Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Proč úspěch měřím štěstím? A co to má společného se ŽENAMI s.r.o. a mým podnikáním?

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 11. 2015
Líbí se mi
Proč úspěch měřím štěstím? A co to má společného se ŽENAMI s.r.o. a mým podnikáním?

Proč úspěch měřím štěstím? A co to má společného se ŽENAMI s.r.o. a mým podnikáním?

Už to budou pomalu tři roky, ale mám pocit, že přichází druhá vlna knihy Úspěch měřím štěstím aneb co stojí podnikání v Čechách, a tak jsem se rozhodla, že i vám, kteří ji ještě nečetli, začnu postupně zprostředkovávat informace ze zákulisí malého podnikání, které vás možná čeká... A tak začínáme tento týden, pravidelně budete příspěvky nacházet webu PODNIKAVÁ ŽENA. 

O čem je tedy má kniha Úspěch měřím štěstím? 

Často se mě lidé ptají, proč jsem vlastně začala podnikat. Kdo nepodniká, hledá za odpovědí peníze. Kdo podniká, zajímá ho hlavně to, co přesně mě k podnikání přivedlo. A když jsem přemýšlela, jak to vlastně bylo v tom největším začátku, tak to byla výchova a prostředí, ve kterém jsem vyrůstala. Rodiče (taťka jeden z prvních porevolučních podnikatelů a mamka učitelka MŠ) si hned z kraje 90. let uvědomili, že je potřeba nám dát prostor se realizovat, využít možnosti cestovat, učit se jazyky a svobodně se projevovat. Jako děti jsme říkaly, čím vším budeme a nikdo nám v tom nebránil, ba naopak jsme měly vždycky velkou podporu včetně nápadů podívat se jednou do vesmíru. Někdy bych řekla, že dokonce ta naše podpora byla až přehnaná, musely jsme dělat spoustu kroužků, mamka s námi jezdila po různých soutěžích po celé republice a když byl náhodou volný víkend, tak se muselo jít pomáhat na zahradu a pole. Učily jsme se tak průběžně zdravému sebevědomí, soutěživosti, píli a tvrdé práci. A tak to tak prostě přišlo... Zaměstnaná jsem byla tři měsíce a stačilo mi to jako celoživotní zkušenost, abych pochopila, že potřebuji zpátky svobodu, výzvy a být paní svého času bez povolování každého pohybu. Potřebovala jsem zpátky ten prostor. No a tak podnikám, a je to vlastně už 14 let. Pár let jako OSVČ, potom má první společnost ConPro, no a nyní už třetím rokem moje druhé podnikatelské dítě ŽENY s.r.o.

A když teď tak přemýšlím o podnikání a výchově, tak mi vlastně dochází, jak moc jedno s druhým souvisí. Nejenom to, jak prostředí a výchova ovlivňují naše životy, ale jak i ve svých fázích si je vývoj blízký … na začátku je vždy velká touha, vášeň, ale i nejistota, obavy, následuje několik měsíců příprav, pak přijde samotný zrod, hýčkání, první úsměvy, které následují první pády, první seznámení s konkurencí, první lásky, několik dlouhých let vzdělávání a zlepšování se, puberta a stokrát chuť to vzdát, ale do toho mezitím přichází další vášeň a námluvy a jedeme znovu…

Vaše podnikaní jste VY! 

Další otázku, kterou dostávám často ..."Proč mi to rozmlouváte?," protože vím, že ne každý na to má. Ne každý unese tíhu risku, ne každý má objektivní nadhled, že "to" je zaručeně díra na trhu a ne každý může být například tři měsíce bez příjmů, aby ho to pak nepoložilo... Slyšela jsem a viděla tolik příběhů, že bych mohla psát romány. Jsem přesvědčená, že podnikat může 9 z 10 lidí, ale někteří potřebují větší či menší pomoc, partnera, začínat radši pomalu po boku mentora, s investorem atd. Neexistuje jednotný recept nebo desatero. A už vůbec ne a POZOR, ale za žádné peníze si nikdy nekoupíte ani zaručeně účinný návod v podobě online kurzu toho, jak zbohatnou a nebo být tím nejůspěšnějším podnikatelem a podnikatelkou... a že takových kurzu tady je! ... tak proto občas rozmlouvám a usměrňuji.  

Každopádně v podnikání máte jednu velkou jistotu. Za svá rozhodnutí nesete „následky“ pouze VY! 

Recenze, mé úvodní slovo a možnost koupě knihy "ÚSPĚCH MĚŘÍM ŠTĚSTÍM", kterou vydala v roce 2013 Mladá fronta najde ZDE

Srdečně zvu na naše pravidelná networkingová setkání podnikavých žen v Pracovně ŽENY s.r.o. Praze, ale i v dalších regionech. Skvělá inspirace podnikavých žen se silnými příběhy, zkušenostmi a upřímností říci, co si myslí právě o vašem podnikání. 

Hlídejte si kalendář akcí v našich Pracovnách ŽENY s.r.o.! 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 29. 9. 2016

super

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 23. 6. 2016

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 6. 2016

Knížka, která stojí rozhodně za přečtení !

Odpovědět
kubinda
kubinda 29. 2. 2016

Odpovědět
Rainbow
Rainbow 16. 2. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 477
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.