Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaela Lejsková
Michaela Lejsková
Vloženo 27. 11. 2017
Líbí se mi
dle potřeba min.
Příprava
dle potřeba min.
Vaření
dle potřeby porcí
Ingredience

10 kroků ke zdravějšímu adventu

Michaela Lejsková
Michaela Lejsková
Vloženo 27. 11. 2017
Líbí se mi
10 kroků ke zdravějšímu adventu
dle potřeba min.
Příprava
dle potřeba min.
Vaření
dle potřeby porcí
Ingredience

10 kroků ke zdravějšímu adventu

Období adventu s sebou přináší čas příprav a těšení na sváteční dny. Vánoce jsou od pradávna spjaty s tradičními pokrmy a slavnostním pečivem, které navozuje tu pravou atmosféru.

Skloubit dohromady klasické vánoční recepty a přirozený životní styl není zase až tak složité. Nevzdávejte se svých oblíbených jídel ani slavnostního cukroví a nebojte se nijak zásadních změn, protože i malé obměny dokáží velké věci.

10 malých kroků, které vám doporučujeme vyzkoušet:

  1. Ke klasické bílé pšeničné mouce, přidejte do svých těst zdravější celozrnnou špaldovou mouku Bioharmonie či dvouzrnkovou mouku Bioharmonie. Stačí nahradit alespoň třetinu - pečivo tím získá příjemnou oříškovou vůni a chuť a své tělo obohatíte cennými živinami.

 

  1. Ke kypření používejte přírodní kypřicí prášek bez fosfátů tzv. vinný kámen. Tato surovina vzniká přirozeným usazováním při skladování vína a má perfektní kypřící vlastnosti.

 

  1. Dopřejte si vanilkový cukr z pravé vanilky. Poznáte ho podle malých černých teček a silné vanilkové vůně.

 

  1. Podpořte poctivé výrobce a upřednostňujte čokoládu, kakao a koření se značkou Fair Trade.

 

  1. Nejen cukrem se dá sladit. Bílý řepný cukr bez melasy zbytečně ochuzuje naše tělo o minerální látky a nedodává mu nic potřebného. Slaďte medem, jablečným moštem, javorovým či agávovým sirupem, sušeným ovocem či tmavým třtinovým cukrem s obsahem melasy.

 

  1. Sušené ovoce je lepší sladkost pro děti než průmyslově vyráběné barevné bonbóny. Můžete je dětem dát do mikulášského balíčku či přibalit na svačinu do školy i na výlet.

 

  1. Místo klasické strouhanky na obalování vyzkoušejte kukuřičnou strouhanku. Je přirozeně bezlepková a řízečky v ní obalené budou výborně křupat.

 

  1. Připijte si bio vínem či bio sektem. Hrozny na výrobu bio vín pocházejí z ekologických vinic, které nejsou chemicky hnojeny ani ošetřovány chemickými postřiky.

 

  1. Užijte si předvánoční úklid s ekologickými prostředky. S přírodními produkty bez chemických dráždivých přísad zvládnete kompletní úklid od oken a zrcadel až po koupelnu a kuchyně. Ekologické prostředky obsahují éterické oleje, které ničí bakterie a navíc krásně voní.  Provoňte si byt levandulí, citrónem či pomerančem.

 

  1. Smažte na kvalitním bio oleji. Vánočního kapra či oblíbené řízky osmažte v bio oleji určeném speciálně na smažení. Vyzkoušejte například český slunečnicový olej Naše biofarma lisovaný za studena. Jeho základem je slunečnicový olej, upravený tak, aby se ani při velmi vysokých teplotách nepřepaloval.

 

Více praktických produktů pro zdravější advent a Vánoce najdete na www.probio.cz.

dle potřeba min.
Příprava
dle potřeba min.
Vaření
dle potřeby porcí
Ingredience

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 16. 5. 2020

bezva

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 14. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 12. 4. 2020

super

Odpovědět
Jasper
Jasper 3. 9. 2019

Zajímavé tipy

Odpovědět
Zuzi.773
Zuzi.773 19. 8. 2018

super rady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 489
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.