Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 6. 2018
Líbí se mi

Doma jsem beránek, říká o sobě Renata Červenková, zakladatelka Malvíka a maminka 3 synů

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 6. 2018
Líbí se mi
Doma jsem beránek, říká o sobě Renata Červenková, zakladatelka Malvíka a maminka 3 synů

Doma jsem beránek, říká o sobě Renata Červenková, zakladatelka Malvíka a maminka 3 synů

Renata je pro mě tak trochu superžena. Svou prodejnu (dnes největší showroom v ČR s dětským sortimentem) vybudovala při mateřské. Stálo jí to spoustu času, pilné práce a možná částečně i dvě manželství. Jenže tato žena není z těch, co by se jakkoli vzdávaly. Ba naopak. Selhání nebo neúspěch v ní vzbudí o to větší touhu být nejlepší. Chybami se člověk učí a co tě nezabije, to tě posílí.

ŽENY s.r.o. a Renata se svou společností Malvík, se ne náhodou, rozhodly ke vzájemné spolupráci. Můžete se těšit na články o rodičovství, o tom jak cestovat s dětmi a které pomůcky vám to usnadní. V neposladní řadě pro vás chystáme soutěže a testování a třešničkou na dortu bude srpnové pozvání na slavnostní otevření zbrusu nového showroomu MALVÍK v Hostivici u Prahy. 

Renato, krom toho, že vedete největší prodejnu s dětským zbožím v Čechách jste také maminkou dvou dospělých synů a třetího 10 letého. Co byste řekla, že je na výchově dětí nejsložitější?

Rozeznat důležité momenty od méně důležitých, které děti správně formují a poučují o životě. Všichni 3 jsou úplně jiné osobnosti, ke každému mám individuální přístup, na výchovu dvou starších jsem byla od jejich puberty sama. No, snad jsem to nepokazila.   

Jaká jste máma? Co na stejnou otázku odpovídají vaši kluci? (Renata se synů zeptala)

Bezmezně milující. 

Marek: Udělala by pro svoje děti cokoli
Lukáš: Učí mě vidět to lepší
Patrik: Hodná

Jak náročné bylo skloubit rodinný život a podnikání?

Spíše jaké to je, stále to trvá  Chtělo si uvědomit, že člověk nedokáže všechno sám, a že dokonce existují lidé, kteří udělají dílčí činnosti lépe než já. Od té chvíle je to skvělý život, do té doby… snad ani nevzpomínat…

Ani Vaše druhé manželství nevydrželo… je to tím že jste solitér a ráda si děláte věci po svém?

To je asi spíš otázka pro bývalé partnery  Určitě není jednoduché se mnou žít, na druhou stranu já nejsem ve vztahu vůbec náročná. Potřebuji klidné prostředí, vlídnou náruč a teplo. Pro sebe i pro kluky. Nic víc.

Vnímáte rozvod jako prohru?

V prvním momentě ano. Zejména v soudní síni, i když to trvá, jako v mém případě, 8 minut. Ale snažím se nacházet důvody, odpovědi a někam se posunout. I s kluky mluvím o svých pocitech, důvodech, rozhodnutích, pochybách... Třeba si z toho něco vezmou i pro svůj život. Takže, ano, je to prohra, ale i zkušenost (další) a začátek něčeho nového. Neumíte si představit, jaká je to nádhera, když vám nikdo nevypíná topení, kdykoli se otočíte, přestože ho několik let prosíte, aby to nedělal.

Řekla byste o sobě, že jste typický Beran? 

Absolutně!!! Ještě dodejte čínský rok Tygra. Jak se to projevuje? Když mám cíl, neuhnu z cesty, nezastavím se, nezpomalím, neobejdu překážku. Ale pozor, doma jsem beránek.

Jaké hodnoty jsou pro Vás v životě důležité?

Věrnost, důvěra, píle, ohleduplnost. Nejvíc si své štěstí uvědomuji, když jedu domů a těším se tam. A když jedu do práce a těším se tam.

Jak řešíte stres a jak relaxujete?

Pozitivní stres, třeba ve formě nezvladatelného objemu práce, mě baví, to je výzva. Horší je to se zlým stresem. Když mi někdo ubližuje, nebo se stane něco, co nemohu ovlivnit, tenhle stres jsem se nenaučila zvládat nikdy. Vždycky mě položí. Ano, vstanu, jsem beran, ale podráží mi nohy. Relaxuji nejvíc doma. Mám ráda masáže, saunu. A můj koníček, sportovní střelba, je můj hlavní relax.

Je vaše firma určitým zrcadlem osobního života? Dáváte si i v osobním životě velké cíle (být nejlepší, jedinečná… )

Zrovna nedávno jsme s jednou marketingovou agenturou stanovovali archetyp značky Malvík. Ne náhodou je shodný s mým archetypem. Jedinečný chce být asi každý, nejlepší nejde být ve všem, ale určitě mám hodně oblastí, kde chci být přinejmenším viditelná, když ne nejlepší. Nejlepší chci být jen máma pro kluky. A partnerka pro někoho, kdo mi nebude vypínat topení.

Je plánovaná rekonstrukce a redesign Malvíku reflexí toho, že se i ve Vašem osobním životě děje něco velkého? 

Rekonstrukce firmy má ryzí byznysové důvody. Uvědomujeme si tlak doby, stále sílícího online světa, konsolidace firem... nechceme se zapojit, chceme uhnout. Chceme vytvořit jedno krásné místo pro maminky a děti, kde i za pár let budeme obsluhovat my, ne roboti. Chceme vytvořit KOUZLO. Držte nám palce.

Držíme

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Luu2
Luu2 7. 4. 2020

inspirativní článek

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 360
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.