Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristýna | Podnikavá žena
Kristýna | Podnikavá žena
Vloženo 12. 10. 2016
Líbí se mi

Dvě podnikatelky z Litoměřic založily Pracovnu ŽENY s.r.o. V regionu nabízejí vzdělávání i coworking

Kristýna | Podnikavá žena
Kristýna | Podnikavá žena
Vloženo 12. 10. 2016
Líbí se mi
Dvě podnikatelky z Litoměřic založily Pracovnu ŽENY s.r.o. V regionu nabízejí vzdělávání i coworking

Dvě podnikatelky z Litoměřic založily Pracovnu ŽENY s.r.o. V regionu nabízejí vzdělávání i coworking

Kateřina Tenglerová a Lenka Votýpková. Dvě akční ženy z Litoměřic, které spolu založily Pracovnu. Zatímco Kateřina učí jednotlivce milovanou angličtinu, Lenčinou doménou je ženská krása – je kosmetickou poradkyní Mary Kay. Obě dámy přitom mají dospělé děti a velkou touhu žít aktivní život a pomáhat ostatním. Proto si k podnikání přibraly i další projekt – Pracovnu – s přáním sdružovat ženy, které mají svou práci nebo podnikání, ale chtějí ještě něco víc.

Kateřinu celý život bavila angličtina, tak si postupně doplnila vzdělání a začala učit nejprve děti. V současné době již více než 10 let lektorování dospělých. „Před pár lety jsem seděla v té své domácí lektorské místnosti, myslela jsem na syna, který je už dospělý a na partnera, který je věčně v práci. Na prahu padesátky jsem si říkala fajn, takhle tady můžeš sedět dalších deset let, najednou ti bude šedesát… Tehdy jsem se rozhodla, že i když miluji to, co dělám, chci změnu, říká dnes Kateřina ke svému rozhodnutí pustit se do dalšího podnikání.

Lenka začala podnikat hned po revoluci – otevřela si vlastní potraviny. „Časem mě práce přestala naplňovat. Navíc jsem měla zdravotní problémy a obchod jsem musela zavřít. Novou cestu mi ukázala práce kosmetické poradkyně pro Mary Kay, které se věnuji dodnes. Mým cílem je ukázat ženám, jak být krásné – zvenku i zevnitř,vypráví Lenka o svých ambicích. S Kateřinou se potkala, když se kvůli dceři, která dlouhodobě žije v Anglii, rozhodla vypilovat angličtinu.

Jejich společná Pracovna, kterou otevřely letos 5. 5. v pět hodin odpoledne, nabízí vzdělávací a kreativní kurzy, pronájem prostor v krásném prostředí v centru města a coworking, jehož výhody vyzdvihuje Kateřina takto:  „Pro život je výborným modelem ráno vstát a jít někam za povinností. Ten psychologický moment že „jsem doma“ příliš nepodporuje aktivitu. Já jsem ale měla trochu jiný problém – práce doma mi vyhovovala, nicméně doma měli pak pocit, že jsem „přeci doma“ a pro ně. Sice jsem mohla mezi lekcemi zapnout pračku, ale všichni si mysleli, že jsem pořád k dispozici. Docházet někam za prací dá řád nejen vám, ale i vaší rodině.

Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne a dámy se skvěle doplňují. „Každá jsme úplně jiná. A to je taky důvod, proč naše spolupráce funguje, shodují se obě. Zatímco Kateřina je prudce systematická a aktivní, Lenka je spíše chaotik a Kateřinu učí, že je potřeba občas zpomalit. Oběma dohromady to ale šlape tak, jak má. Jejich podnikatelské sny jsou střízlivé, ale reálné a skutečně mohou dojít naplnění. Třeba jako Kateřiny poslední projekt, Nadační fond DELFÍN-šance dětem, který založila 2. 5. 2016 a tento týden po všech administrativních útrapách konečně začíná účinně pomáhat konkrétním, potřebným dětem.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jees
Jees 8. 11. 2016

Skvělá zpráva....

Odpovědět
gustawka
gustawka 2. 11. 2016

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 2. 11. 2016

Odpovědět
konatovka
konatovka 20. 10. 2016

Děvčata, máte můj obdiv, přeji Vám hodně radostných chvil a ať se vše splní.

Odpovědět
Petra H.
Petra H. 18. 10. 2016

Hodně štěstí nové Pracovně! Ať se daří, jak si představujete

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.