Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 8. 2021
Líbí se mi

Lidem chybí výdrž a znalosti, říká o životosprávě výživový specialista Richard Husovský

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 8. 2021
Líbí se mi
Lidem chybí výdrž a znalosti, říká o životosprávě výživový specialista Richard Husovský

Lidem chybí výdrž a znalosti, říká o životosprávě výživový specialista Richard Husovský

Zdravá strava je v poslední době hodně oblíbené téma. Je skvělé, že i muži o své zdraví dbají stále více a někteří dokonce natolik, že inspirují ostatní. Jedním z nich je Richard Husovský. Přestože vystudoval vědeckou biologii, dlouhá léta pracoval v poradenských firmách a jednu dodnes prosperující firmu se specializací na účetnictví dokonce vybudoval a vlastnil. Dnes přednáší o hubnutí a zdravém životním stylu. Pracuje i s klienty, kteří ho oslovili s žádostí o rady při podpoře uzdravení z opravdu těžkých onemocnění.

Těm, co se cítí přitahováni ke zdravé výživě, se na jejich cestě objevuje otázka: Odkud mají ti, co učí jak jíst zdravě, své znalosti a dovednosti? Co mají oni a já ne?

Aby mohl lidem radit, musel nejprve získat certifikát poradce pro zdravou výživu, který mu otevřel dveře. „Ve firmách většinou začínám přednáškou, která posluchačům poslouží jako informační základ, a poté následují individuální konzultace. Firmám pomáhám i s organizací dnů zdraví, nebo souvisejících workshopů o zdravém životním stylu," říká.

„Znalosti a dovednosti nejsou ničím tajným, takže si někteří řeknou, že to zkusí sami objevovat a zkoumat, hledat v sobě sílu, která je dovede k lepšímu sebepoznání. A tady je první překážka, která je může zastavit. Pokud nemají výsledky, nebo jim ty výsledky nevydrží dlouho, tak ji ztrácí,“ vysvětluje Richard.

Jak vařit zdravě a zároveň chutně, jde to skloubit?

„Ve zdravé výživě nepředstavuje samotné vaření žádný problém, protože vše je hotovo za krátkou dobu. Jde tam více o dobré chutě. Je důležité si s pokrmem pohrát. Rád pátrám po nových chutích, které objevím v restauracích a z těch poté vymýšlím recepty."

Na kom nové recepty nejraději testujete?

„Na manželce a dvou dcerách. Když to nechutná jim, nedám už okusit nikomu dalšímu. Pokud vidím, že sní všechno bez jediné připomínky, je vyhráno."

Jak vést ke zdravému jídelníčku malé děti a kde často chybujeme?

„Stejně tak jak jste je naučili chodit nebo mluvit. Začněte něčím bezvýznamným. Třeba očistěte a nakrájejte před večeří dvě mrkvičky a nechte je na stole. Zvědavci se ukážou v kuchyni a jednu si třeba vezmou. Pak se určitě vrátí pro další. To je první krok. Opakujte s mrkvičkou stejný postup například týden a pak k ní přidejte okurku nebo jinou zeleninu. Podobné je to s ovocem. Děti mají chuť na sladké, protože jim chybí palivo. Když na stole najdou nějaké ovoce, tak si ho dají a když ho bude dostatek, tak už nebudou hledat další zdroje cukrů. Začínejte pomalu a nenuceně."

Je podzim, období plné nachlazení a chřipek. Poradíte nějaké tipy, jak těmto nemocem předcházet?

„Zastávám názor, že lidé by se o své zdraví měli starat po celý rok stejně, ať je léto nebo podzim. Dodržujte pitný režim, a to i přesto, že na podzim nemáte tak často žízeň. Dejte přednost čisté neperlivé vodě. Můžete si ji ohřát vodou z rychlovarné konvice, anebo si jí dokonce vylepšit citrónovou šťávou. Zahřát se můžete dobrou polévkou, velmi dobrá je kapustová, fazolová, zelňačka, nebo rychlá špenátová, brokolicová či mrkvová s vajíčkem a kmínem. Objevujte nové zdravé recepty, jejichž prostřednictvím si zajistíte přísun zeleniny. 

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 21. 8. 2021

Ahoj zlato , nikdy se nezlobte, viděl jsem váš profil zde na http://www.stastnezeny.cz a měl jsem z toho velkou radost, opravdu bych vás chtěl znát více a budu velmi rád, když mi sem můžete napsat na moji soukromou e -mailovou adresu abych vám o sobě mohl říct více, emerylarson03@gmail.com Zde je moje soukromá e -mailová adresa

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 8. 2021

no jo, ta pevná vůle...

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 6. 8. 2021

jojo, výdrž a disciplína, s tím bojuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 357
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.