Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi

Onkologická léčba může ohrozit intimní život. Řešení ale existuje

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi
Onkologická léčba může ohrozit intimní život. Řešení ale existuje

Onkologická léčba může ohrozit intimní život. Řešení ale existuje

Estetická chirurgie není jen o tom, aby dělala lidi krásnější. Některé zákroky lidem pomohou zvýšit ztracené sebevědomí, jiné jsou důležité i po zdravotní stránce. Vlasta Vyhnánková (39 let) pracuje na estetické chirurgii na ABClinic v Praze a den co den se setkává s lidmi, kteří za ní přichází s různými problémy. Například i ženy po onkologické operaci, které po náročné léčbě nejsou schopné intimního života. Jak takový zákrok probíhá? Nejen na to jsme se zeptali lékařky.

Paní doktorko, proč jste si zvolila obor estetické chirurgie, co vás k tomu vedlo?

Vždy jsem chtěla dělat nějaký chirurgický obor a při své práci můžu u pacienta vyřešit problém nejen medicínská, ale i estetický a funkční. Spokojenost každého klienta mě motivuje ve své práci dál.

Předtím, než jste začala pracovat na AB klinice, jste se věnovala čemu?

Pracovala jsem jako vedoucí lékař urologie ve FN Brno Bohunice, poté jako zástupce primáře urologie v nemocnici Vyškov. Jako laserový specialista jsem pracovala nejprve na soukromé estetické klinice v Praze a Brně. A nyní se věnuji estetické chirurgii, laserové chirurgii a intimní chirurgii na ABClinic.

Jaké zákroky nejčastěji děláte a chodí k vám více ženy než muži?

Věnuji se především stresové inkontinenci a intimnímu omlazení. Takže pracuji především s laserem. Chodí ke mně více ženy, ale tím, že se věnuji také urologii a intimní chirurgii, tak jsou mezi mými klienty často i muži, kteří chtějí například zvětšit nebo zmenšit penis.

Obrací se na vás i ženy po chemoterapii nebo jiném vážném onemocnění, které negativně ovlivnilo jejich intimní život. Jak jim můžete konkrétně pomoci?

Chodí ke mně několik pacientek po onkologické léčbě. Konkrétní jedna pacientka, která prodělala leukémii a je po chemoterapii a transplantaci kostní dřeně. Po velmi náročné léčbě trpěla suchostí sliznic, což se projevovalo bolestivým pohlavním stykem. Došlo to tak daleko, že pohlavní styk nemohla mít vůbec a bála se, že ztratí manžela. Nepomohly lubrikanty ani hormonální přípravky. Vše se začalo podepisovat na její psychice a samozřejmě i vztahu s partnerem. Naštěstí laserové ošetření na tento problém zabírá. Po laserovém ošetření mohla mít paní pohlavní styk opět bez bolesti.

Jak vlastně laser účinkuje?

Laserový paprsek vyrovnává hladinu pH v pochvě, zvyšuje její elasticitu, posiluje imunitu vaginální oblasti a zvyšuje její lubrikaci.

Jak takový zákrok v praxi probíhá, když trpí žena suchostí vagíny?

Zákrok je ambulantní, nebolestivý a rychlý. Trvá asi 15 minut. Začíná zavedením vaginální hlavice do pochvy a poté laserový paprsek vysílá energii do tkání. Pacientka může cítit teplo nebo vibrování. Toto ošetření klientkám přináší zpevnění intimní partie a současně dochází k léčbě tzv. stresové inkontinence.

Jak dlouho trvá rekonvalescence po zákroku?

Rekonvalescence je velice rychlá – trvá necelý týden. Doporučuje se po tuto dobu vynechat bazény, saunu a pohlavní styk.

Pokud má žena zdravotní problém – může v takovém případě zákrok hradit pojišťovna?

Bohužel, pojišťovna tento typ zákroku nehradí.

Chodí k vám také muži na úpravu penisu. Můžete popsat, jak takový zákrok probíhá?

Penis můžeme bud prodloužit do délky nebo zvětšit do šířky. U prodloužení jde o uvolnění vazu, který drží penis u stydké kosti. takto můžeme penis prodloužit o 2–5 cm. U rozšíření penisu se aplikuje do podkoží bud tuk, který se předem pacientovi odsaje nebo kyselina hyaluronová.

Můžete popsat, jak se obor estetické medicíny v posledních letech posunul?

Estetická medicína jde pořád dopředu mílovými kroky a spíše se využívá méně invazivních metod, které co nejméně zatěžují pacienty.

Autor fotografií: MUDr. Vlasta Vyhnánková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 4. 2021

milá paní

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 4. 2021

příjemná žena

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.