Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Bloggerka Anie Songe. Dobrodružka, která procestovala svět a živí se tím, co ji baví

Líbí se mi
Bloggerka Anie Songe. Dobrodružka, která procestovala svět a živí se tím, co ji baví

Bloggerka Anie Songe. Dobrodružka, která procestovala svět a živí se tím, co ji baví

Blogerka Anie Songe se hned po vystudování střední školy vrhla rovnýma nohama do dobrodružství. Spolu s přítelem (dnes už manželem) se vydali na cesty po světě, které je ve spoustě věcí ovlivnily. Dnes je Anie zpátky v Čechách, živí se vlastní tvorbou, prostřednictvím svého blogu inspiruje ostatní a hlavně skutečně žije tak, jak si sama přeje.

„Nikdy jsem nelitovala toho, že jsem hned po střední odjela do zahraničí, spíš naopak,“ začíná své vyprávění Anie. „Věk kolem dvaceti let je na cestování úplně ideální. Neměli jsme žádné zázemí, jistoty, ani práci, kterou bychom museli opouštět. Měli jsme jen sny a touhy, které byly mnohem silnější než strach.“

Postupně cestovali nejen po Evropě, ale i po Asii. Na Bali se jim dokonce podařilo vybudovat vlastní malý resort Makawi Tuwa, který funguje dodnes. Po čtyřech letech na cestách se na Bali vzali a rozhodli se vrátit do Čech a postupně budovat domov neboli místo, kde zakotví.

„Cesty mi daly hrozně moc. Když pominu zážitky a nedocenitelné zkušenosti, otevřelo mi to nejenom oči, ale i mysl a získala jsem celkový nadhled nad životem,“ vypráví cestovatelka a dodává: „Už od puberty jsem měla neustálou potřebu někam patřit a někým být. To všechno proto, že jsem měla pocit, že to, kým v hloubi duše jsem, není dost dobré. Díky cestám mě touha někým být opustila. Nechala jsem samu sebe být tím, kým zrovna jsem.“

Anie se na cestách živila vlastní tvorbou a pokračuje v tom i nyní. Už od čtrnácti fotila, tvořila, předělávala sekáčové kousky nebo vyráběla diáře na zakázku. Že si tak dnes vydělává je tedy jen přirozením vyústěním cesty, kterou nastoupila už téměř před deseti lety. „Vždycky jsem začala něco dělat sama pro sebe a lidi se ozvali, že by to chtěli taky. Mám za to, že v tom je celé kouzlo. Když něčemu sami věříme a milujeme to, zamilují si to i ostatní,“ říká Anie.

Známá bloggerka věří tomu, že věci jsou tak jak mají být a v klidu je nechává plynout. „I když to může znít jako klišé, netlačím na sebe ani na tvorbu a vše, co dělám, dělám s láskou a v přítomnosti,“ vysvětluje. Právě proto je to pro ni přirozené a v podstatě snadné.

Po letech strávených na cestách si v současnosti užívá klidu, který se naučila v Asii a u kterého si přeje zůstat. Své dny tráví v přírodě nebo tvorbou. „Taky právě teď doděláváme byt a vymýšlíme nové produkty k nám na e-shop, takže je stále co dělat. Chci především hezky žít, na nic nespěchat a inspirovat ostatní. Brzy se také chystáme autem procestovat Evropu spolu s naší psicí Dači,“ uzavírá.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lenin
lenin 12. 8. 2021

Tak to mě se nemůže podařit....

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 9. 8. 2021

Sleduji tuto ženu, mám její knihu

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 8. 2021

krásná a inspirativní to žena

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 8. 2021

není nad to, živit se tím, co nás baví

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena

Kdyby takové možnosti cestování byly v minulých dobách.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.