Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 3. 11. 2016
Líbí se mi

Vláknina upravuje potíže se zažíváním a pomáhá i hubnout. Jak se nám osvědčila?

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 3. 11. 2016
Líbí se mi
Vláknina upravuje potíže se zažíváním a pomáhá i hubnout. Jak se nám osvědčila?

Vláknina upravuje potíže se zažíváním a pomáhá i hubnout. Jak se nám osvědčila?

Vláknina je obsažená v rostlinných složkách potravy a pro naše zdraví je naprosto nepostradatelná. Podporuje peristaltiku střev a má pozitivní vliv na zdravé trávení, dokáže vázat nevhodné látky z potravy i toxiny, které při trávení vznikají. Zároveň zvyšuje objem stravy v žaludku, vyvolává pocit nasycení a pomáhá i při hubnutí.

V naší každodenní stravě však často chybí dostatečný poměr potravin obsahujících vlákninu, jíme nezdravě a nepravidelně, náš jídelníček není dostatečně pestrý a vyvážený. Často pak trpíme trávicími problémy, ať už jde o zácpu, průjem a narušenou střevní mikroflóru. Řešením může být doplnění samostatné vlákniny do jídel a nápojů.
Vyzkoušely jsme rozpustnou vlákninu OptiFibre ve formě prášku, která podporuje správnou funkci střev a je vhodná zejména při potížích se zácpou nebo průjmem. Jde o stoprocentní rostlinný přípravek ve formě prášku, který se získává ze semen guarové rostliny. Je plně rozpustný a můžete ho snadno vmíchat do teplých i studených nápojů, Výborně se rozpustí ve vodě, mléce i v polévce, ale i v měkkých pokrmech, jakými jsou například jogurt, přesnídávka či kaše.


Je chuťově neutrální, neucítíte žádnou kyselost ani hořkost, chuť ani konzistence vašeho jídla, do kterého tuto vlákninu přidáte, se tedy nezmění. Nezpůsobuje nadýmání a je dobře snášen, je možné ho proto užívat i dlouhodobě. Neobsahuje lepek, laktózu a fruktózu, a je tak vhodný i pro lidi s potravinovými intolerancemi. Mohou ho užívat i těhotné a kojící ženy a děti od tří let. Vyzkoušely jsme vlákninu na vlastní kůži. A jak jsme byly s výsledkem spokojené?

Skvěle se rozpouští, neovlivní chuť ani vůni

„Je skvělé, že tato vláknina je dokonale rozpustná ve vodě. Je tedy vhodná pro ty, kterým vadí chuť klasické vlákniny, obilniny a podobně. Její konzumace mě vůbec neobtěžuje a zažívání se mi po pár dnech skvěle upravilo a jsem naprosto spokojená,“ pochvaluje si Alenac.
„Přidávám jí každé ráno do čaje a opravdu tam není poznat, chuť se vůbec nezmění, což je velké plus. Nemám už tolik nafouknuté břicho jako dříve. Balení obsahuje i odměrku, která je ale zasypaná uvnitř, takže je potřeba trochu hledat,“ poznamenává Shaurz.

„V nápojích, a to jak ve vodě, tak v čaji či mléčných výrobcích, se velmi dobře rozmíchává, po rozmíchání v nápoji nejsou zbytečné hrudky. Rozhodně ho doporučuji všem, kteří mají problémy se střevy,“ přidává se Tana. „OptiFibre určitě doporučuji! Vyzkoušela jsem řadu produktů, ale žádný z nich mi nevyhovoval tak, jako tento zkoušený výrobek. Velmi dobře se rozpouští ve vodě, nedělá žádné hrudky, takže se i dobře polyká. Zkoušela jsem vlákninu kombinovat i s jogurtem, který každý den snídám, a vše bylo v naprostém pořádku,“ má dobrou zkušenost i Habe.

Většině žen se zažívání upravilo, plánují ji opět využít

Všem, kteří trpí zácpou, doporučuje tuto vlákninu Marcela: „Perfektně se rozpouští, nemění chuť ani vzhled nápoje. Dá se použít i do čisté vody. Co se týká vyprazdňování, jsem mile překvapena, spokojena a určitě si výrobek po využívání koupím,“ je rozhodnutá Marcela. Ze všech 65 hodnocení našich testerek měly pouze dvě vedle veškerých pozitiv i negativní zkušenost. Marii, která chválila dobrou rozpustnost a chuťovou neutrálnost vlákniny, se zácpa ještě prohloubila, Ala, která trpí dlouhodobě problémy se zažíváním, měla naopak podobné potíže, ale s průjmem. Ostatní testerky potíže nezaznamenaly, právě naopak se jim zažívání spíše srovnalo.

„Zažívání se mi opravdu zlepšilo, upravilo a člověk je až překvapený, jak je mu fajn, když vše funguje, jak má. Balení dlouho vydrží, odměrka je také super a dávkování díky ní snadné,“ je spokojená Falipe.
„Dávala jsem si vlákninu ráno do jogurtu s ovocem a docela mi chutnala. Srovnalo se mi zažívání, neměla jsem tak často hlad a řekla bych, že vláknina působí dobře na střeva, protože mám po ní pravidelnou stolici a nemám průjmy ani zácpu,“ přidává svou zkušenost Pomněnka.

Dávkování se zvyšuje postupně

„OptiFibre je pro mě milým překvapením,“ říká Libuškaj. „Přidala jsem si vlákninu do bramborové kaše a do čaje a opravdu se chuť ani vůně jídla a nápoje nijak nezměnila. 1. až 3. den se dávkuje 5g , 4. až 6. den ráno a večer 5g , od 7. dne pak 15 g ráno, odpoledne a večer. Hned po prvních dvou dnech jsem začala rozpoznávat, že se v mém těle něco odehrává, začala jsem se krásně vyprazdňovat, a to pravidelně každý den. Jindy chodím dvakrát týdně. Takže za mě naprosto skvělý pomocník! A až vláknina dojde, tak si ji rozhodně zakoupím!“

Se zažíváním pomohla vláknina i Adiss: „Jsem velmi spokojená a účinnost mě mile překvapila. Při problémech se zažíváním, naprosto skvělé.“ Dobrou zkušenost má stejně jako většina ostatních i Granca: „Jsem moc spokojená. V balení je praktická odměrka, rozmíchávám vlákninu do džusu. Nemá žádnou příchuť, narozdíl od jiných, které jsem vyzkoušela. Vláknina funguje dobře již po několika dnech pravidelného užívání. Já ji mohu jen doporučit a určitě si zakoupím další balení.“

Všechna hodnocení najdete ZDE.

Více o vláknině OptiFibre se dočtete také ZDE.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 9. 7. 2020

Odpovědět
cibulinecka
cibulinecka 16. 3. 2019

Tak jsem našla,co jsem hledala,hned jdu koupit a vyzkouším.Poslední dobou mě trápí zažívání,tak se to snad upraví

Odpovědět
avatar
Markéta Binerova 21. 3. 2017

Musím vyzkoušet

Odpovědět
U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA 2. 3. 2017

Jsem pro vlákninu, nejlépe přírodní.

Odpovědět
Suzi80
Suzi80 1. 3. 2017

Super přípravek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 606
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.