Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 3. 3. 2021
Líbí se mi

Cílem projektu Stop úzkosti je vytvoření největšího online portálu, zaměřeného na pomoc lidem trpícím úzkostnými nebo jinými nepříjemnými psychickými stavy, říká Alexandra John

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 3. 3. 2021
Líbí se mi
Cílem projektu Stop úzkosti je vytvoření největšího online portálu, zaměřeného na pomoc lidem trpícím úzkostnými nebo jinými nepříjemnými psychickými stavy, říká Alexandra John

Cílem projektu Stop úzkosti je vytvoření největšího online portálu, zaměřeného na pomoc lidem trpícím úzkostnými nebo jinými nepříjemnými psychickými stavy, říká Alexandra John

Dnes jsme se zeptali na pár otázek zakladatelů projektu Stop úzkosti, Alexandry John a Daniela Lísy. V České republice za poslední rok rapidně přibylo lidí, kteří se s úzkostmi potýkají. Pojďte se podívat, jak si můžete právě v této nelehké době pomoci od nepříjemných stavů, chmurných myšlenek a nepohody. 

Jak funguje váš projekt Stop Úzkosti?

Alexandra John: Projekt stavíme tak, aby byl pro lidi dostupným přístavem, když řeší úzkosti a nepříjemné psychické stavy. Jsme tu i pro ty, kteří cítí, že potřebují pomoci a přesně neví jak. Cílem projektu Stop úzkosti je vytvoření největšího online portálu, zaměřeného na pomoc lidem trpícím úzkostnými nebo jinými nepříjemnými psychickými stavy. Kdokoli tak může využít zdarma on-line poradnu pro okamžitou pomoc. V projektu lidé najdou také účinné techniky, odborné články a programy. Ze zkušeností víme, že po internetu je dostupných hodně informací, ale velmi chybí konkrétní techniky, které mohou lidé použít okamžitě.

Proč jste se rozhodli zaměřit svou pomoc i podnikatelům? 

Alexandra John: Vnímáme kolik podnikatelů teď bojuje s úzkostí nebo depresí. Díky době, ve které se nacházíme, má existenční problémy i řada podnikatelů, kteří před pandemií podnikali velmi úspěšně. Chceme jim nabídnout pomocnou ruku a naučit je nejenom jak se úzkosti zbavit, ale i to jak se opět přenastavit na úspěch. 

Podnikatelé řeší velké ztráty, mnoho z nich musí své podniky zavírat, propouštět své zkušené zaměstnance. Jak váš program pomáhá s úzkostnými stavy, které provází tyto nelehké kroky? 

Alexandra John: Ano, bohužel je to tak. Celý náš program je postaven na Pandikulační terapii, která dokáže zmírnit úzkostné stavy na minimum nebo se jich zbavit úplně. Chceme ukázat jak mobilizovat zdroje téměř okamžitě na základě znalostí a určitých dovedností, které spouští schopnosti být efektivní v různých oblastech lidské činnosti. Díky této metodě můžete dosáhnout zásadní změny ve vnímání, zklidníte své negativní myšlenky a opět budete zažívat úspěch v podnikatelském životě.

Jak člověk pozná, že by se svými stavy nepohody měl něco dělat?

Daniel Lísa: Pokud stavy nepohody převažují a vy se během dne cítíte víc v nepohodě než v pohodě, nemůžete se pořádně soustředit, prokrastinujete… a to i přesto, že si zkoušíte různě pomoci. Tohle je přesně ten moment, kdy je načase vyhledat odbornou pomoc. Nemusíte rovnou k lékaři, naštěstí existují různé odborné programy, které jsou sestavené přesně na tento druh problému.

Zdá se, že úzkosti se za poslední rok staly opravdu aktuálním tématem. Co z vašeho pohledu hrozí lidem, kteří svoje úzkosti řešit nebudou?

Daniel Lísa: Takové stavy často končí zdravotními problémy, které (mimo jiné) způsobuje i dlouhodobý stres a úzkost. Jde o nemoci jako je cukrovka, onkologické problémy, poruchy způsobené poškozením nervového systému, autoimunitní onemocnění. Bohužel ale hrozí, že pokud stavy úzkosti přejdou do chronického stavu, vyústí často depresemi a trvalou nechutí k životu. Životní energie člověka s úzkostmi klesá na nezbytné minimum a potom už nezbývá než opravdu svoji situaci řešit za pomoci lékařů. Těmto těžkých stavům se ale dá předcházet.

Jaké informace a materiály budou moci lidé z vašeho portálu čerpat?

Daniel Lísa: Pro tyto účely jsme vytvořili komplexní program STOP ÚZKOSTI. Plánujeme jej zpracovat formou videí, článků, webinářů, příruček a také formou poradny. Zaměřujeme se na to, abychom lidem dávali ucelené informace, které mohou využívat a mít u ruky ve svém počítači nebo mobilu. Aby uměli nacházet zdroje svých úzkostí a pomocí Pandikulační terapie s nimi bezpečně pracovat. Máme v této oblasti zkušenosti už skoro 20 let a troufáme si proto tvrdit, že náš koncept je v jistém slova smyslu pro lidi průlomový. 

Jak mohou lidé podpořit vznik takového portálu? 

Pro tento účel jsme založili projekt na donio.cz https://www.donio.cz/stopuzkosti a budeme moc rádi, když se do projektu zapojíte. Nechali jsme si navrhnout i super merch Z odměn si vybere opravdu každý. Předem moc děkujeme všem za podporu.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 12. 3. 2021

dekuji

Odpovědět
konatovka
konatovka 5. 3. 2021

Odborná lékařka mi před třiceti lety sdělila, že jsem se částečně narodila s úzkostí, dosud se na ní léčím a budu až do konce života brát antidepresiva, ale nevymlouvám se na to, každý má nějaké zdravotní problémy. Chci tím říci, že dokáží pochopit každého, kdo se s tímto potká. Do projektu se připojím.

Odpovědět
evabel
evabel 5. 3. 2021

Dobrá myšlenka

Odpovědět
kokoška pastuší tobolka

asi se tam podívám

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 3. 2021

jistě se v současné době bude mnohým lidem hodit

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 3. 2021

to určitě ano

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 565
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.