Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 12. 2018
Líbí se mi

Chci ostatní motivovat ke zdravému životnímu stylu a ukázat jim, jak bojovat s rakovinou, říká čerstvě plnoletá Stela

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 5. 12. 2018
Líbí se mi
Chci ostatní motivovat ke zdravému životnímu stylu a ukázat jim, jak bojovat s rakovinou, říká čerstvě plnoletá Stela

Chci ostatní motivovat ke zdravému životnímu stylu a ukázat jim, jak bojovat s rakovinou, říká čerstvě plnoletá Stela

Devět mladých lidí z České republiky a Slovenska, kterým životní okolnosti dosud příliš nepřály, dostali díky projektu společnosti Samsung možnost rozšířit si své obzory v oblasti technologií, financí a zlepšit si svou osobní prezentaci. 

Cílem programu Tvoje šance je úspěšně nastartovat kariéry mladých lidí ze sociálně slabších rodin a přiblížit je k životním snům jako je návrat na univerzitu, vlastní e-shop, kariéra politika nebo třeba psycholožky. Vše za materiální a finanční podpory společnosti Samsung.

„Rozhodli jsme se pomoci mladým lidem, jejichž rodiny potkaly nepříznivé životní okolnosti, kvůli kterým se buď nemohou naplno soustředit na využití svého potenciálu, nebo na jeho rozvoj nemá rodina prostředky,“ popisuje okolnosti vzniku projektu Tvoje šance Zuzana Mravík Zelenická, manažerka společensky odpovědných aktivit firmy Samsung.

Projektu Samsung Tvoje šance se účastní i osmnáctiletá Stela Ambrosová z Vyškova. Jejím snem je být vlivnou bloggerkou a motivovat lidi ke zdravému životnímu stylu. Stela ve svých necelých 18. letech onemocněla rakovinou a její příběh je o to silnější, že se nemoci postavila a začala s ní doslova po svém bojovat. 

Stela o boji s rakovinou

Sama Stela říká, že jí nemoc úplně změnila život: Najednou je hlavní priorita zdraví a nic jiného! Musela jsem přerušit školu. Také jsem změnila svůj životní styl. Zjistila jsem, že mám kolem sebe opravdu málo lidí, kteří i při nemoci zůstali na blízku a podpořili mě. Těm kteří mi byli oporou moc děkuji. Vážím si toho, že tu vlastně jsem, užívám si života, jak jen to jde, snažím se nezabývat blbostmi a opravdu žít, nejen ten krásnej život prožít.“  

Za obrovské podpory své rodiny, která respektovala Stelino rozhodnutí, bojovat s rakovinou vlastní cestou, mladá žena absolutně změnila svůj životní styl. Člověk nemohl ani tušit, jak náročné to bude, ale myslím si, že mi rodina věřila, že to prostě zvládnu! Dodává odvážně Stela.

Po dvou aplikacích radioaktivního jódu, se Stela rozhodla třetí léčbu odmítnout. Cítila jsem, že už by to moje tělo nezvládlo a nedopadlo by to dobře. Už tak jsem moc sil neměla. A v tu chvíli jsem hledala různé přírodní léčby na internetu. A pevně věřila, že existuje i jiná cesta, jak se z rakoviny vyléčit.“ A tam to celé začalo. Stela do noci studovala alternativní léčebné metody, vyhledávala informace, začala se intenzivně zajímat o zdravou výživu, přírodní detoxy organismu, superpotraviny... až se přes kamarádku dostala k veganské, tedy čistě rostlinné stravě. 

A co na tento alternativní způsob léčby říkali lékaři a rodina? Lékař se jen pousmál, že jsem vegan a řekl, že odmítnutí lečby by pro mě mohlo špatně dopadnout. Rodiče to ale přijali úplně v pohodě i když měli samozřejmě velký strach, museli mé odmítnutí podepsat za mě, protože v tu dobu mi nebylo ještě osmnáct let,“ vysvětluje situaci Stela.

Dnes je jim moc vděčná, že to udělali, věřila, že je to ta nejlepší volba a cesta k uzdravení. A také byla, od té doby se cítím tisíckrát lépe. Tím, že kvůli nemoci nemůžu jód, bylo veganství ta nejlepší volba. Vysvětluje Stela proč se rozhodla pro čistě rostlinnou stravu.

Odcestovala na ozdravný pobyt na Bali, kde dva týdny pila jen čisté šťávy z ovoce a zeleniny a jedla vegan raw stravu. 

Dnes chodí do nemocnice na pravidelné kontroly a věří, že na ní nečekají špatné zprávy, že krevní testy vždy dobře dopadnou. Svůj život změnila od základu, odmítá žít rutinu, zpomalila... po ránu si Stela nejprve zacvičí jógu, udělá si smoothie, nebo jinou zdravou snídani a pak se teprve věnuje povinostem. Snaží se ale dělat jen to, co ji baví a naplňuje.

Dodává, že projekt Samsung Tvoje šance a s ním spojené kurzy a semináře, pro ni byly opravdu velkou inspirací. Jednou by totiž chtěla být uznávanou bloggerkou a motivovat ostatní lidi v podobné situaci. Ukázat, že zdravý životní styl je správná volba pro každého. A my jí moc držíme palce!  

Před vstupem do projektu Stela prozdradila: „Můj největší sen je být zdravá. Vím, že se dá rakovina porazit přírodní cestou a chtěla bych ukázat lidem, že naděje tu je vždycky. Proto bych si ráda založila web, nebo blog, který by mohl pomoci nejen nemocným s rakovinou ale i zdravým.“

A dnes? Čtenáři si můžou Stelu najít na instagramu www.instagram.com/happystela, nebo zabrouzdat na její vlastní webové stránky www.happystela.cz, gratulujeme! 

Zdroj rozhovoru i fotek: Nadání a dovednosti, o. p. s. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Luu2
Luu2 7. 4. 2020

inspirativní článek

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 1. 2020

pěkný článek

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

hm

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Skvělý článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 415
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.