Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Bloggerka Anie Songe. Dobrodružka, která procestovala svět a živí se tím, co ji baví

Líbí se mi
Bloggerka Anie Songe. Dobrodružka, která procestovala svět a živí se tím, co ji baví

Bloggerka Anie Songe. Dobrodružka, která procestovala svět a živí se tím, co ji baví

Blogerka Anie Songe se hned po vystudování střední školy vrhla rovnýma nohama do dobrodružství. Spolu s přítelem (dnes už manželem) se vydali na cesty po světě, které je ve spoustě věcí ovlivnily. Dnes je Anie zpátky v Čechách, živí se vlastní tvorbou, prostřednictvím svého blogu inspiruje ostatní a hlavně skutečně žije tak, jak si sama přeje.

„Nikdy jsem nelitovala toho, že jsem hned po střední odjela do zahraničí, spíš naopak,“ začíná své vyprávění Anie. „Věk kolem dvaceti let je na cestování úplně ideální. Neměli jsme žádné zázemí, jistoty, ani práci, kterou bychom museli opouštět. Měli jsme jen sny a touhy, které byly mnohem silnější než strach.“

Postupně cestovali nejen po Evropě, ale i po Asii. Na Bali se jim dokonce podařilo vybudovat vlastní malý resort Makawi Tuwa, který funguje dodnes. Po čtyřech letech na cestách se na Bali vzali a rozhodli se vrátit do Čech a postupně budovat domov neboli místo, kde zakotví.

„Cesty mi daly hrozně moc. Když pominu zážitky a nedocenitelné zkušenosti, otevřelo mi to nejenom oči, ale i mysl a získala jsem celkový nadhled nad životem,“ vypráví cestovatelka a dodává: „Už od puberty jsem měla neustálou potřebu někam patřit a někým být. To všechno proto, že jsem měla pocit, že to, kým v hloubi duše jsem, není dost dobré. Díky cestám mě touha někým být opustila. Nechala jsem samu sebe být tím, kým zrovna jsem.“

Anie se na cestách živila vlastní tvorbou a pokračuje v tom i nyní. Už od čtrnácti fotila, tvořila, předělávala sekáčové kousky nebo vyráběla diáře na zakázku. Že si tak dnes vydělává je tedy jen přirozením vyústěním cesty, kterou nastoupila už téměř před deseti lety. „Vždycky jsem začala něco dělat sama pro sebe a lidi se ozvali, že by to chtěli taky. Mám za to, že v tom je celé kouzlo. Když něčemu sami věříme a milujeme to, zamilují si to i ostatní,“ říká Anie.

Známá bloggerka věří tomu, že věci jsou tak jak mají být a v klidu je nechává plynout. „I když to může znít jako klišé, netlačím na sebe ani na tvorbu a vše, co dělám, dělám s láskou a v přítomnosti,“ vysvětluje. Právě proto je to pro ni přirozené a v podstatě snadné.

Po letech strávených na cestách si v současnosti užívá klidu, který se naučila v Asii a u kterého si přeje zůstat. Své dny tráví v přírodě nebo tvorbou. „Taky právě teď doděláváme byt a vymýšlíme nové produkty k nám na e-shop, takže je stále co dělat. Chci především hezky žít, na nic nespěchat a inspirovat ostatní. Brzy se také chystáme autem procestovat Evropu spolu s naší psicí Dači,“ uzavírá.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

nemám ji moc ráda, přijde mi neupřímná

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

super článek

Odpovědět
Duch
Duch 6. 1. 2019

Velice inspirativní žena Sleduji ji pár měsíců (možná už nějaký ten rok..?) na instagramu a moc se mi její příspěvky líbí

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 26. 12. 2018

úžasná, krásná a šikovná

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 216
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.