Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 16. 12. 2017
Líbí se mi

Jak nepodléhat předvánočnímu stresu? Plánujte a dopřejte si sklenku vína

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 16. 12. 2017
Líbí se mi
Jak nepodléhat předvánočnímu stresu? Plánujte a dopřejte si sklenku vína

Jak nepodléhat předvánočnímu stresu? Plánujte a dopřejte si sklenku vína

Vánoce jsou už za pár dní, snažíme se mít vše dokonale nachystané, zároveň stíhat práci, rodinu, domácnost... Je toho tolik, že výsledkem je přemíra stresu. Podzim a zima jsou období obecně spojené se stresem a my ženy proti němu často nedokážeme bojovat. Čím to je, a co bychom pro sebe mohly udělat jinak?

Oslovila jsem velice inspirativní ženu, Lenku Bernardes da Silva. Lenka se zabývá módním poradenstvím a také spolupracuje se známým a oblíbeným hercem Janem Čenským jako lektorka image a módní etikety. Dále působí jako koučka, která dokáže poradit ohledně mateřství i dalších ženských strastí. A protože je sama matkou dvou dětí a práce má někdy až nad hlavu, zaměřily jsme se na téma tolikrát omílané, ale stále aktuální – stres.

My ženy chceme mít všechno tip ťop, a proto se Vánoce bohužel stávají velmi náročným obdobím, kdy věčně nestíháme a jsme z toho pak nešťastné. Je vůbec možné tomu nějak předcházet?

Společnost, ve které žijeme, se neustále zrychluje. Stáváme se tak otroky svého času. Nepodléhat tlaku dnešní doby je hodně těžké. Teoreticky víme, že je důležité věnovat se sama sobě, ale kde najít ten čas. Chceme mít splněné termíny ve svém diáři, nakoupené dárky, uvařenou večeři, obstarat rodinu a na své vlastní potřeby nám už nezbývá čas.

Pro mě osobně je obrovským stresorem vánoční šílenství v obchodních domech. Proto doporučuji začít nakupovat vánoční dárky s drobným předstihem. Stejně tak svůj pracovní i rodinný čas si lze lépe plánovat. Je to všechno o zvládnutí timemanagementu a určování si priorit. Jak říkám, stihnout všechny rodinné povinnosti je podobné, jako vést tým ve firmě. Osobně to tak dělám a podzimní a zimní čas ani přípravy na nejkrásnější svátky v roce, mě tolik nezatěžují.

To si říkám také každý rok, ale moc se mi to nedaří. Přijde mi, dříve byli lidé více v klidu a Vánoce si užívali. My se pořád za něčím honíme…

Dříve šlo o setkání, dnes je to business. Kdysi každý dostal jeden dárek, často se i ručně vyráběly, dnes se všichni předhání, kdo koupí více dražších věcí. Naši předkové zpívali koledy, my se koukáme po sté na pohádky v televizi, které nás vlastně už ani nebaví. V současné době jsou Vánoce o utrácení, přejídání se a v podstatě si tyto svátky nedokážeme ani pořádně vychutnat. Tradice ani zvyky už se moc nedrží, místo osobních setkání si často posíláme pouze emaily nebo SMS zprávy. Přitom jaké kouzlo měly klasické pohledy, nebo jen krátká setkání sousedů, kteří si mezi sebou popřáli a dali si třeba svařák.

Máte nějaké tipy, jak se udržet v psychické i fyzické kondici?

Každý den ráno cvičím, alespoň 30 minut. Přivstanu si o hodinu dříve, abych měla čas pro sebe. Zacvičit si nebo meditovat. Být v dobré psychické i fyzické kondici znamená být mentálně odolný. Meditace je ideální. Posilovat mentální odolnost je stejně důležité jako čistit si každý den zuby. Když potřebuji dobít baterky, jdu tančit. Věnuji se kubánské salse, kizombě a braziskému zouku. Po každém náročném dni se nezapomenu odměnit skleničkou dobrého červeného vína. Nevím, jestli je tohle ideální recept, ale na mě funguje už léta.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Super

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

super článek

Odpovědět
many
many 31. 1. 2018

Odpovědět
smolda3
smolda3 28. 12. 2017

Letos krásné a klidné Vánoce byly

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 564
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.