Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 7. 2021
Líbí se mi

Ambasadorky poradí s výběrem, doporučí a pravidelně informují o novinkách a výhodných akcích. V tomto směru je MARKET ŽENY s.r.o. jedinečný a originální, říká spisovatelka a Ambasadorka Jarmila Mandžuková

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 8. 7. 2021
Líbí se mi
Ambasadorky poradí s výběrem, doporučí a pravidelně informují o novinkách a výhodných akcích. V tomto směru je MARKET ŽENY s.r.o. jedinečný a originální, říká spisovatelka a Ambasadorka Jarmila Mandžuková

Ambasadorky poradí s výběrem, doporučí a pravidelně informují o novinkách a výhodných akcích. V tomto směru je MARKET ŽENY s.r.o. jedinečný a originální, říká spisovatelka a Ambasadorka Jarmila Mandžuková

Ing. Jarmila Mandžuková je známá česká odbornice na moderní gastronomii a zdravou výživu. Narodila se ve znamení Raka v Turnově, ale většinu svého života prožila v Rokycanech. Autorka knih o hubnutí vystudovala střední zemědělskou školu a též vysokou školu se zaměřením na zemědělství v Českých Budějovicích. Sama Jarmila říká, že studentská léta jsou pro ni těmi nejlepšími a má na ně krásné vzpomínky. Seznamte se s úspěšnou českou spisovatelkou, která právě dokončuje svou 111. knihu a je hrdou Ambasadorkou MARKET ŽENY s.ro.  

Na svém kontě máte přes 100 knih. Gratuluji, to je neuvěřitelné číslo! Je psaní knih vaše povolání i koníček? 

Ne každému se poštěstí, aby se jeho koníček stal i profesí a ještě méně je těch, kteří mohou o sobě říci, že je živí psaní knih. Mně se to podařilo. Spisovatelkou na plný úvazek jsem od roku 1992, právě dopisuje svou 111. knihu a nejedna vyšla i na Slovensku nebo v Polsku 

Jste vystudovaná zemědělská inženýrka. Jaká byla vaše cesta k tvůrčímu psaní? 

K psaní knih mne přivedly dva důležité momenty v mém životě. V mládí jsem hodně četla a psaní mne přitahovalo již od útlého dětství, psala jsem básničky i povídky. A druhý moment byl ryze ženský, ve čtvrtém měsíci těhotenství mi lékař na ultrazvuku sdělil, že budu mít dvojčata. Při mých úporných těhotenských nevolnostech a dalších trávicích problémech s tímto stavem spojeným, jsem měla velký problém. Nemohla jsem totiž vůbec jíst maso, tedy zdroj plnohodnotných bílkovin, které jsou nezbytné pro výživu těhotné ženy. Tady rozhodla moje zodpovědnost, sehnala jsem si výživové tabulky a kalkulovala, vymýšlela, experimentovala a připravovala takové pokrmy bez masa, abych sobě a svým ještě nenarozeným dětem zajistila dostatečnou a co nejkvalitnější výživu. Experimentování v kuchyni mě baví dodnes, a proto není divu, že v začátcích mojí tvorby jsem se věnovala zejména výživě, vaření a psaní kuchařských knih 

Jak vznikla vaše kniha s recepty pro těhotné? 

Vycházela jsem nejen ze svých osobních zkušeností, ale i ze studia odborné literatury. Správná výživa v těhotenství je důležitá a svými radami jsem se snažila, aby ženy nedělaly chyby, které by mohly negativně ovlivnit zdravotní stav a vývoj dítěte. 

Specializujete se právě na zdravý životní styl a výživu. Je tento obor vaší srdcovou záležitostí? 

Ano a snažím se vše, co doporučuji ve svých knihách, také plnit. Nezanedbávám pohyb, trávím hodně času venku, jím zdravě, cvičím jógu a provádím dechová cvičení. Pravidelně dvakrát ročně jsem si dopřávala lázeňské relaxační pobyty, což mi ale pandemie neumožnila. 

Nelákalo vás někdy napsat nějaký román? 

V počátcích mého psaní možná ano, ale nyní mě zcela pohltila témata zaměřená na zdravý životní styl. Stále nacházím nové a dosud nezpracované náměty a mám možná dalších dvacet nápadů na knihy.  

Kolik času dnes věnujete psaní knih? 

Pracuji velmi intenzivně a svojí práci věnuji spoustu času, běžně to je 8 a více hodin denně. Psaní mě vždy zcela pohltí a vlastně ho ani nepociťuji jako práci. Na druhou stranu je pro mě velice důležité dodržovat přestávky v práci, ráno si chodím zaběhat, během dne uklízím, věnuji se přípravě jídla a podobně. Dalším prostorem pro uvolnění je zahrada, dříve také cestování po celé republice a na Slovensko, kde jsem přednášela. I tady pandemie zasáhla do mého života, neboť běžně jsem ročně absolvovala až padesát přednášek a setkání se čtenáři. 

Kromě tvůrčího psaní, ale máte řadu jiných aktivit. Pořádáte přednášky, poradenství, pomáháte a podporujete ostatní. Teď jste se navíc stala Ambasadorkou MARKET ŽENY s.r.o. Co vás na tomto projektu zaujalo? 

Velice mě těší, že jsem se stala součástí skvělého týmu, který vede aktivní a inspirativní žena, paní Eva Čejková. MARKET ŽENY s.r.o není jen obyčejný obchůdek - eshop, ale eshop, který pomáhá. Pomáhá českým firmám a podnikatelům, zviditelňuje a nabízí převážně české výrobky a produkty, které ve velkých supermarketech nenajdete. Navíc propojuje moderní online prostředí a prodej s osobním kontaktem, který zajišťují Ambasadorky z různých míst naší republiky a ze Slovenska. Proškolené Ambasadorky poradí s výběrem, doporučí a pravidelně informují o novinkách a výhodných akcích. V tomto směru je MARKET ŽENY s.r.o. jedinečný a originální. 

Jaké výhody spatřujete v tom stát se Ambasadorkou MARKET ŽENY s.r.o.?

Máme vynikající zázemí, podporu a podmínky pro seberealizaci a rozvoj vlastního podnikání. Členem komunity se může stát každý, stačí se jen vybrat svojí Ambasadorku, zaregistrovat se,  nakupovat kvalitní výrobky a zboží za výhodné ceny a čerpat další výhody. Tedy dělat si radost a pomáhat. 

Jaké produkty na MARKET ŽENY s.r.o. patří mezi vaše nejoblíbenější? 

K mým „oblíbencům“ patří již celá řada produktů. Je to vynikající kosmetika české firmy Dermacol, báječné pleťové masky paní Vlasty Libotovské, ale také zdravé mlsání v podobě ovocných plátků, ochucené obalovací směsi a koření. Každý den popíjím bylinkový čaj z hrnečku s motivačním nápisem Mám se ráda a nedám dopustit na harmonizační světlo Somavedic. 

Pokud byste měla vybrat jen jeden jediný produkt, který byste z MARKET ŽENY s.r.o. doporučila, jaký by to byl? 

Vzhledem k mému profesnímu zaměření bych doporučila již zmíněné harmonizační světlo Somavedic, které pomáhá vytvořit harmonické prostředí doma i v zaměstnání, eliminuje elektrosmog a geopatogenní zóny a má další pozitivní účinky. Tím vším blahodárně působí na náš organismus a napomáhá kvalitnějšímu životu. 

Jak nejraději relaxujete? 

Vzhledem k tomu, že mám sedavé zaměstnání, tak mojí relaxací je zejména pohyb - běh, chůze,  turistika a práce na zahradě. Dříve jsem hodně cestovala, a to zejména do míst, která nejsou vyhledávanými turistickými destinacemi. 

Jaké je vaše životní motto?

Mým životním mottem je stará Toltécká moudrost: Nic si neber osobně, nehřeš slovem, dělej vše, jak nejlíp dovedeš. 

Foto: archiv

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 9. 7. 2021

Moc zajímavý rozhovor.

Odpovědět
konatovka
konatovka 8. 7. 2021

"Nic si neber osobně, nehřeš slovem, dělej vše, jak nejlíp dovedeš". Vaše krásné motto hovoří za vše. Moc Vám fandím.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 8. 7. 2021

super, to je skvělé

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 7. 2021

prima, díky všem

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 358
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.