Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 27. 8. 2018
Líbí se mi

Jak oživit dlouholetý vztah? Začněte spolu znovu chodit, radí vztahová koučka

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 27. 8. 2018
Líbí se mi
Jak oživit dlouholetý vztah? Začněte spolu znovu chodit, radí vztahová koučka

Jak oživit dlouholetý vztah? Začněte spolu znovu chodit, radí vztahová koučka

Máte dlouholetého partnera, se kterým jste prožila „kus“ života a najednou přišla krize? Jeden druhému se pomalu odcizujete, a i přesto že je vše v pořádku, už to není jako dřív. To je celkem běžná situace. Ovšem hodně záleží na tom, jak se k tomu oba partneři postaví. Na vztahu je totiž potřeba pracovat intenzivně celý život. Udržet náš vztah, aby byl i po letech plný lásky, podpory, vášně a přátelství je alchymistický proces, kdy je třeba mít správně namíchány všechny ingredience, abychom vytvořili substanci, která nás oživuje a inspiruje.

Pokud jsme mnoho let k našemu vztahu přistupovali tak, že se to zkrátka samo děje a láska sama vydrží až do konce našich dnů, o to více budeme mít práce s nastavením vztahu, aby zase fungoval ke spokojenosti obou.

Dlouhodobě šťastné páry udržují v sobě vnitřní záměr a rozhodnutí, že zůstanou zamilovaní každým dnem a vědomě na tom pracují. Jsou budování vztahu oddání a neberou ho jako samozřejmost. Podstatou šťastného vztahu je hluboká důvěra, že partnerům na sobě vzájemně záleží a že si vycházejí vstříc ve svých potřebách.

Pojďme se podívat na 3 způsoby, jak můžeme znovu vztah oživit, pokud nám po letech zevšedněl. „Nemluvím ale o vztazích, kde se dva neustále hádají a nemohou se vystát. Takovým párům spíš doporučuji terapii, nebo kurz nenásilné komunikace,“ říká Monika.

Dáme si svobodu, abychom mohli zase najít sami sebe

Často se stává, že pod tíhou povinností, rutiny a různých strategií, jak udržet vztah a rodinu v klidu, ztrácíme, nebo upozaďujeme sami sebe. Když jste byly v rolích maminka, manželka, matka – možná jste se přestala vyvíjet jako žena a jako individuální bytost. Krize ve vztahu se často rodí z osobní nespokojenosti nebo pocitu vyhoření. Běžte se najít. „Pamatujte si, že učinit šťastnou se můžete pouze vy sama. A váš vztah nebo muž nejsou za vaše štěstí zodpovědní“ říká Monika. Dovolte si to a dopřejte svému muži to samé. Dopřejte si vzájemně svobodu vědomě udělat, po čem vaše srdce skutečně touží. Běžte najít sami sebe a integrovat všechny části, které byly po dobu vztahu zanedbané. Zároveň nepřestaňte být oddána vašemu vztahu. Přílišná svoboda bez vzájemné komunikace a sdílení vás může zavést na zcestí.

Znovu oživit vzájemnou důvěru

Ano, důvěra je alfa a omega všeho. Potřebujeme důvěřovat tomu druhému, že se před ním můžeme do hloubky otevřít. Že můžete ukázat sami sebe, takové jaké jsme teď. „Možná jsme se změnily, máme jiné požadavky, touhy a potřeby, než jsme měly, když jsme se seznámili. A váš muž také. Vzájemná důvěra a napojení se obnoví hlubokým sdílením. Cestováním do srdce toho druhého. Skutečnou zvědavostí – KDO je ten člověk vedle mě,“ vysvětluje Monika.

A jak tedy na to? Dohodněte se na rituálu – každý den si spolu sednete a alespoň 20 minut spolu konverzujte. Ne o povinnostech a co je třeba udělat, ale o tom, jak se máte a cítíte. Oceňte se navzájem. A hlavně zkuste zapojit do běžné komunikace slovíčka, která ve vztahu často žalostně chybí: „prosím“, „omlouvám se“, „děkuji“. „Doporučuji také nezapomínat na dotyky. Protože vzájemné dotýkání se prohlubuje důvěru,“ dodává.

Spolu a nově 

Myslíte si, že ho dobře znáte? Je tomu ale skutečně tak? Zkuste si představit, že se právě seznamujete. Že se navzájem objevujete. Všímejte si, co vás k němu přitahuje, za co si ho vážíte, čím vám imponuje – a to vše, pokud možno novýma očima, od nuly. Začněte se mu ukazovat jinak, než jen jako matka a manželka. Ukažte mu svou divošku nebo sexbombu.  A podpořte jeho, aby mohl projevit skutečně sám sebe a vystoupit z role živitele a otce. Znovu objevte vzájemnou lásku ne proto, že musíte, ale že chcete. Spolu zkoumejte a objevujte, co nového chcete do vašeho vztahu pozvat. Jakou novou kvalitu.

Pokud chcete oživit vztah, musíte věnovat energii společně strávenému času a malým gestům lásky, přesně tak, jako na začátku.

Hravost, otevřenost a upřímnost jsou základem k tomu, abyste svůj vztah mohli posunout na další úroveň, kde budete oba spokojení,“ uzavírá Monika.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 23. 6. 2020

spolu a nově - ano i to lze

Odpovědět
Ovace
Ovace 22. 6. 2020

Důležité

Odpovědět
lemur
lemur 3. 6. 2020

Super.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Luu2
Luu2 7. 4. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.