Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 12. 2020
Líbí se mi

Chtěly jsme dopřát potěšení z pohybu svým klientkám alespoň skrze obrazovku a tak vznikly naše originální fitness a taneční kurzy, říkají zakladatelky online cvičení Cvičky Onlajn

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 12. 2020
Líbí se mi
Chtěly jsme dopřát potěšení z pohybu svým klientkám alespoň skrze obrazovku a tak vznikly naše originální fitness a taneční kurzy, říkají zakladatelky online cvičení Cvičky Onlajn

Chtěly jsme dopřát potěšení z pohybu svým klientkám alespoň skrze obrazovku a tak vznikly naše originální fitness a taneční kurzy, říkají zakladatelky online cvičení Cvičky Onlajn

Lůca a Mary jsou dvě nejlepší kamarádky, milující maminky, tanečnice a trenérky. Spojuje je nejen smysl pro humor, ale také touha předávat dál svou pozitivní energii a zkušenosti. Proto se rozhodli založit jedinečný digitální projekt Cvičky Onlajn, kde nezáleží na věku, konfekční velikosti, ani úrovni fyzické kondice, ale na radosti z pohybu.

Jste nejlepší kamarádky. Kdy vás napadlo, že spolu začnete podnikat?

Tenhle bláznivý nápad přišel s první vlnou karantény. Obě jsme měly své skupinky holek, které s námi chodily pravidelně cvičit do tělocvičen a najednou nemohly. Chtěly jsme jim dopřát to potěšení z pohybu alespoň skrze obrazovku.

Jak vznikl projekt Cvičky onlajn?

Když nám zavřeli fitness centra a tělocvičny, začaly jsme každá sama za sebe natáčet lekce pro svoje holky. Oběma se ve skupinách na FB rojily stovky dalších holek s velkým zájmem s námi cvičit a velkou spoustu z nich jsme měly společných. To už byl jen krůček ke spojení našich sil.

Jaká byla vaše předchozí profese než jste se pustily do společného podnikání?

Obě jsme vlastně z oboru už velkou spoustu let. Lektorky skupinových lekcí, Zumba lekcí, tanečních lekcí a fitness. Takže jsme nezačaly podnikat v něčem, co bychom neuměly. Jen jsme se musely přeorientovat na online prostředí a spoustu nových věcí se naučit.

Kromě toho, že jste podnikatelky jste také maminky. Dá se skloubit kariéra spolu s mateřstvím?

Lůca: Protože už jednu firmu se zaměstnanci mám, nebylo pro mě založení druhé firmy tolik náročné. Veškeré oprávnění, vedení účetnictví a jiné záležitosti jsem už měla díky druhé firmě zařízené. Děti už mám větší a když nepočítám služební cesty za natáčením, dá se hodně dělat z domu, takže u toho i uvařím, zahraju si s dětmi „Člověče nezlob se“ nebo si pustím s manželem nějaký film. Za mě osobně kariéra s mateřstvím skloubit jde. My mámy jsme neskutečně houževnaté, ať jde o jakoukoli záležitost. 

Mary: Vzhledem k tomu, že mám doma malou raubířku, je pro mě často náročné pracovat z domu přes den, takže dost práce udělám, když malá spí. Jsou ji teprve 2 roky, tak si dovedete představit jakou pozornost vyžaduje. Hlídací babičky ani tetičky poblíž nemám, tak jsem se musela naučit zorganizovat mé pracovní povinnosti společně s mateřstvím. A funguje to!

Začaly jste podnikat v době první jarní karantény. Jak složité to tehdy bylo?

Podnikání jako takové pro nás těžké nebylo. Obě jsme byly OSVČ už před tímto nápadem, takže nám odpadlo běhání po úřadech a shánění různých povolení. Musíme uznat, že naše podnikavá minulosti byla naší velkou výhodou. 

Jaký byl pro vás vůbec přechod z offline do online? Bylo to těžké?

No, to už byla větší sranda. Nemůžeme říct, že přechod do onlajnu byla procházka růžovou zahradou. Hodně jsme dřely, hodně jsme vymýšlely, radily se, rozdělovaly si úkoly, vzájemně se hecovaly a byly si oporou, když tu druhou zklamala technika, nebo cokoli nešlo. Bylo to pro nás úplně nové, ale za tu dobu jsme zjistily, že je v nás mnohem víc, než jsme si myslely. Jedna zvládá postprodukci od střihu videí, po shánění prostor, druhá komunikaci s klienty i partnery, grafiku a technickou část. Jedna kreativec tělem i duší, druhá více praktická. Zkrátka jsme tým od samého začátku a spolu s naším koučem Kájou Jaruškem jsme ještě silnější.

Prozraďte mi zákulisí příprav jednoho cvičebního videa? Jak to celé probíhá?

To jsme si také neuměly představit. A dost nás zaskočilo, kolik práce s tím je. Jedno video, které má 45 minut, trvá i 2 - 3 hodiny. Jde o aranžmá místnosti, techniky, outfitů až po samotnou postprodukci, jako je jeho střih a nahrání na příslušné místo. A to jsme do toho nezapočítaly přípravu choreografií, nebo cviků, které chystáme mimo natáčecí dny.

Jak často natáčíte svá výuková videa?

V programu Cviček máme 3 lekce týdně. To znamená minimálně 12 lekcí za měsíc, které musíme vždy stihnout. Snažíme se to stihnout za 3 celé natáčecí dny. Do toho natáčíme různá bonusová videa od rad v oboru výživy, nebo vaříme na kameru recepty v Lůci druhé firmě na výrobu krabičkové diety.

Z čeho se vaše sportovní tréninky skládají?

Ať už jde o taneční lekce, nebo o fitness posilování, či pořádné spalovačky, tak mají naše lekce jasná pravidla. Rozcvička, tedy warm up, následně trénink nebo choreografie a na konci cooldowm nebo střečink. Stejně tak vedou své lekce naši ostatní lektoři.

Konzultujete tréninky s klientkami i osobně? Voláte si s nimi například, když jim dochází motivace nebo si nevědí rady? 

Snažíme klienty podporovat, jak jen je to možné. Hodně si s nimi píšeme, a to hlavně na sociálních sítích. Ať už na FB v naší skupině CVIČKY ONLAJN, nebo na Instagramu ve stejně nazvané skupince. S některými se hodně radíme mailem a voláme si v krajních případech. Zkrátka natočením lekcí to u nás pouze začíná, vše ostatní se odehrává předtím, potom, neustále ????

Baví vás zpětná vazba, kterou díky online světu máte?

Neskutečně! Zpětná vazba našich Cviček nás dostala tam, kde jsme. Stejně jako my motivujeme je, ony motivují nás a jsme jim za to nesmírně vděčné. 

Když si koupím váš kurz, na co se mohu těšit? Jak to všechno probíhá?

To je právě to krásné. Koupíš si kurz a probíhá to tak, jak chceš, aby to probíhalo. Prostě jen pustíš telku (nebo PC), ani se nemusíš oblékat a už cvičíš, tančíš, cokoli chceš. Jsi zpocená jak myš a skočíš rovnou do sprchy. No a pokud si pustíš nějakou bonusovku o výživě, tak víš přesně, co si připravíš k jídlu.

Kolik takový online kurz na měsíc stojí?

Záleží, pro jakou variantu se rozhodneš. Často máme akce, kdy si nás vyzkoušíš úplně zdarma a pak už se rozhodneš, jestli chceš měsíční členství s archívem, nebo bez archívu. Protože máme pro klienty různé akce a více možností, doporučujeme mrknout do ceníku na webu CVICKYONLAJN.CZ 

Najdou v něm vaše klientky i nějaké bonusy?

Jasně! Pravidelně natáčíme bonusovky, které jsou k dispozici pro všechny členy nastálo. To znamená, že nezmizí a kdykoli se k nim každá Cvička může vrátit. Odpovídáme na nejčastější dotazy na hubnutí, na jídelníček, na cvičení, dotazy na oblečení a obuv a tak dále. Můžou si s námi ve videu upéct sušenky nebo nachystat jinou dobrotu.

Jaký je váš osobně nejoblíbenější sportovní styl? Které tréninky vás baví?

Všechny, které ve cvičkách máme. Na konci každé odcvičené lekce si řekneme, tak tohle bylo TOP. Zumba je úžasná svou energií a veselostí. Lekce Cubana Dance jsou nádherně ženské a všechny naše posilovací lekce jsou prostě endorfinová nálož. Lekce našich hostů jako je Port De Bras, Reggaeton, Zumba toning s činkami, Tabata, Muzikálový tanec a mnoho dalších, jsou taky bezkonkurenční. Nedokážeme se rozhodnout, které lekce nás nejvíc baví. 

Jak důležité jsou pro vaše podnikání sociální sítě? Jste aktivní na Instagramu, Facebooku?

Velmi. Když se podíváte na náš Instagram, nebo Facebook, zjistíte, že tím trávíme spoustu času. Každý náš příspěvek vymazlíme. Ostatně jako všechno, co děláme. Ten sociální kontakt je v našem oboru důležitý. Jsme START UP a musíme se ohánět nejen ve videích, ale i mimo ně, aby se nám dařilo.

Jakou nejlepší radu jste v začátcích podnikání dostaly?

Nevíme, jestli to byla rada, ale padlo něco jako „hlavně se z toho nepos*at“ Nebo ať se držíme toho, co nás baví a jdeme do toho srdcem. Dodržujeme obojí samozřejmě.

Nechybí vám cvičení, kdy své klientky máte před očima?

Samozřejmě! Proto se těšíme, až budeme moct zase pořádat naše CVIČKY LIVE pobyty. Ať už v Čechách, nebo zahraničí.

Jakou nejlepší radu můžete dát své klientce, když se rozhodne začít cvičit?

Děláš to pro sebe. Ne pro své okolí. Měj se ráda a každý pohyb si užívej. Netrap se cvičením, které tě nebaví. Cvič s lidmi, kteří ti sednou a pouštěj si lekce, u kterých je i sranda. Výsledky se dostaví mnohem rychleji, když se budeš u cvičení radovat!

Jak nejraději relaxujete?

Rozhodně v přírodě. Neznáme lepší relax, než zvuk šumícího lesa nebo hučení vody. A pak taky sauna a ten klídek po ní. Je mnoho způsobů relaxu, ale je pravda, že my raději relaxujeme aktivně.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Chceme se neustále rozvíjet. Už nyní máme ve Cvičkách spoustu skvělých hostů. Lekce, na které nemáme kvalifikaci my dvě, doplňujeme úžasnými profesionály a v tomto duchu chceme jít dát. Toužíme růst, stále se zlepšovat a dělat lidi šťastnějšími. Protože nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv. A to i u cvičení.

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 31. 1. 2021

super

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 20. 12. 2020

Super

Odpovědět
Amanda
Amanda 18. 12. 2020

No vida, všechno jde...

Odpovědět
Arteppé
Arteppé 14. 12. 2020

Miluju

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 14. 12. 2020

To mám radost, že se vám rozhovor líbí

lenin
lenin 13. 12. 2020

Pamatujete na TV relaci : Cvičme v rytme ???

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.