Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 2. 4. 2018
Líbí se mi

Je to taková maminkovská reality show, říká podruhé těhotná blogerka Aneta, o svém Deníčku nastávající matky

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 2. 4. 2018
Líbí se mi
Je to taková maminkovská reality show, říká podruhé těhotná blogerka Aneta, o svém Deníčku nastávající matky

Je to taková maminkovská reality show, říká podruhé těhotná blogerka Aneta, o svém Deníčku nastávající matky

Již při prvním těhotenství se Aneta Folberger rozhodla, že začne své počínající mateřství sdílet na sociálních sítí. Jak sama říká, vzniklo "něco jako blog" ale na Facebooku,  protože na dlouhé vypisování není čas. Teď je těhotná podruhé, a stejně tak jako když čekala dcerku Vivi, celé své těhotenství provází veřejně na sociálních sítí. Co ji k tomu vede a proč jí to stále baví, se dozvíte v tomto rozhovoru.

Váš FB blog je celý o mateřství – jak vás napadlo s něčím takovým začít?

Když jsem byla poprvé těhotná, hledala jsem nějaký ventil toho všeho co se mi dělo v hlavě. Přeci jen nevíte, do čeho vlastně jdete, a tak jsem ten ventil začala upouštět na FB vytvořením stránky Deníček nastávající matky. Zjistila jsem, že můj způsob ventilu baví maminky nebo holky, které prožívají to samé.

Máte krásnou dcerku Vivi a do toho teď aktuálně finišujete druhé těhotenství (32TT) jaké to je celé toto období provázet „veřejně“?

Děkuji to víte, Vivi je krásná po tatínkovi... teď ještě, aby byla i chytrá po něm. Doufám, že alespoň jedno dítě bude podobné i na mně.

V podstatě už je to druhé veřejné těhotenství, jelikož díky očekávání Vivi to celé začalo.  Spoustu maminek to se mnou prožívá už od Vivi a teď jsme se s některými trefily i stejně do druhého těhotenství. Hrozně mě těší tolik ohlasů a zpráv, mi od nich chodí a jak je to baví celé sledovat. Je to taková “maminkovská reality show”, kdy se každý rád podívá, jak to je jinde a srdce mu zaplesá, když ty problémy (nebo radosti) nejsou jen u něj, ale dějí se i v jiných rodinách.

Co je hlavním posláním vašeho projektu?

Nejdřív to byl jen ten ventil, ale zjistila jsem, jakou sílu mají sociální sítě a zvlášť, když jste aspoň trošku na očích a lidé vás rádi sledují. Miluju celý život sport (nejdřív 10 let závodně aerobik, pak rychlostní kanoistika, a nakonec rekreačně běh a celkově cvičení) a i díky tomu jsem loni spustila projekt/akci „Buď FIT s Deníčkem nastávající matky“, které jsem zaměřila na to, aby maminky zjistily, že hýbat se můžou i s dětma a těm poporodním kilům dát na zadek. Můžou cvičit, běhat a nijak se neomezovat. Dětma svět nekončí, jak si někteří myslí. Ba naopak - je potřeba, aby maminka našla rovnováhu a nezbláznila se mezi těma plenami, kojením a řvoucím prckem.

Loni jsem dělala 3 akce v Praze, které měly účast okolo 70 maminek. Vše jsem si sama zorganizovala, našla místo, sehnala sponzory, aby každá maminka odešla s pěknými dárečky, udělala tombolu a zajistila olympioniky, sportovce, kteří vedli cvičení/běh. Letos díky porodu plánuji první akci na konec června – opět Praha a snad se mi logisticky podaří dostat i do jiných měst, po kterých je od mých sledovatelek poptávka

Mám každopádně radost, že ty ohlasy jsou, jaké jsou a motivují mě v tom pokračovat.

Přinesl vám projekt nějakou zajímavou spolupráci? A pokud ano – dá se to všechno stihnout?

Musím říct, že těch spoluprací je hned několik a chodí mi nabídky na další. Všechny jsou velmi milé a užitečné. Momentálně jsem v pozici, kdy si už mezi nimi můžu vybírat a nefungovat pouze na bázi barterové spolupráce. Všechny maily a povinnosti s tím spojené vyřizuji většinou, když jde Vivi spát přes oběd nebo kdykoliv je to nutné během dne – přes mobil. To je můj hlavní pracovní nástroj, který dostává pěkně zabrat. I na tento rozhovor odpovídám z auta, kde Vivi spí v sedačce a já datlím odpovědi na mobilu. Nerada se zdržuju a jsem ráda efektivní, což mi mobil umožňuje.

Co jsem se naučila za ten, zatím krátký, život s dětmi, je skvělý time management . Zjistíte, že můžete fungovat jako chobotnice, jen je potřeba být flexibilní, ale zároveň mít načasované kdy má které chapadlo kam hrabat .

O čem budete psát, až porodíte?  

Stejně jako jsem porodila Vivi a psala o zážitcích s ní, o jejích pokrocích a obecně o mém životě na mateřské, o běhání a sportu, tak i o našem žití ve dvou zemích. Manžel pracuje v Německu, a tak od začátku žijeme střídavě v Bonnu a v Praze. Jsme tak trochu stále na cestách a mimo to cestování milujeme, takže se snažíme mizet za sluníčkem, co to jen jde. Těch zážitků a událostí je každý den tolik, že se vždycky něco najde . To samé nás teď čeká s malým pánem (ano bude to kluk!) a myslím, že bude opět o co stát. Uvidíme jak to mé sledovatelky (mužů je pouze 6 %), bude bavit a jaké budou ohlasy.

Našla jste v mateřství smysl života? 

Smysl života jsem našla v dětech. Jsou to kouzelné a neuvěřitelné bytosti, které vás zároveň dokážou přivést k šílenství.  Bez nich si už ale život vážně neumím představit a jsem šťastná za to, že mám krásnou a zdravou dceru, milujícího manžela, díky kterému mám určitý komfort, rodinu a dalšího prcka na cestě. Prostě mám vlastně život jako v ráji.  

Na druhou stranu mám potřebu se realizovat a nemít jen to „mlíko na mozku“. Jsem ambiciózní a ideálně chci mít věci hned (s dětma jsem si zvykla, že to vážně nejde a naučila se trpělivosti.

Jaké máte plány a ambice do budoucna Anet?

S manželem rozjíždíme pár projektů, které jsou v procesu. Například mojí vysněnou kavárničku, kterou bych chtěla propojit i nějak s konceptem Deníčku, ale i další akce.

Koupili jsme kemp na Slapech, blog mi začíná generovat i na útraty “kafíček” a je to  nárazově příjemné finanční zpestření. Nemám ráda nudu a podnikání, které mám v krvi asi po rodičích, bude určitě i jedním ze směrů, kterým bych se chtěla ubírat. Uvidíme jak se na nás štěstí a osud usměje

Jaké to je být „slavná těhulka“?

Úplně slavnou bych se nenazývala ten rybníček je v tomto odvětví maminkovských blogů hrozně malý, ale zároveň velký, jelikož se neskutečným tempem rozrůstá a každá maminka na mateřské začíná blogovat. Úspěch je tu zasloužený a logicky ho chce každá z nás. Zároveň je ale také velmi snadno měřitelný. 

Loni jsem skončila a na úžasném 2. místě v soutěži MamaBlogerka roku a byla jsem neskutečně překvapená z takového umístění. Vždyť v prosinci to byli teprve 2 roky, co jsem s tím začala. Našla jsem si ale svoje publikum, které se blíží k hranici 10 000 fanoušků na Facebooku a k půlce na Instagramu. Dosah příspěvků je i několikanásobně vyšší. S tímto číslem se už může stát, že vás sem tam nějaká mamka na ulici osloví – jéé jste to vy? Užívám si to a je to moc milé.

Zvlášť když jdu třeba s mým bráchou Danem, který má doma 2 bronzové medaile z OH Londýn a Rio a jeho nepoznají. Jak jsem již psala, sociální sítě jsou v dnešní době mocnou zbraní, šancí zviditelnit se. Bohužel mediální podpora sportu jako rychlostní kanoistika není moc velká, ale už se to zlepšuje.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho štěstí a pohodový porod číslo dva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 23. 9. 2018

Opět se člověk dozvěděl něco nového

Odpovědět
janinkad
janinkad 13. 4. 2018

pokud nejsou problémy je těhotenství krásná doba očekávání

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 234
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.