Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 10. 2014
Líbí se mi

Pomáháme si, protože TOGETHER WE CAN!

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 10. 2014
Líbí se mi
Pomáháme si, protože TOGETHER WE CAN!

Pomáháme si, protože TOGETHER WE CAN!

V České republice máme nejvíce nezaměstnaných žen z celé Evropské unie. Bez ohledu na věk je bez práce o 40 % více žen než mužů. Alternativou nejenom pro tyto ženy, jak najít uplatnění, může být jejich malé podnikání. Že je to dobrá cesta naznačuje potvrzuje i číslo 30.042 nových žen podnikatelek, které od roku 2012 stále přibývají. Naopak odpadlo 5.440 mužů podnikatelů (zdroj: MPO).

Toto číslo naznačuje, že ženy evidentně mají chuť začít a jdou do toho, ale přesto je žen živnostnic v celku mnohem méně než mužů. Stále je tady totiž celá řada těch, které se prostě do podnikání nemůžou pustit hned z několika důvodů. A co to je? Vyjela jsem do regionů, při osobních setkání na podnikatelských jarmarcích, neformálních setkání nebo večerních seminářích jsem viděla často to obrovské nadšení, jiskry v očích, velkou touhu chtít, jít si za tím, ale vzápětí následovalo s pravidelností hned několik ALE, která dlouhodobě brání … strach, nepřízeň okolí, finance.

Fascinují mě příběhy

Strach i nepřízeň okolí jsou sice zásadní věci, ale dají se pomocí osobního rozvoje, vzdělávání a motivace překonat. Další argument na mou jednoduchou otázku, proč ještě tedy nezačaly, dostávám pravidelně odpovědi, na které se ale jen tak nějaké školení nenajde „Chybí nám 5 tisíc na nákup sklenic,“ nebo „Nemám peníze na webové stránky,“ apod. Jedla jsem výborné marmelády, Katka měla i všechna povolení, potřebné zkušenosti, vlastní ovocný sad, ale neměla peníze na sklenice a drobný materiál. Aby ušetřila dalších 5 tisíc, znamenalo to pro ni 5 měsíců čekání, pokud nenastane neplánovaná investice. Potkala jsem dvě nadšené kamarádky s geniálním a přitom tak jednoduchým nápadem na službu pro rodiče s dětmi, ale nevěděly, jak si udělat webové stránky, aby se vešly do rozumného rozpočtu a nemusely své nápady odkládat dalších x měsíců.

Za rok a půl, co je tady projekt PODNIKAVÁ ŽENA a také ŽENY s.r.o. jsem viděla tolik podnikatelských příběhů, že by vydaly na samostatnou knihu. Stála jsem u zrodu desítek z nich, ale nedokázala jsem pomoci ve stovkách případů. Přitom by stačilo tu tři tisíce, tu pět tisíc a postupná podpora pro všechny podnikavé ženy, aby byly vidět a prodávaly.

A tak jsem to zkusila…

Úřad práce a příspěvky do rozjezdu podnikání. Pomoc, která přišla řadě ženám, které do svého podnikání dostaly jednorázovou podporu řádově i v desítkách tisíc. Bohužel o této možnosti se moc neví a je málo využívána. Ale například právě i díky ÚP Chrudim mohla Renata rozjet své podnikání s koloběhem a vybavila svou Pracovnu ŽENY s.r.o. v Chrudimi.

Ministerstvo práce a sociálních věci a Fond dalšího vzdělávání: „Zkuste to za rok, všechny peníze z EU jsou vyčerpané, čeká se na nové období.“

Mikrofinancování a úžasná aktivita Petry Kubálkové. Ano, velký potenciál, ale zatím v nedohlednu, protože se kolem motá příliš velkých korporací a jsem zvědavá, jestli těm se bude chtít rozdávat i těm úplně nejmenším v jednotkách tisíc.

Podpora z rozpočtu ŽENY s.r.o. … na tyto aktivity zatím nemůžeme bohužel extra vyčlenit    sice pomáháme, podporujeme i trošku rozdáváme, ale to vše jenom díky vám a zapojeným partnerům, kteří se rozhodnou, že díky naší široké platformě na zenysro.cz vyzkouší místo tradičních reklam v podobě bannerů (proto je u nás nevidíte ) testování, tj. tzv. šeptandu, kterou nám pomáháte tvořit vy všechny zapojené bez ohledu na to, zda jste podnikavé, podnikatelky a nebo se jenom rády bavíte a inspirujete nebo svými příspěvky inspirujete další. 

No a tak jsme v prosinci 2014 zkusili crowfundingovou kampaň. Upřímně říkám, super zkušenost, ale pro nám malý úspěch . Ale nevzdáváme se a pokračujeme dále!!! 

 

Komu jsme například pomohly?

Monika Jará zůstala invalidní po těžké dopravní nehodě. Spojily jsme se a Monika a začala pro náš katalog vytvářet nádherné šperky a živit se tím, co ji baví. Své výrobky pak prezentovala v Poslanecké sněmovně, měla výstavu a objevila se v řadě médií. 

 

 

Jana Hřebíčková byla doma s malým miminkem a nutně potřebovala peníze. Výrobou datlových bonbónů spojila práci i to, co má nejraději - zdravý životní styl. Díky katalogu prodala bonbónů na tisíce, třeba firma Veolia si jich objednala rovnou 9000.

 

 

Petra Hajská ručně vyrábí nádherné hračky z textilu a my ji vždy rády podpoříme, vždyť všechny hračky přece nemusí být z Číny! Kromě krásných hraček vyrábí i další textilní výrobky a díky naší podpoře šila třeba firemní maskoty pro CBRE v celkové hodnotě přes 50 000 Kč.

 

Zkrátka - má to smysl!!! Více už na stránce www.podnikavazena.cz 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

bezvadné

Odpovědět
Amanda
Amanda 25. 6. 2015

Odpovědět
maorabela
maorabela 3. 2. 2015

Motivující moc moc moc

Odpovědět
Jezi
Jezi 12. 1. 2015

Přeji hpodně zdaru.

Odpovědět
Sagess
Sagess 14. 11. 2014

Milé ženy s.r.o. Moc krásné video, které má neméně krásný a ušlechtilý obsah , o samotných protagonistkách snad ani nemluvěBylo pro mne osobně milé zjištění, že jste se propojily s Rostyou Gordon Smith a vidět,jak se jí nadále daří. Měla jsme možnost se s ní před čtyřmi let setkat a musím říci, že je to nesmírně moudrá a krásná ženská! Jste skvělé a těším se na další akce!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 370
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.