Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 14. 4. 2016
Líbí se mi

Vůně, které lidé milují. Vítězí vanilka, jablečný štrúdl a čerstvě posekaná tráva

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 14. 4. 2016
Líbí se mi
Vůně, které lidé milují. Vítězí vanilka, jablečný štrúdl a čerstvě posekaná tráva

Vůně, které lidé milují. Vítězí vanilka, jablečný štrúdl a čerstvě posekaná tráva

Hluboký nádech a jen cítit tu úžasnou vůni, která vykouzlí úsměv na rtech. Věděly jste, že vůně s lidskou psychikou dokáže zázraky? Určitě ano. Jen si vzpomeňte, jak vám je příjemně, vdechujete-li vaši oblíbenou vůni ranní kávy či se zahalíte do parfému protkaného vůní vanilky. Vůně je mocná čarodějka. Proč toho tedy nevyužít!

Vůni si pamatujeme navždy. Je naší vzpomínkou

Lidský mozek si vůně velmi dobře pamatuje a jsou-li pak příjemné, dokáže si je člověk zaregistrovat navždy. Stačí si pak v mysli vybavit onu situaci, se kterou je vůně spjata a najednou ji kolem sebe cítíte. Vánoce vonící po františku, babiččin pokoj tvarohovými buchtami, léto po táborákovém ohni a grilovačkách… Stačí si vzpomenout, vybavit si a příjemný pocit hned naskočí. Proto není divu, že nás dokážou vůně léčit a aromaterapií se můžeme zbavit stresu, zatočit s migrénami a vůní skořice a rozmarýnu nabrat znovu sílu a dát sbohem vyčerpání. A to nemluvím o afrodiziakálních účincích. Mocná kadidla, vonné tyčinky…

Vůně, které milujeme. Vítězí jablečný štrúdl

Vědecké výzkumy dokonce prokázaly, že je velmi silná vazba mezi reakcemi na vůni a zpracováním zkušeností a emocí. Ženy jsou pak v tomto citlivější. Mnohem častěji rozlišují libé a nelibé vůně a nemají rády prudké změny v intenzitě aroma. Výrobci parfémů pak neustále zkoumají, jaké vůně jsou tedy lidem příjemné. Už podle široké škály nabídky parfémů je vidět, že jich bude mnoho.

A co nám vlastně voní? Máte svou oblíbenou vůni? Nemluvíme o parfému, ale o vůni, která vás potěší. Na základě světového výzkumu bylo zjištěno 15 vůní, které lidé zbožňují. Která je ta vaše?

 1. Vůně čerstvě upečeného jablečného štrúdlu
 2. Rozpuštěná čokoláda
 3. Přirozená vůně vaší drahé polovičky
 4. Ranní káva
 5. Čerstvě posekaná tráva
 6. Pečená slanina
 7. Vůně vanilky
 8. Vyprané prádlo
 9. Čerstvý vzduch
 10. Hořící dřevo
 11. Ranní rosa
 12. Čerstvě vykoupané miminko
 13. Staré a nové knihy
 14. Pečená cibule
 15. Letní déšť

     

 

Když je vůně, musí být i zápach. Pryč s ním!

Nemůže vše jen krásně vonět a nabíjet nás energií. Vše nevoní jako fialky, jak by také mohlo. Pánské ponožky po celodenním nošení, odpadkový koš, zapomenutý pekáč v troubě nebo náš psí mazlíček vyválený v čemsi, co zdaleka nepřipomíná Chanel no 5. Takovou „vůni“ větráme, likvidujeme rychlostí blesku a snažíme se ji co nejrychleji překrýt. Dobrého pomocníka, který pachy dokáže perfektně zlikvidovat, vyzkoušely na vlastní nos naše testerky. Likvidátor pachu Alp pro Domácnost, Obuv a Zvířata uspěl na výbornou. „Pohlcovače pachu se doma opravdu osvědčily. Skutečně pach odstraní a jen nepřekryjí. Vyzkoušeno na odpadkový koš včetně pokakakné pleny, sportovní tenisky a WC. V neposlední řadě oceňuji ekologičnost a neškodnost k lidskému u zdraví, což některé voňavé preparáty nejsou. Možná bych volila jemnější vůně.“ předává svou zkušenost testerka libka7. Ostatní hodnocení si můžete přečíst přímo v testování.

 

 

Jak vyzrát na zápach víte a teď už si jen domov provoňte vůněmi, které milujete. A souhlasíte-li s nejoblíbenější vůní pečeného jablečného štrúdlu, rovnou si ho upečte. Rychlý recept na domácí listové těsto je tu, pár jablek a dvojí dávka energie v podobě vůně a chuti vám udělají den jak malovaný.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hrebycek
hrebycek 17. 4. 2016

A kde je skořice a hlavně hřebíček??

Odpovědět
Francis
Francis 15. 4. 2016

Odpovědět
gustawka
gustawka 15. 4. 2016

Je to tak

Odpovědět
Amanda
Amanda 15. 4. 2016

Odpovědět
mojda1
mojda1 15. 4. 2016

mluji vanilkovou vuni

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.