Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 4. 2017
Líbí se mi

Lásku a vášeň k přírodě jsem si budovala od dětství, to a mnohem víc na sebe prozradila Slávka Frančíková, která, (nejen) pro nás, ve volném čase vymýšlí zdravé recepty

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 4. 2017
Líbí se mi
Lásku a vášeň k přírodě jsem si budovala od dětství, to a mnohem víc na sebe prozradila Slávka Frančíková, která, (nejen) pro nás, ve volném čase vymýšlí zdravé recepty

Lásku a vášeň k přírodě jsem si budovala od dětství, to a mnohem víc na sebe prozradila Slávka Frančíková, která, (nejen) pro nás, ve volném čase vymýšlí zdravé recepty


Slávka náš web nesmírně obohatila svými originálními, zdravými recepty. A protože její příspěvky jsou velmi inspirativní, rozhodla jsem se ji oslovit a udělat s ní krátký rozhovor, abyste ji mohly všechny lépe poznat.

Kdo je vlastně Slávka Frančíková, co ji baví a odkud se vzala láska k vaření, to vše se dozvíte v tomto rozhovoru.

„Lásku a vášeň k přírodě, vaření a zdravému životnímu stylu jsem si budovala od raného dětství," říká Slávka. Vyrůstala na vesnici v Pošumaví, kde vládly staré tradice, podporovala se soudržnost a ženy spojovalo nadšení a tvůrčí nálada. "Kreativita se ve mně tak zakořenila, že dnes je mým každodenním chlebem," popisuje s úsměvem. 

To ostatně můžete sami vidět na jejím profilu (najdete ji zde jako Slávka Fran.) Slávka sem vložila nespočet originálních receptů, které si sama nafotila a už jen z obrázku se vám budou sbíhat sliny. Rozhodně všechny stojí za vyzkoušení. 

Věřím, že štěstí vychází zevnitř každého z nás

Ze Slávky přímo čiší dobrá nálada. Je neuvěřitelně energetická a stíhá toho opravdu hodně. "Neustále vylepšuji svůj život, studuji, učím se novým věcem a získávám inspirativní zkušenosti. K lásce k vaření mě přivedla moje babička, která uměla využívat darů z přírody a zastávala osvětu, že tělo funguje tak dobře, s jakou péčí se o něj staráme zevnitř i zvenčí. Naučila mě desateru, jak se cítit báječně každý den a to jsem přijala jako svou životní filosofii," vysvětluje. 

Mám právní vzdělání se zaměřením na průmyslové vlastnictví, doplněné studiem cestovního ruchu

Ve volném čase velmi ráda vaří, ovšem její zaměstnání je zcela odlišné. Co vlastně přesně děláte, Slávko? "Pracuji jako pravá ruka šéfa. Jsem zapisovatelkou, kreativní ředitelkou a mystery guest."

A jaké jsou její další koníčky vyjma vaření? "Ráda cestuji, poznávám nové kraje a zvyky. Cením si dobrých přátel, kvalitního jídla a své práce. Mou vášní je zdravý životní styl. Věřím, že pocit štěstí vychází rovněž z pevného zdraví. To je základem bohatého, naplněného, spokojeného života a dlouhověkosti," říká. 

Moje práce pro mě znamená každodenní poznávání sebe sama

Slávko, jak a kde se vidíte za deset let? „Vidím zdravou, šťastnou, naplněnou ženu žijící v harmonickém vztahu. A to jak v partnerském, tak i v pracovním," odpovídá Slávka bez zaváhání a je na ní vidět ta životní energie. 

Přesto mi nedá se nezeptat na to, jak překonává špatnou náladu. "Vždy mi pomůže dobrá kniha. Mám pár osvědčených autorek, které mě prostřednictvím svých románových hrdinek dokážou vtáhnout do svých příběhů natolik, že ztratím ponětí o čase a tím se rozplynou veškeré chmury," popisuje Slávka svou lásku ke knihám. 

Moje maminka mi věnovala život a obdarovala mě velmi cenným materiálem

V životě ji nejvíce ovlivnila maminka, o které s láskou říká: "Je to velmi houževnatá žena se smyslem pro spravedlnost a vytrvalost. Celý život do své práce vkládá srdce, duši a hledá v ní smysl a poslání."

Život však není jen sluníčkový. Občas nás potkají věci, které bychom nejraději vymazali z paměti. Čeho se Slávka nejvíce bojí? "Strachu. Nejlepším lékem na jakékoliv obavy je připustit si jejich existenci a po malých dávkách jim vycházet vstříc. Pramen strachu nenechat rozvodnit do nezkrotné řeky," říká. A protože život je o malých radostech, které bychom si měli dělat každý den, pro Slávku je velkou vzpruhou a radostí šálek lahodné kávy. 

A co říci závěrem? Snad jen Slávčino životní motto: "Vezmi osud do vlastních rukou a vytřes z něj život." (Louisa May Alcott)

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 27. 11. 2019

vypadá to krásně , pěkný článek

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

super článek

Odpovědět
evabel
evabel 15. 9. 2017

Slávi, jen tak dál . Ať se Ti daří

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 253
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.