Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 9. 2018
Líbí se mi

Milujte své nedokonalosti, říká Hana Ajasta, která se věnuje terapii duše

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 9. 2018
Líbí se mi
Milujte své nedokonalosti, říká Hana Ajasta, která se věnuje terapii duše

Milujte své nedokonalosti, říká Hana Ajasta, která se věnuje terapii duše

Posledních dvacet 20 let pracuji jako průvodkyně na vnitřních cestách k sobě. Vytvořila jsem a praktikuji terapii duše,“ říká o sobě Hana Ajasta, která měla k tomuto oboru vždy blízko. Vdávala se už na vysoké škole, v té době porodila syna Honzu a chtěla být v rekordním čase nejlepší mámou na světě. „Bohužel v té době jsem procházela řadou zkoušek, manželství nevydrželo a já musela jako velmi mladá řešit rozvod a stěhování do Prahy,“ pokračuje Hana ve svém příběhu.

„Už v pěti letech jsem viděla nádherné květiny nadpozemských barev, které se najednou začaly utvářet nad mou hlavou. Přinesly mi krásné a konejšivé sny, vracely se ke mně mnohokrát,“ vzpomíná na okamžik, kdy si byla jistá, jaké je její životní poslání.

Hanka pracuje s jednotlivci i se skupinami, zabývá se také partnerskými tématy, podporuje v lidech jejich sebelásku a sebevědomí, rozvoj tvůrčího potenciálu a péči o zdraví. Ono to vlastně všechno se sebou souvisí. „Využívám tyto metody: Results koučink, konstelace, Akupunktura pro mysl, Terapie přitahovacích polí a Emoční terapie. Přestože jsou poměrně známé, hodně lidí je praktikuje, tak je třeba zmínit, že jejich kombinace je vždy jedinečná,“ říká Hana, která zároveň navštěvuje silová místa v přírodě, ze kterých čerpá energii a s láskou a pokorou se od nich učí.

Ze všeho nejvíce klientům radím, aby byli sami sebou. Zní to možná jako klišé. Ano, dnes je tato jednoduchá věta používána velmi často. Ale co to znamená konkrétně? Právě toto mě nejvíce zajímá. Jen si představte svět, kde bude víc lidí vědět, jací doopravdy jsou, a to včetně stínových stránek osobnosti a budou sami sebe přijímat a milovat. Uvědomte si, jaký může být svět, kde lidé aktivně pracují s nadměrným stresem, formou meditace nebo tvůrčího uchopení reality. Ano, pro tuhle vizi coby terapeutka duše žiji,“ vypráví.

Zároveň dodává, aby mohli být lidé sami sebou, potřebují naplnit tyto tři důležité aspekty: najít svůj střed, integrovat své často potlačované emoce a prožitky a jít do světa a být sám sebou ve vztazích. „Vývoj probíhá postupně a jeden z hlavních přístupů, který uplatňuji, je zamilovat si svou vlastní aktuální nedokonalosti. Až teprve pak ji můžeme smysluplně měnit,“ vysvětluje a pokračuje: „každá bolest, kterou procházíme, totiž má svůj logický důvod, ať už v našem vlastním životě nebo v generační rodinné historii či kolektivním vědomí a podvědomí. Je až překvapující, že když s klientem dokončíme určitou část procesu, jak do sebe všechny kousky coby dílky skládačky nádherně zapadnou.

Na individuálním sezení řeší s lidmi to, co je právě nejvíce zatěžuje a co potřebují změnit. „Je vždy velmi důležité jít do hloubky až do kořene problému. Odblokovávám jedno či více témat a líbí se mi, když vidím u klienta výsledek hned po prvním sezení,“ dodává.

A na závěr tip, jak meditovat a zklidnit tělo i mysl:

Vystředění se:

1. Najděte si klidné místo, ve svém vlastním obytném prostoru. Usedněte na židli, s nohama na zemi, mírně od sebe, ruce položené na stehnech dlaněmi dolů.

2.  Začněte si jemně uvědomovat svůj dech. Nic neměňte, pozorujte jej alespoň 2 minuty. Potom se nadechněte nosem do hrudi, o něco hlouběji a vydechněte ústy stočenými do kroužku, dolů k nohám, jako byste v puse drželi brčko a nesmí vám vypadnout. Malá pauza, představte si, jak se energie dechu otáčí obloučkem směrem vzhůru…a opět nádech nosem, nahoru do hrudi a výdech ústy stočenými do kroužku, nad hlavu. Malá pauza, energie se otáčí směrem dolů, do hrudi. – Vnímáte a „vidíte“ v duchu uzavřený koloběh dechu a vaší životní síly? Ano, to je ono. Tohle je kvalitní dechová meditace, kterou provádějte kdykoli a kdekoli je to jen možné.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 3. 6. 2020

Krásné.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

krásný článek

Odpovědět
Luu2
Luu2 7. 4. 2020

inspirativní článek

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 442
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.