Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 18. 2. 2021
Líbí se mi

Kozí suroviny používané v kosmetice jsou mocným prostředkem pro dosažení zdravé a krásné pleti, říká zakladatelka a ředitelka firmy Kosmetika Capri

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 18. 2. 2021
Líbí se mi
Kozí suroviny používané v kosmetice jsou mocným prostředkem pro dosažení zdravé a krásné pleti, říká zakladatelka a ředitelka firmy Kosmetika Capri

Kozí suroviny používané v kosmetice jsou mocným prostředkem pro dosažení zdravé a krásné pleti, říká zakladatelka a ředitelka firmy Kosmetika Capri

Kozí mléko je nesmírně bohaté na aminokyseliny i minerály a obsahuje vzácné mastné kyseliny blahodárně působící na naši pokožku. Ing. Jitka Poláková, ředitelka firmy Kosmetika Capri, využívá v recepturách všech svých kosmetických produktů téměř zázračných účinků kozího mléka, másla, syrovátky, kolostra a nejen to. Kosmetika Capri v nedávné době vyvinula první přípravky na světě s vysokým podílem biologického růstového faktoru a proteinu laktoferin. 

Z jakých surovin je složena Vaše kosmetika?

Hlavním stavebním kamenem jednotlivých receptur jsou vzácné složky kozího mléka, doplněné surovinami mořského původu a rostlinnými extrakty. Takto koncipované přípravky nenabízí žádná jiná kosmetická firma na světě. Vysoký obsah kozího mléka, a tedy i mléčných bakterií reguluje blahodárně mikrobiom lidské pokožky, a právě tím jsou produkty výjimečné a především funkční.

Co je to přesně mikrobiom pokožky a jak ho můžeme pomocí kosmetiky ovlivnit?

Každý organismus má svůj vlastní přirozený kožní mikrobiom. Tvoří ho různé mikroorganismy jako bakterie, kvasinky, roztoči nebo viry. Naše produkty svým složením podporují žádoucí, tedy „hodné“ bakterie, které omezují pronikání nežádoucích mikroorganizmů do našeho těla. Díky tomu jsme chráněni proti „špatným“ bakteriím a virům. Je-li naše pokožka dobře chráněna a hloubkově vyživována, její kvalita se zvyšuje, je zdravější a uchová si mladistvý vzhled až do pozdního věku. 

Naše firma je členem České mikrobiomové společnosti, která je mezioborovým sdružením všech zájemců o problematiku mikrobiomu a jeho vlivu na zdraví a vznik nemoci. Držíme si vysokou úroveň znalostí a neustále se vzděláváme v nových trendech. To se pak přímo promítá v našich kosmetických recepturách.

Kdy Vás vlastně poprvé napadlo vyrábět kozí kosmetiku?

Vystudovala jsem Vysokou školu zemědělskou a za socialismu jsem na Dobříši spolupracovala s věhlasnými rukavičkářskými závody. Nejlepší rukavice jsou z kozinky a mě tehdy napadlo chovat kozy. Pak přišla revoluce a zrodil se nápad na výrobu kozích sýrů. Budeme dělat kozinky a z mléka vyrobíme sýry, říkala jsem si. Tenkrát mě ani nenapadlo, že by mléko mohlo být v kosmetice. Jenomže záhy nato rukavičkářské závody skončily a kozinky nikdo nechtěl. Hledala jsem jiné uplatnění. O kozí sýry ale v té době bohužel nikdo zájem neměl. Ale protože při výrobě sýru vzniká odpad v podobě syrovátky, napadlo mě něco jiného. Před 26 lety jsem v Rakousku v lékárně objevila mast s kozím mlékem a byla výborná. O kozích surovinách jsem tehdy zjistila, že s pokožkou dokážou udělat doslova zázraky. Našla jsem člověka, který vyvinul prvních šest produktů a v roce 1995 započala výroba kosmetiky. Bylo to vzrušující. Kosmetika Capri byla na světě!

Takže Vaše firma už funguje 26 let?

Ano. Za tu dobu se nám podařilo uvést na trh více než 90 různých receptur. Produkty vyvíjíme a vyrábíme v obci Čím u Dobříše. Všechny naše produkty jsou čerstvé, lokální a jak já říkám doslova napěchované kozími surovinami. Některé přípravky obsahují až 30 % kozích ingrediencí, a to je opravdu hodně. Naším cílem je vyrábět produkty vysoce kvalitní a základem je dobré složení.

Co dalšího kromě kozích ingrediencí je pro naši pokožku vhodné? 

Jsou to především vitamíny, minerály, ceramidy a vhodné rostlinné extrakty. Pokud jde o vitamíny, každý má svoji funkci. Dobré je vybírat přípravky, ve kterých je zastoupen vitamín A, C, D a E. 

Vitamín A se tak stal jedním z nejpopulárnějších anti-ageing pomocníků v kosmetice. Áčko se ale také používá v produktech na léčbu akné. Vědecké testy prokázaly, že jeho účinky jsou pozitivní nejen na nápravu aktuálních známek stárnutí, ale i na předcházení jejich vzniku. 

Vitamín C naše pleť potřebuje. Nejen, že bojuje proti stárnutí buněk, ale velmi dlouho udrží pružnost naší pokožky a dodá tak pleti mladistvý vzhled. V našich produktech je vitamín C obsažen v takové formě, aby se dostal do nejhlubších vrstev naší pokožky, kde působí vysoce efektivně. 

Vitamín D je v přírodní formě obsažen v kozím másle a my ho máme téměř ve všech krémech i maskách. Je klíčový pro naši imunitu, zdraví a krásu pokožky. Déčko zlepšuje elasticitu kůže, schopnost hojení, podporuje tvorbu kolagenu, snižuje viditelnost vrásek a pigmentových skvrn. Ideální je používat kosmetické produkty s vitamínem D na celé tělo. Podporujeme tím obranyschopnost naší pokožky a předcházíme vzniku nejrůznějších trhlinek a strií. Přípravky s déčkem si dokonce poradí s kožními problémy jako jsou ekzémy, popáleniny, vředy.

No a vitamín E je nenahraditelný. Jde o přírodní antioxidant, který zabraňuje stárnutí pokožky. Má antioxidační účinky, regeneruje, pečuje o dehydratovanou pleť, je velmi vhodný po opalování v létě, ale chrání nás i pokud jde o horské sluníčko.

Co je v současné době v kosmetice zásadní?

Biologický růstový faktor. Pokud si přejeme mít dokonalou pleť bez vrásek, žilek, zarudnutí, akné, nebo dalších problémů, měli bychom se na tuto složku zaměřit. Naše firma vyvinula první přípravky na světě s vysokým podílem biologického růstového faktoru a proteinu laktoferin. Loni jsme na trh uvedli značku Capramedic a pod ní jsme představili úplně nové přípravky, které výrazně zlepšují stav i vzhled pokožky při zdravotních problémech jako jsou bércové vředy, atopický ekzém, lupénka, jizvy, strie, popáleniny. Od zákaznic máme skvělé zpětné vazby, že přípravky opravdu fungují. 

Pokud Vás některý z těchto problémů trápí, určitě vyzkoušejte. Jde o zcela nové, revoluční, revitalizující přípravky s kozím kolostrem a máslem pro problematickou pokožku Diaderm Creme a Diaderm Gel. Oba jsou svým složením jedinečné. Oba mají vysoké hojivé, revitalizující a anti-ageing účinky.

Jak často přicházíte s novinkami?

Každého půl roku uvádíme na trh zcela nové produkty a receptury těch stávajících neustále inovujeme a vylepšujeme. Zákaznice mohou vybírat z tradičních značek La Chèvre a Le Chaton. A také mohou vyzkoušet novou, již zmíněnou značku Capramedic věnující se problematické pleti se zdravotními problémy. La Chèvre nabízí kvalitní produkty pro základní péči a úplně si s ní vystačí ženy mezi 20. a 35. rokem věku. Le Chaton má propracovanější, více výživné produkty, s vyšším poměrem aktivních látek a je vhodná pro péči po 30., 35. roku věku, skvěle řeší anti-ageing péči, v té je nepřekonatelná.

Vaše produkty jsou určeny jak pro domácí péči, tak pro péči v kosmetických salonech, že ano?

Ano. Spolupracujeme se sítí profesionálních kosmetických salonů po celé ČR a neustále počet salonů rozšiřujeme. Všem kosmetičkám poskytujeme dvakrát ročně školení, kde je informujeme o inovacích, produktech, trendech. Jsou tak profesionálně vyškolené a zákaznice díky tomu získávají nejlepší možnou péči. Všechny kosmetické přípravky jsou taktéž samozřejmě vyvíjeny za účelem domácí péče, která je pro kvalitu a zdraví pleti klíčová. Pravidelnou návštěvu kosmetického salonu doporučujeme 1x měsíčně každé ženě. Je to na pleti opravdu znát.

Kde jsou Vaše produkty k dostání?

Produkty jsou k dispozici na e-shopu www.kosmetikacapri.cz. Najdete zde i mnoho užitečných rad a přehled kosmetických salonů. 

Se vzrůstajícím důrazem na sociální sítě je od ledna 2020 navíc velmi aktivní instagramový profil @kosmetikacapri, který je takovým průvodcem pro ženu, která se o sebe ráda stará, chce být zdravá a krásná. Najdete zde rady a tipy kosmetičky, domácí recepty, soutěže a další zajímavé kosmetické inspirace.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 9. 5. 2021

Tato kosmetika je hodně dobrá

Odpovědět
Majina
Majina 2. 3. 2021

Nemám zatiaľ s touto zaujímavou zdravou kozmetikou skúsenosti

Odpovědět
lemur
lemur 28. 2. 2021

Tuto kosmetiku znám a je velmi dobrá.

Odpovědět
lenin
lenin 23. 2. 2021

Také jsem přišla na chuť této kosmetice . Je super.

Odpovědět
avatar
Lenka Zavorkova 21. 2. 2021

Mám také šampon s kozím mlékem a sprchové mléko. To je tak úžasná vůně....I dcerka používá.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.