Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 5. 2019
Líbí se mi

Nejvíce si vážím ženy pracující, říká Marcela Šmídová, která aktivně podporuje ženské sebevědomí

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 5. 2019
Líbí se mi
Nejvíce si vážím ženy pracující, říká Marcela Šmídová, která aktivně podporuje ženské sebevědomí

Nejvíce si vážím ženy pracující, říká Marcela Šmídová, která aktivně podporuje ženské sebevědomí

V životě se Marcela Šmídová ocitla na mnoha zásadních křižovatkách. Rozvod, výchova dětí, hledání zaměstnání, smrt kamarádky… právě to jsou chvíle, které donutí ženu zastavit se a přemýšlet. Sebeláska a zdravé sebevědomí je pro každou z nás nesmírně důležité, pro Marcelu je ale tou nejdůležitější hodnotou v životě zdraví.

Marcela je dnes úspěšnou podnikatelkou, která má vlastní eventovou agenturu a také vede plzeňskou Pracovnu ŽENY s.r.o. Optimismus, preciznost a radost ze života přenáší na všechny kolem sebe a je velkou inspirací pro mnoho dalších žen. Tak jako v loňském roce se i letos chopila příležitosti organizace akce Den, kdy se mám ráda v Plzni. Přijít můžete již tuto sobotu 11. května.

Co se muselo přihodit, aby sis uvědomila jak je pro tebe zdraví důležité?

Před téměř třemi lety mi zemřela blízká kamarádka z dětství. Rok a půl velmi statečně bojovala se zákeřnou nemocí, které nakonec podlehla. Bylo to mé první, blízké, osobní setkání se smrtí. Byly dny, kdy mi má kamarádka Věrka říkala, že se mám, že můžu jít ven a procházet se, že můžu jezdit na kole…

Až po její smrti mi došlo, že moje výmluvy na nedostatek času, příliš práce atd. byly jen povrchnosti. Zastyděla jsem se a od této hluboké ztráty si svého zdraví velice vážím. Uvědomila jsem si, že život je opravdu dar a zdravý člověk může cokoliv. Psal se datum 1. 6. 2016 a já ten den začala pozvolna běhat. 15. 6. 2016 Věrka zemřela a já pokračovala v běhání a koupila jsem si to kolo. 

S Věrkou na kolo ani na procházku už nikdy nepůjdu. Plno věcí jsem si uvědomila, přehodnotila a změnila.

Jaké ženy si nejvíce vážíš?

Když to vezmu obráceně, tak nevyhledávám ženy, které jsou neustále negativní a “brblají", že něco nejde a přesně ví, proč to nejde. Nejvíce si vážím ženy pracující (zaměstnání, rodina, děti), přímočaré a odhodlané učit se novým věcem. Miluji pevné stisknutí ruky, jako stvrzení slibu/obchodu, nesmí to být leklá ryba.

Když se ohlédneš, co bys ve svém životě udělala jinak?

Kdybych mohla, určitě bych začala dříve sportovat a věnovala se intenzivněji studiu cizích jazyků.

Co pro tebe znamená sebeláska? Musela si ji hledat, nebo je to pro tebe přirozená hodnota?

Sebeláska je pro mě velmi osvobozující a přála bych si, aby k ní dospěly všechny ženy. Musím říct, že pro mě nebyla vždycky přirozená. I já jsem se musela sebelásce učit. S odstupem času můžu říct, že to vlastně není náročné. Jde o uvědomění si sama sebe a v konečném důsledku člověk sám sobě neskutečně uleví. Souvisí s tím i naučit se říkat NE. Celé je to hodně o hlavě a sebepoznání

Máš tedy sama sebe ráda?

Trvalo mi to nějaký čas, nebylo to ve mně od dětství nebo puberty. Přišlo to později, ale jsem ráda za to, že to přišlo. Ano, mám se ráda. Dělám práci, která mě baví, ráda se vzdělávám, pečuji o sebe, výletuji, trávím čas se svými blízkými a snažím se pomáhat potřebným.

Co na sobě máš nejraději a je něco, co bys chtěla změnit?

Odhodlání přijímat a stavět se výzvám (smích...). Je pár věcí, které bych na sobě chtěla změnit, třeba silně vyvinutý smysl pro úklid (mám přezdívku sanitární terorista), sektorování věcí do přírodních košíčků, to už je asi trochu asi obcese (opět smích).

Jinak bych na sobě nic neměnila. Jsem taková, jaká jsem. Možná je to dotaz spíš na mé blízké...

Myslíš si, že Češky jsou dostatečně sebevědomé? 

Určitě na sobě české ženy za posledních 30 let hodně zapracovaly. Pracuji v eventové agentuře a potkávám ženy, které podnikají nebo pracují v manažerských či řídících pozicích, angažují se i v politice a to právě díky tomu, že se naučily mít rády a jsou sebevědomé. A já z toho posunu mám ohromnou radost.

V Pracovně ŽENY s.r.o. v Plzni mám možnost pracovat i se ženami, které jsou na nebo po mateřské, se ženami, které léta chodí do práce, která je absolutně nebaví a nemají dost odvahy to změnit atd. Musím říct, že z každé byť malé změny u těchto žen mám radost a čas věnovaný jim stojí za to. 

Proto ses rozhodla spolupořádat akci Den, kdy se mám ráda, která je celá právě o podpoře ženského sebevědomí?

Před skoro 3 lety jsem otevřela Pracovnu ŽENY s.r.o. v Plzni. Tehdy mi nadchla myšlenka stát se součástí projektu ŽENY s.r.o. a slovo dalo slovo a minulý rok se konal Den, kdy se mám ráda v Olympia Plzeň poprvé. Akce měla velký ohlas a díky tomu se vracíme po roce  na místo činu a letos se s námi nejen ženy mohou potkat již tuto sobotu 11. května 2019. Velké díky, patří obchodnímu centru Olympia Plzeň, bez jehož podpory by akce být nemohla!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

Odpovědět
Luu2
Luu2 31. 3. 2020

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
alenka008
alenka008 8. 10. 2019

Pracujuce zeny su fajn, pokial nechodia z prace vystavene, doma kopec dalsich povinnosti a deti cely tyzden nevidia, ani nevedia ako im odrastu....dnes je bohuzial naozaj problem zladit narocnu pracu s rodinou tak, aby nieco z toho netrpelo....Poznam vela pracujucich zien, ktore robia kariesu, ich manzel tiez a deti....sam problem, ziadna vychova, ziadne hodnoty. Treba najst vhodny balans.

Odpovědět
Babina
Babina 2. 7. 2019

Skvělý článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 440
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.