Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 24. 3. 2017
Líbí se mi

K tanci můžeme vést každé dítě. Naučí se lépe ovládat své tělo a mysl. Důležité je, aby ho to bavilo!

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 24. 3. 2017
Líbí se mi
K tanci můžeme vést každé dítě. Naučí se lépe ovládat své tělo a mysl. Důležité je, aby ho to bavilo!

K tanci můžeme vést každé dítě. Naučí se lépe ovládat své tělo a mysl. Důležité je, aby ho to bavilo!

Každé dítě je na něco šikovné. Možná právě to vaše v sobě ukrývá obrovský herecký, taneční či pěvecký potencionál. Mého syna například baví zpívat. Bez trémy vyjde na pódium a zpívá před celou třídou. Jak tedy objevit jaký má dítě talent?

Kdo si hraje, nezlobí

Tanec je skvělá pohybová aktivita, která vede ke zlepšení fyzické kondice. Děti objevují různé druhy pohybu a rozvíjejí motorickou koordinaci. A především se učí vnímat a ovládat své tělo a mysl.

Petra Parvoničová je profesionální tanečnice. Věnuje se také choreografii a pracuje převážně s malými dětmi ve svém tanečním Dance centru v Plzni. Její úžasné energetické choreografie zdobí muzikály pro děti i dospělé, například Kapka medu pro Verunku, Alenka v kraji zázraků, Čas Růží a mnoho jiných.  

V tanečním centru, stejně jako například v muzikálu Alenka v kraji zázraků, hraje a tančí hodně dětí. Jak moc je spolupráce s nimi obtížná popisuje Petra takto: „Na děti mam teď štěstí téměř v každém muzikálu. V Dance centru je to však zcela něco jiného. Děti vedeme s lektory k tanci zcela zábavnou formou. Mohou tam chodit všechny děti, bez rozdílu na to, jaký mají talent. V muzikálech jsou nároky mnohem vyšší. Děti musí umět zpívat, tančit i hrát. Často tomu obětují volný čas a prázdniny.“

V muzikálech se kladou velké nároky právě na tanec. Jak je to tedy s dospělými herci a zpěváky. Může tančit opravdu každý? „V muzikálu by měl být pohybově nadaný opravdu každý", říká Petra. Tanec se dá do jisté míry naučit, nicméně talent je stále to nejdůležitější.

Jak poznat taneční nadání našich dětí?

Snad každé dítě miluje melodické písničky a ráno si u nich tancuje. Pro pyšné rodiče je to samozřejmě ten nejnadanější tanečník či tanečnice. Alespoň tak to vnímám já, jako matka. Co na to Petra?

Většinou se na dítěti útlého věku pozná spíš otevřenost, radost z pohybu a bezprostřednost. Na každém je většinou hned poznat hudební sluch a rytmus v těle. Někdy mě mile překvapí, co dokáže toto vše v kombinaci se zapáleností do tance a dřinou. Taneční centrum mám otevřené jakékoli kategorii i úrovni v taneční pokročilosti, ale nejdůležitější je, aby to tanečníky bavilo“, vysvětluje Petra.

A právě o tom to je. Děti bychom do ničeho neměli nutit. S tím naprosto souhlasím. Nechme je, ať si vyzkouší více věcí a samy si zvolí cestu, kterou se budou chtít vydat. Kdo ví, třeba zrovna to vaše dítě je budoucí muzikálová hvězda, se kterou se setkáme třeba na představení Alenky v kraji zázraků, Kapky medu pro Verunku či Sněhové královny. A pokud nebude hlavním aktérem, může sedět, tak jako my, v hledišti a sledovat s námi jeden z těchto skvělých muzikálů. Podzimní muzikálová sezóna je totiž v plném proudu.

Vyrazte s ŽENAMI na Alenku v kraji zázraků a Sněhovou královnu se slevou. PROMO KÓD je kód ZENYSRO100. Platí na představení do konce února. Vstupenky objednávejte ZDE

PS: Jaké muzikály vás nejvíce baví? Napište nám do komentářů. Nemusí to být pouze ty dětské…. Nebo jaký muzikál vám nejvíce utkvěl v paměti? U mě je to rozhodně Drácula a prakticky všechny muzikály Karla Svobody. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 19. 5. 2021

vnučka chodila na "tancování" a další pohybové aktivity od 4 let, jen letošní coronavirový rok veškeré kroužky a aktivity uzavřel

Odpovědět
avatar
Nina Červenková 23. 8. 2020

Naprosto skvěle napsané! Díky za článek. Já v poslední době dost uvažuji, že bych dceru zkusila také přihlásit na nějaký taneční kurz. Myslím si, že pro tanec má nadání. Jen teda nevím jaký styl by ji mohl bavit. Podle toho, co jsem četla tady https://www.331.cz/street-dance-vs-contemporary-dance/ tak asi spíše street dance.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Super

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 22. 11. 2019

pěkně napsané

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 654
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.