Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 8. 2017
Líbí se mi

Cyklo maraton mi pomohl přežít dobu, kdy jsem byla nejvíc na dně, říká Renata

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 8. 2017
Líbí se mi
Cyklo maraton mi pomohl přežít dobu, kdy jsem byla nejvíc na dně, říká Renata

Cyklo maraton mi pomohl přežít dobu, kdy jsem byla nejvíc na dně, říká Renata

„Je to velký projekt, který vám změní život, pohled na svět a myšlení. A to minimálně na rok po akci,“ říká o handy cyklo maratonu Renata Kašparová. Metrostav handy cyklo maraton 2017 byl nejdelší cyklistický podnik roku, který je otevřen všem a to bez rozdílu.

Cesty za snem

„Projekt je dílem neziskové organizace Cesty za snem. Součástí benefičního závodu se může stát opravdu každý. V týmu musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli postižením. Navíc se týmy stávají patrony těch, kteří se po úraze nebo nemoci s handicapem teprve učí žít. Úkol každého týmu je ujet za 111 hodin 2222 kilometrů přes celou Českou republiku. Trasa je vždy stanovena organizátorem. Akce se koná za běžného provozu, ale velmi se dbá na bezpečnost. Celý závod je psychicky náročný. Každý tým musí mít strategii a naplánovanou celou trasu,“ popisuje závod Renata, která byla členkou jednoho z týmů.

Realizace a přípravy

„Nejde ale pouze o samotný závod. Jde minimálně o roční práci, kdy musíte hodiny a hodiny plánovat a připravovat se. Realizace celého závodu nás vyšla na 94 tisíc korun a sehnat takový obnos není žádná sranda. Proto bylo nutné hledání partnerů a financí, kde se dalo,“ vypráví o přípravách Renata.

A co je cílem celého projektu?

„Cílem je vybrat finance pro patrona týmu a podpořit lidi s handicapem. Chceme ukázat, že život na kolečkách nemusí být nutně začátkem neaktivity a nudy. Že život postižením nekončí, ale může naopak začít, jen trochu jinak. Jde také o souhru zdravých lidí s lidmi s handicapem,“ odpovídá Renata.

Prospěšný a netradiční závod

„Prvotní myšlenka vznikla tak, že jsem si chtěla vyzkoušet tento typ netradičního závodu. Až poté mi došlo, jak prospěšné to pro nás všechny může být. V tomto typu závodu si hrábnete na opravdové dno. A to nejen fyzické, ale také to psychické. Myslela jsem si, že jelikož je sport mým velkým koníčkem, půjde s lidmi se zdravotním postižením vše na pohodu. Ale opak je pravdou. Ti kluci mají neskutečný motor a ujedou mi naprosto s přehledem,“ popisuje Renata své zážitky.

Velká síla a jiný pohled na věc

„Maraton jsem jela se svým týmem podruhé a to pod názvem FitKoloběh a TJLK. A pokaždé mi to něco dalo. Letos například velkou sílu přežít moji životní změnu v osobním životě, dobu, kdy jsem byla nejvíc na dně.  Získala jsem spoustu nových přátel, zážitků a úsměvů. A také se mi změnil pohled na svět. Svět plný koleček, ve kterém se toho dá zvládnout mnohem víc, než si umíme my zdraví představit. A jestli mi to i něco vzalo? Snad jen čas a peníze. Ale to jsou věci, které jsou na konci tak malicherné, že je ztratíte vlastně rádi, za všechny ty krásné zážitky, které vám to přinese.“

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Jarmila Malá 22. 7. 2021

Od mala jezdím ráda na kole. Pamatuji si, že mě učil jezdit na kole můj děda. Zkoušela jsem i různé závody, ale moc mě to nezaujalo. Nejraději jezdím na výlety s kamarády ze školy. Je to vždycky sranda. Ráda objevuji nová místa. Nedávno se mi kolo rozbilo. Naštěstí jsem si objednal cyklodíly Nexelo. Díky https://www.cyklosvec.cz/nexelo můžu jezdit zas jako dřív.

Odpovědět
Li
Li 7. 11. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

super článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 604
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.