Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 10. 2019
Líbí se mi

Herečka Dominika Býmová vzdala ve své módní kolekci hold konopí a bio bavlně

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 10. 2019
Líbí se mi
Herečka Dominika Býmová vzdala ve své módní kolekci hold konopí a bio bavlně

Herečka Dominika Býmová vzdala ve své módní kolekci hold konopí a bio bavlně

Dominika Býmová je nejen herečka, ale také zakladatelka módní značky White Sage. Na konci října veřejnosti představí svou aktuální kolekci, které budou opět dominovat přírodní materiály – konopí a bio bavlna.

Co bylo prvotním impulzem k tomu, že jste se rozhodla podnikat v módním průmyslu?
Postupně se ve mě začala rozvíjet touha vytvořit něco prospěsného. A poukázat na dopad módního průmyslu směrem k životnímu prostředí. Vždy jsem si v obchodech četla, kde je oblečení ušito, ale najednou jsem si pod danými zeměmi začala představovat příběhy těch, kteří mnohdy za nelidských podmínek oblečení šíjí. A celé mi to přestalo dávat smysl. Nechci tento systém podporovat. Jakmile jsem se takto rozhodla, neskutečně se mi ulevilo. Už mě nelákaly nazdobené výlohy, sezonní výprodeje a stále nové a nové kolekce.

Takže už v módních řetězcích nenakupujete?
Mnohem raději si vybírám oblečení z menších butiků, kde je na výběr několik různých značek.

Chápu to správně, že vaše rozhodnutí vybudovat českou, udržitelnou značku vychází víc z vašeho osobního životního stylu. Nebyl to tedy předem promyšlený marketingový tah?
Byl to další přirozený krok. Už delší dobu razím střídmost v nákupu potravin, vyhledávám lokální farmáře a tradiční řemesla. Pokud bychom všichni nakupovali s rozmyslem a investovali do kvalitních kusů oblečení, mohli bychom jej nosit déle než jednu sezónu. Budovali bychom si k těmto věcem vztah. Bohužel pokud stojí tričko 200 korun, nikomu nestojí za opravu a raději si koupí nové. Takto nemá oblečení žádnou duši.

Předpokládám, že nosíte především svoje modely, čím svůj šatník doplňujete?
Ano, ty jsem v létě nosila částo. A když nad tím tak přemýšlím, tak letošní léto jsem trávila hlavně v lese a u rybníka se psem Sunnym. A to jsem si s oblečením moc hlavu nelámala Před nějakým časem jsme si s manželem slíbili, že si budeme oblečení přivážet z cest. Když potkáme nějaký milý obchůdek, máme alespoň vzpomínku na naši cestu.

Takže inspiraci pro své modely čerpáte převážně na cestách?
Ano! Především v mediteránských zemích se ženy krásně oblékají a jejich styl je mi blízký. Vychází to z jejich sebejistoty a sebedůvěry. Umějí nosit svou ženskost.

Jaká je vaše typická zákaznice? Jaký má životní styl a jaké vyznává hodnoty?
Žena, které je myšlenka White Sage blízká, pravděpodobně smýšlí stejně jako já. Má ráda krásné věci z kvalitních materiálů a s určitým přesahem. Můj cíl je nabídnout ženám módu, u které nemusejí volit mezi ekologickou cestou a reprezentativním způsobem obléhání. Jsem velmi vděčná za každou ženu, které je tato myšlenka blízká. Snad se nám společně podaří tyto hodnoty předávat dál.

Cítíte se víc jako herečka, nebo módní návrhářka? A která z těchto poloh vám přináší větší uspokojení?
Určitě ta herecká. Je to má vášeň, životní cesta. Má značka vznikla z nedostatku kvalitní, lokální tvorby z přírodních materiálů. Prvotní impulz byl navrhnout pár modelů pro svůj užitek. Avšak čím více jsem se dostávala do tématiky slow fashion a zabývala se otázkou udržitelného způsobu života, myšlenka ekologické/etické značky se rozvíjela.

Jak se vám daří skloubit herectví a podnikání?
Letošní jaro jsem dokončovala první kolekci White Sage a zároveň jsem zkoušela představení v hudebním divadle Karlín, což bylo velmi náročné období. Během pauzy na oběd v divadle jsem objednávala látky, nitě, knoflíky a souběžně směřovala ke dvěma premierám. V létě jsem po pár letech nezkoušela v divadle, jen jsem dotáčela seriálové projekty a měla tak více času připravovat další kroky v mé značce. Také jsem si trošičku odpočinula a promyslela důležité změny. Podzim bude pro White Sage významný.

Aktuálně jste dokončila podzimní kolekci, na které spolupracujete s Jitkou Stauder. Co si od této spolupráce slibujete?
Nemám časovou kapacitu a ani zkušenosti na to, abych si oblečení šila sama. Tudíž spolupráce s dobrou šicí dílnou je zásadní. S Jitkou nás spojuje divadlo a za její skvělé rady a stále dobrou náladu jsem neskutečně vděčná. Je to úžasná, stále optimistická žena s velkými zkušenostmi v oboru. Na konci října připravujeme v Praze komorní fashion show, kde představíme novou kolekci.

Na co se můžeme v této souvislosti těšit a jaké máte se svou značkou plány do budoucna?
Má mise bude přiblížit myšlenku White Sage k co největšímu počtu žen. Bude mě velmi těšit tvořit pro zákaznice, které také chtějí něco změnit. Ráda bych se v budoucnu zabývala také dětským oblečením a doplňky. Plánů mám spousty, bude to dobrodružství.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 23. 5. 2020

To je super

Odpovědět
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

úžasné

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 22. 5. 2020

hezké

Odpovědět
gustawka
gustawka 21. 5. 2020

Moc pěkné

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

krásná kolekce

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.