Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 19. 6. 2016
Líbí se mi

Užívejte si spokojené manželství. Věnujte pozornost sedmi principům a je vaše!

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 19. 6. 2016
Líbí se mi
Užívejte si spokojené manželství.  Věnujte pozornost sedmi principům a je vaše!

Užívejte si spokojené manželství. Věnujte pozornost sedmi principům a je vaše!

Najít si správného partnera a prožít s ním spokojené manželství je přáním, troufnu si říci, každého z nás. I ti, co nejprve touží vlastnit kde co a mít vše, zjišťují, že štěstí je jinde. Co mají tedy šťastná manželství společného? Proč je nerozložilo narození prvního potomka, nevěra, velké pracovní nasazení? Na první pohled to není možná zjevné, ale když šťastné páry budete chvíli pozorovat a poslouchat, jak spolu hovoří, brzy poznáte, kde je zakopán pes. A protože manželství je věda, je hodno zkoumání. Výzkumy trvaly dlouho, ale přinesly své ovoce. Co tedy činí manželství šťastné?

 

Existuje návod na spokojené manželství?

Gottman Institut v čele s významným americkým psychologem Johnem Gottmanem a jeho ženou Dr. Julií Schwartz Gottmanovou věnoval desítky let pozorování stovek párů, aby odhalil, v čem tkví spokojené manželství. A povedlo se, za svou práci obdržel John řadu ocenění a dnes díky němu došlo k posunu v terapii manželství. A na co přišli? Své poznatky, a hlavně praktická cvičení, která můžete vyzkoušet ihned a znát výsledek a možnost nápravy, shrnuli do velmi srozumitelné knihy o vztazích Sedm principů spokojeného manželství – praktickém průvodci fungováním dlouhodobých vztahů.

Po dvaceti letech studia spokojených párů nyní vím, že klíč k oživení manželství a prevenci rozvodu nespočívá v tom, jak zvládáte řešit své spory, nýbrž v tom, jak vám spolu je, když se nehádáte. Mých sedm principů vám sice pomůže i se zvládáním konfliktů, ale jádro mého přístupu (první tři principy) spočívá v posílení přátelství a důvěry, na nichž je manželství založeno.“ zmiňuje ve své knize John Gottmann.

Nevíš-li si rady s manželstvím, pomůže ti kniha

V čem je tato kniha jiná? V přístupu. V praktičnosti a pravdivosti. Nemusíte být odborník, abyste jí porozuměli, nedisponuje cizími termíny, které musíte hledat ve slovníku, ale s chutí čtete, ať jste v manželství šťastném, kde vám umožní ještě více partnera poznat, nebo kdy vám to skřípe, tehdy může být účinným průvodcem, jak věci dávat do pořádku. V knize naleznete řadu dotazníků, cvičení, které můžete zařadit krásně do reálného života. Pokud dáváte přednost prožitku na vlastní kůži, můžete navštívit  přednášku či workshop Mapy lásky, projektu, který zprostředkovává učení Johna Gottmana  v Čechách, nebo poznávat a kultivovat manželství pomocí dalších dostupných materiálů.

 

 

A co mi z této knihy utkvělo v hlavě?

  • Že je třeba svého partnera neustále poznávat, chtít znát jeho přání, která se velmi často vlivem událostí mění, vědět, co má opravdu rád… v poznání je síla.
  • Že je důležité navzájem pěstovat obdiv a sympatie, pryč s pohrdáním.
  • Že rozhodovat bychom měli oba a nedělat jen to, co druhý chce, jen aby byl klid.
  • Že ty peníze jsou setsakra důležitý a jsou zdrojem mnoha hádek a že láska hory fakt nepřenáší (v knize jsou skvělé tabulky na rodinný rozpočet, návrhy).
  • Že každý nemá na sex náladu denně, avšak aby nedošlo k emočnímu poranění, chce to odmítat slušně.
  • Že toho je v knize mnoho a budete podtrhávat, zakládat, zvýrazňovat a bude vás to bavit stejně jako vaše manželství.

Ve svém životě už jsem přečetla hodně knih o manželství nejen při svém studiu psychologie, ale i  v rámci svého sebevzdělávání. Mám ráda knihy, které pomáhají, vzdělávají a činí život zas o trochu lepším. A že „zkoumání“ manželství není věda ale zábava, můžou potvrdit i naše testerky.

Vztahy jsou životně důležité, ale taky pěkně náročné. Zajímává, jak své vztahy vylepšit, posunout dál... inspiraci, rady, zkušenosti čerpejte z našich blogů na téma vztahy a partnerství.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tamara
Tamara 23. 6. 2016

I když jsem si nejprve myslela že ne, po 30 letech společného a spokojeného života musím přiznat, že bod 4 je setsakra důležitý. Ty ostatní taky, souhlas, ale pozor na ty peníze. Jinak všem spoustu spokojených let s partnery. Jo, moc to neřešte! Ono to půjde, pokud to má jít.

Odpovědět
sipeji
sipeji 20. 6. 2016

ve čtvrtek máme 9. výročí svatby

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 20. 6. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.