Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 7. 2018
Líbí se mi

Bez podpory rodičů bych to nedokázal, přiznává talentovaný zpěvák Karelll, jehož hity dobývají svět

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 7. 2018
Líbí se mi
Bez podpory rodičů bych to nedokázal, přiznává talentovaný zpěvák Karelll, jehož hity dobývají svět

Bez podpory rodičů bych to nedokázal, přiznává talentovaný zpěvák Karelll, jehož hity dobývají svět

Chcete doma talentované dítě, které vytěží svůj potenciál na maximum? Dávejte mu maximu lásky, objímejte ho a nechte ho jít vlastní cestou… Přesně takto vychovávali maminka Jana a otec Karel svého syna.

Talent je něco s čím se každý musíme narodit. Je však důležité odhalit jej u dítěte co nejdříve a podporovat jej. Jedině tak může být úspěšné. Příkladem je zpěvák Karelll, který se stále více prosazuje také v zahraničí. Maminka Jana vždy dbala na to, aby měl Karel dostatek lásky a skvělé zázemí. Dnes je na něho neskutečně pyšná a není se čemu divit.

Teprve pětadvacetiletý zpěvák Karel získal lásku k hudbě zcela přirozeně a s podporou rodičů tak mohl využít svůj potenciál naplno. 

Nikdy si ovšem nemyslel, že z něho jednou bude písničkář. „Nevím, jestli se dalo mluvit o písničkách, ale začínal jsem zkoušet psát, když mi bylo teprve 12 let. Nenašel se však nikdo, kdo by mé písně zazpíval, tak jsem si je začal nahrávat ve zkušebně sám,“ přiznává mladík.

Vystudoval londýnský BIMM Institute, kde studovala například slavná zpěvačka Lenny. „Chodil jsem o ročník níž, a studoval songwriting neboli skládání, stejně jako Lenny,“ vysvětluje sympatický hudebník.

Po návratu do Čech měl jasnou představu. Zkusit štěstí ve světě. Oslovil jednoho ze svých oblíbených učitelů z Londýna a požádal ho, zda by neměl zájem o spolupráci. „Souhlasil a hned jsme se domluvili, že za pár týdnů za mnou přijede do Čech,“ vypráví zpěvák nadšeně.

Mezi tím se ale jeho nahrávky úplnou náhodou dostaly k anglickému producentovi, který je i uznávaný hudebník, vynikající pianista; Andrew Murray. „Jeden můj známý mu je poslal, aniž by mi to řekl, a teprve pak mu volal, ať se mrkne do pošty,“ pokračuje Karelll.

Jenže Murray zpočátku neměl zájem. Říkal, že kluků, kteří zpívají své písničky, je v Anglii víc než dost. Ovšem nedalo mu to a nahrávku si poslechl. Byl nadšený. „Hned mi volal, že ho to zajímá a přiletí do ČR ještě s mým učitelem Pete Kirtleym. Společně jsme začali pracovat na mém první EP,“ popisuje talentovaný zpěvák začátky své kariéry. Naskytla se mu možnost spolupracovat s uznávanými producenty, kteří pracují s velkou plejádou slavných jmen, jako například zpěvačka Sarah McKenzie, zpěvák Van Morrison, kapela The Corrs, Sugababes, Boyzone, DJ Armin van Buuren či DJ Tiësto.

Andrew a Pete Karllla vzali na festival v Los Angeles, který se jmenuje MUSEXPO. Vystoupilo na něm 24 talentovaných zpěváků z celého světa, Karelll jako jediný a vlastně i první Čech.

„Tři měsíce tvrdé práce pro 15 minut tam. Bylo to psychicky docela dost náročné," přiznal Karelll po svém vystoupení na festivalu.

Na pódiu ho doprovázel kytarista John James Newman. Karelll zazpíval 5 písniček, z toho 3 ze své produkce, na dvou se podíleli všichni: Karelll, Martin, Pete a Andrew. Zpočátku bylo v sále pouze 30 lidí, kteří mu věnovali pozornost. Ovšem postupně přicházeli další a další. Přestože Karelll slavil velký úspěch, bylo nutné zapracovat ještě na větším kontaktu s publikem.

Jsem opravdu rád, že jsem dostal takovou příležitost,“ neskrývá nadšení písničkář, jehož písně bude brzy znát celý svět. „Teď ale řeším něco z jiného soudku; hledám totiž lidi do kapely. Dva kluky už mám, ještě chybí basák, tak uvidím, za jak dlouho budu mít kapelu pohromadě. Každopádně od srpna už chceme koncertovat.“

A co se skrývá za uměleckým jménem Karelll? „To je úplně prosté,"usmívá se sympatický zpěvák, „můj děda se jmenoval Karel, táta je taky Karel. Takže já jsem v podstatě Karel III.“ uzavírá mladý muž. 

Přestože Karel tráví hodně času na cestách, domů se vrací stále velmi často a rád. Protože mít zázemí a milující rodinu, to je to nejdůležitější. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Luu2
Luu2 7. 4. 2020

inspirativní článek

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
lemur
lemur 19. 7. 2018

Talentovaný hoch.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 288
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.