Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 24. 5. 2016
Líbí se mi

Když se spojí kreativní žena a krásné místo v jedno: Pracovna ŽENY s.r.o. Ostrava

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 24. 5. 2016
Líbí se mi
Když se spojí kreativní žena a krásné místo v jedno: Pracovna ŽENY s.r.o. Ostrava

Když se spojí kreativní žena a krásné místo v jedno: Pracovna ŽENY s.r.o. Ostrava

Máte svoje místo, kde čerpáte energii, kam chodíte odpočívat, kde vaší kreativitě je hej a vy se cítíte báječně? Čím dál tím častěji si všímám, že genius loci opravdu funguje a snažím se ty libé pocity z příjemných míst vnímat. Nejsou to jen lidi, u kterých můžeme energii čerpat, cítit se dobře, ale mohou to být i místa. A když se spojí člověk, který tu energii má a chce ji předávat dál a místo, které vás nabijí, je to absolutní výhra. Myslím si, a z reakcí našich žen, které opustily virtuální svět a přišly se na nás podívat, jsou takovými místy naše Pracovny ŽEN s.r.o.

Díky OFW jsem se dostaly i do naší ostravské. Po Bratislavě asi nejdál v ČR. A už teď říkám naplno, nebýt to tak daleko, do Pracovny Ostrava jezdím, kdy mohu. Původně jsme šly jen, jak se říká „namrkačku“, ale nakonec jsme v Pracovně strávily celé dopoledne a povídaly, plánovaly, uzavíraly spolupráce, vymyslely řadu projektů a vůbec se nám nechtělo pryč.

Duch místa intenzivně působil a mně to nedalo a Petru, ženu, která se rozhodla otevřít Pracovnu v Ostravě a už téměř rok ji plnit workshopy a propojovat ženy v Ostravě a okolí, vyzpovídat. Potvrzuji si, že tady spojení ženy a místa dokonale zafungovalo.

 

Peti, řekni, první impuls. Co tě vedlo k tomu založit Pracovnu?

Nějakou náhodou, nebo snad záměrem vyšší moci, jsem se ocitla 13. listopadu 2014 na akci s názvem „Žena a kariéra“ na VŠB. Byla to, jak jsem se později dozvěděla, první akce právě založené Minervy21. A tam byla i Eva. A řekla mi, že hledá někoho, kdo by otevřel Pracovnu v Ostravě. Takže jsem měla o čem přemýšlet.

A tohle místo, jak jsi ho našla?

Najít prostory bylo nejhorší. Neměly být drahé, ale měly být krásné. Naštěstí jsem kreativní člověk, takže když někam vejdu, hned vnímám, co by se s tím prostorem dalo podniknout. Navíc mojí dvorní poradkyní v zařizování Pracovny byla a je interiérová designérka ze studia Ulitadesign Jana Kellermannová, kterou znám z pořadu ČT1 Bydlení je hra a ta mi skvěle radila.

Jen tři slovy o tvé Pracovně.

Spolupráce. Radost. Odměna.

Máš nějaké vize? Jak bys svou Pracovnu představila?

Moji cílovou skupinu tvoří ŽENA a její ZÁJMY. Je to místo osobních setkání, vzájemné podpory, předávání nebo naopak získávání nových informací.

Mou vizí je vytvořit coworkingový prostor pro ženy tzv. WOMAN POINT - místo reálných kontaktů, vzájemného propojování, zviditelnění se a také poradenství, jak se posunout v konkrétní oblasti zájmu.

A plány, co chystáš? Na co se můžeme těšit?

Snažím se organizovat akce, po kterých vznikne poptávka, nebo naopak oslovuji ženy, kterým by konkrétní lektor mohl být užitečný. Zvlášť začínající lektorky-ženy potřebují pomoc. Naše akce v červnu:

Seminář: JAK KOMUNIKOVAT S PARTNEREM 1.6.2016

Finance pro radost v Ostravě 8.6.2016

Pikantní seminář: SEXY ŽENA 24.6.2016

Aktuality z Pracovny v Ostravě najdete na jejím Facebooku.

A poslední. Trávíš tu dost času, prozraď… nejhezčí chvíle v Pracovně...

… jsou, když mě někdo pochválí. Když slyším slova jako „Bylo to super, to je dobře, že jste „něco takového“ v Ostravě otevřela“.

Víme, že ženy mající společné nápady, toužící se setkávat, předávat si zkušenosti, jsou všude, nejen v Praze. Pracovny už se rozrůstají, vznikají nové, tak už si stačí jen vybrat tu svou. A to, že osobní setkání je tisíckrát efektivnější než na síti, jistě zažila každá z nás. Slovo dá slovo, zmíníte nápad, najdete stejně nadšeného, spojíte síly, schopnosti a vše do sebe začne zapadat jako skládačka.

Jste ženy z Ostravy a okolí? Přijďte se podívat, vyberte si workshop… nebo napište Petě, podělte se o své nápady v oblasti kreativity, podnikání, všeho, co vás baví a chcete znát. Místa je tu dost a chuti něco dělat ještě víc. A kontaktů přibývá.

 

P.S. V Ostravě se neztratíte. Peťa vám pošle skvělou mapku. Ani my se neztratily a vše jsme dokonale našly.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 28. 6. 2016

pekne

Odpovědět
sipeji
sipeji 27. 5. 2016

krásné pracovní prostředí, co bych za to dala

Odpovědět
LucieZlín
LucieZlín 25. 5. 2016

Krásně udělané!!! Snad se i Zlín jednou dočká Ať se dobře vede ve fialkové pracovně

Odpovědět
Petra H.
Petra H. 25. 5. 2016

Petra je příjemná žena. Moc jí držím palce Ať se daří, Peti!!!

Odpovědět
Amanda
Amanda 25. 5. 2016

Hezká

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.