Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 4. 12. 2015
Líbí se mi

Pošta z Keni je tu! Co nám děti s Lejlou Abbasovou napsaly?

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 4. 12. 2015
Líbí se mi
Pošta z Keni je tu! Co nám děti s Lejlou Abbasovou napsaly?

Pošta z Keni je tu! Co nám děti s Lejlou Abbasovou napsaly?

Není tomu tak dlouho, co se naše Pracovna ŽENY s.r.o. Praha proměnila  v místo plné pohledů, dětí, krásných fotografií Vladi Bajerovské a hlavně touhy pomoci druhým a podpořit projekt www.projektpohlednice.cz, jehož patronkou je Lejla Abbasová. Děti malovaly, navlékaly korálky a psaly pohlednice, které pak Lejla odvezla dětem do školy Maasai Academy v izolované oblasti Loita Hills v Keni, kde by ráda podpořila vznik knihovny. Lejla a Vlada vzaly pohlednice, anglické i české knížky, které věnovaly české maminky a děti a vyrazily.

 

Pošta z Keni! Kde je kdo?

Scházíme se opět v podobném složení, dětí je tu opravdu dost, abychom si poštu přečetli, a to v rámci zahájení výstavy fotografií a korespondence dětí zapojených do projektu Příběhy nás spojují v showroomu Preciosa Lightning v pražské Jáchymově ulici. V místě s křišťálovými lustry, v místě korálků, ze kterých vyrábějí africké ženy z Loita Hills originální šperky. 

 

„Podívej, tady je můj dopis,“ je slyšet z dětských úst. „Jé, a tady nám napsaly.“ Mezi krásnými fotkami Vladi Bajerovské, díky kterým můžeme alespoň trochu nahlédnout do světa a životů tamních lidí, je jedna velká koláž z dětských příběhů. „My name is… "

 

Přichází Lejla a vypráví: „Při čtení jsem musela malým posluchačům vysvětlovat, kdo je princezna nebo drak. Princeznu jsem nakonec musela popsat jako dceru prezidenta, to bylo asi nejbližší a malým Masajům srozumitelné přirovnání. Pohádky si zamilovali, největší úspěch měly příběhy o Krtečkovi, ty jsme si společně četli pořád dokola. Samozřejmě jsme si četli také pohlednice od českých dětí a psali odpovědi.“

 

Děti milují svá zvířata, školu a pomalu i knihy. Hračky také, ale chtějí-li je, musí si je vyrobit. Kousky plastu, víčka, dřívka… Člověk si nepředstaví, dokud nevidí. Před námi stojí malé keňské autíčko. Zn. Vlastní výroba dítěte z Keni.

  

„Jaké jsou vaše oblíbené hračky, děti?“ ptá se Lejla nejmenších. „Tak jim to na ty pohlednice namalujte. A my jim to zas pošleme! Platí?“  A děti malovaly, dospělí se kochali krásnými fotografiemi a sdíleli své pocity, sny a nápady. Pod křišťálovými lustry se odrážela veškerá chuť pomoci a touha spojit naše příběhy. Tak i my ŽENY s.r.o. jsme se staly součástí tohoto příběhu.

My jsme s dcerkou pohled napsaly. Odpověď jsme dostaly a teď malujeme a píšeme dál. Kolikrát si na děti z Keni vzpomeneme a naše uspávací pohádka dostává jasné téma: „Mami, vyprávěj mi o těch dětech, co jim píšeme, jak mají tu kozu.“ 

Napsat pozdrav dětem z Massai Academy a podpořit vznik zdejší knihovny můžete i vy a vaše děti. Stačí si na www.pohledy.cz nebo www.projektpohlednice.cz zakoupit jeden pohled či sadu šesti pohlednic. Díky společnosti Zásilkovna.cz nebudete za pohlednice platit poštovné a vaše pozdravy nebudou muset čekat na další cestu Lejly Abbasové a Vladi Bajerovské do Keni, i tam totiž budou putovat prostřednictvím Zásilkovny.cz.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
MajkaM
MajkaM 7. 12. 2015

Odpovědět
jitka73
jitka73 5. 12. 2015

Lejlu sleduji

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 4. 12. 2015

hodně zajímavé....

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 12. 2015

to je zajímavé, musím prozkoumat web pohledů

Odpovědět
Věra3
Věra3 4. 12. 2015

Proč ne !

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 177
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.