívám, chci, aby mě lidé viděli jako ukázku toho, že stojí za to jít do risku pro to, co milujeme, bez ohledu na věk.

Co byla největší překážka, kterou jsi musela překonat?

Moje nastavení mysli. Když dosáhnete třiceti let, tak lidé okolo vás začnou dávat nálepky. Rodiče řeknou, že teď byste už neměla začínat novou kariéru, když ta, kterou máte, jede skvěle, nebo přátelé řeknou, že je pozdě začít ve třiceti s něčím úplně od nuly.

Nejtěžší část je překonat jejich názory, protože ty vás donutí pochybovat o sobě a cítit se sama. To byla moje největší překážka, ale pomalu se od tohoto smýšlení dostávám pryč.

Mnoho lidí zápasí s tím najít svou vášeň v životě. Co bys jim doporučila?

Každý má svůj způsob, jak překonává interní problémy. Navrhla bych: poznejte více sebe, zkuste nové věci, ať už je to malování nebo tanec, a dostaňte se blíže k tomu, co skutečně milujete.

Nechte to, co milujete, překonat váš strach a získejte skrze lásku k té aktivitě své sebevědomí. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Luu2
Luu2 31. 3. 2020

Odpovědět
Masaa
Masaa 15. 11. 2019

Odpovědět
Majina
Majina 2. 11. 2019

zaujímavá dáma-zaujímavý životný osud

Odpovědět
lemur
lemur 26. 10. 2019

Pěkné čtení.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 418
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.