Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 24. 11. 2019
Líbí se mi

Jídlem se odměňujeme i trestáme. Petře se podařilo zhubnout až tehdy, když pochopila, co zajídá

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 24. 11. 2019
Líbí se mi
Jídlem se odměňujeme i trestáme. Petře se podařilo zhubnout až tehdy, když pochopila, co zajídá

Jídlem se odměňujeme i trestáme. Petře se podařilo zhubnout až tehdy, když pochopila, co zajídá

Hubnutí je mezi námi ženami věčné téma. Štíhlá postava však není jen o tom, abychom se líbily samy sobě a ostatním. Nadváha s sebou totiž nese řadu zdravotních i psychických komplikací. Petra Krajčinovič se s tím poprala velmi úspěšně a svůj „recept“ předává dál.

Musela jsem si přiznat, že vypadám jako slonice

V mládí jsem žádné výrazné váhové problémy neměla. Moje tělo velmi dobře metabolizovalo. V pubertě mi narostla velká prsa a nabrala jsem během roku asi 10 kg. Pořád jsem ale nosila velikost 38, tak jsem to nijak neřešila,“ vypráví svůj příběh Petra.

Na vysoké jsem se živila jak DJka, takže jsem jedla po nocích, někdy až skoro nad ránem, když jsem šla spát. V těhotenství jsem pak nabrala 25 kg, ale zase je postupně shodila,“ pokračuje. Kolem čtyřicítky si víc začala všímat toho, že hodně žen kolem ní řeší své problémy a komplikované životní situace jídlem. „Jídlem se odměňují, zároveň i trestají, zajídají nudu i stres. A mně brzy došlo, že jsem v tom s nimi,“ popisuje Petra období, kdy se rozhodla se sebou začít něco dělat.

Petra předtím, než se jí podařilo zhubnout

Jednou jsem se viděla na fotce z televizní obrazovky, kterou cvakla moje kamarádka. Chtěla vyfotit šperk, který mi zapůjčila do vysílání na TV Seznam. V tu chvíli jsem se rozbrečela, když jsem se tam spatřila. Zároveň to byla ale neskutečná úleva, přiznat si, že se konečně vidím ve své 'velikosti' a je na čase s tím něco dělat. Tehdy jsem se dostala až za hranici 100 kg,“ vypráví Petra.

Dostala se tak do situace, kterou zná asi většina žen. Uvědomila si, že starosti řeší právě jídlem. „Během jednoho roku mi zemřeli dva blízcí lidé a můj milovaný pes. Také jsem řešila komplikovaný vztah a nový pracovní směr. Bylo toho moc. Paradoxem je, že i když se sama věnuji psychologii stravování, zejména fenoménu emoční hlad, tak mi to vlastně vůbec nepomohlo,“ svěřuje se Petra. Přiznává, že jakmile opadly prvotní emoce, začala racionálně zvažovat své možnosti. Pojmenovala příčiny a našla způsob řešení.

Emoce, zdravé naštvání a rozhodnutí se sebou něco dělat

Zhubla jsem díky svému rozhodnu, že doopravdy chci zhubnout, být zdravá, a v tu chvíli už jsem měla 50 procent úspěchu doma,“ popisuje proces hubnutí. Poté vymyslela afirmaci „Tlustý nás nedostanou!“, kterou nyní používá řada klientů a fanoušků na sociálních sítích. „Po pečlivém výběru jsem vsadila na nejlepší program pro úpravu látkové výměny – Metabolic Balance. A rozjela se zatím nejzábavnější jízda v mém životě. Tím, že vím, jak pracovat s vůlí a disciplínou, mi celá tahle cesta přijde navíc jako obrovská zkušenost se sebou samou,“ vysvětluje.

Takto vypadá Petra dnes

A co jí tedy při hubnutí tolik pomohlo? Kromě vůle je to řád a režim v jídle. „Vím, že tělu dodávám to, co doopravdy chce a potřebuje. Důležitá podpora na cestě odkládání kil je i moje televizní kariéra a psaní. Na obrazovce si nepřipadám vedle svých kolegyň, např. vedle Olgy Šípkové, jako slonice,“ vysvětluje s nadšením.

Dodává, že Metabolic Balance není o tom, kolik a za jak dlouho zhubnout. Nejdůležitější je pochopení a uvědomění si, že to, co děláme, nás baví. Podle Petry je podstatou celé metody zamilovat se do nového životního stylu, věnovat se mu naplno a nebát se, že zase ztloustnete. Protože hubnutí je hlavně o hlavě.

U Metabolic Balance mě do euforické radosti dostal nejen rychlý úbytek váhy, ale příval energie a potěšení z desítek pochval, které denně slyším. Nejdůležitější je změna myšlení, nastavení nových návyků a nový cíl, udržení si současné váhy. Z toho se stala nová cesta. A také pracovní směr. Protože už nestíhám individuálním konzultace a nemám kapacitu odpovídat na řady zpráv a mailů, vytvořila jsem unikátní online kurz,“ uzavírá.

Foto: archiv Petry Krajčinovič

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Luu2
Luu2 31. 3. 2020

Odpovědět
Berunka2233
Berunka2233 23. 1. 2020

šikulka

Odpovědět
Masaa
Masaa 13. 1. 2020

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 16. 12. 2019

holka sikovna

Odpovědět
lenin
lenin 15. 12. 2019

Tleskám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 808
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.