Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 12. 5. 2016
Líbí se mi

Trend v bydlení: Pusťte světlo do vašeho domova

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 12. 5. 2016
Líbí se mi
Trend v bydlení: Pusťte světlo do vašeho domova

Trend v bydlení: Pusťte světlo do vašeho domova

Rozhodly jste se pustit do svého domu světlo? Jen tak dál. Váš domov dostane nový rozměr a otevře se nové energii, ale také podtrhnete vzhled vašeho domu. Z oken se stává módní doplněk, s jehož variantami si můžete hrát dle libosti a možností.

Poslední dobou se velmi často dostávám do prostorů, kde velká okna hrají prim. Ať jsou to moderní office centra, či výstavní haly, jedno mají společné – světlý otevřený prostor, do kterého celý den vchází světlo a člověk, i když tu tráví mnohdy celý den, může čerpat energii a velmi často se kochat krásný výhledem.

Stres uzavřít, světlo vpustit

Pozitivní vliv slunečního světla je znám už dlouho. Vlivu světla na člověka se v 80. letech věnoval Dr. Fritz Hollwich, který prokázal, že lidé, kteří tráví většinu pracovní doby pod silným zářivkovým světlem, mají v těle výrazně zvýšenou hladinu stresových hormonů ACTH a kortizolu. Ta přitom může negativně ovlivňovat psychickou pohodu a celkovou vitalitu. Denní světlo v sobě totiž zahrnuje všech sedm barev duhy, a tak prospívá lidskému zdraví.

      

Na základě řady výzkumů ve školách, kancelářích a pracovních prostorech vyšlo najevo, že světlé plochy, velká okna, kterými může prostupovat světlo, mají velmi pozitivní vliv na pracovní výkonnost, podporují soustředění a celkovou psychickou pohodu. Pozitivní vliv světla na člověka, na léčbu nemocí a na celkový stav organismu potvrzuje i řada odborníků věnující se celostní medicíně.

Velká okna a krásné světlé místnosti plné energie

Variant, jak světlo pustit do svého domova, máte mnoho. „Začít můžete u velkých otvíravých balkónových dveří neboli francouzských oken. V dnešní době moderních materiálů mají velmi dobrou tepelnou a zvukovou izolaci. V bytových domech je pak skvělým řešením zasklená lodžie,“ potvrzuje Lukáš Vacek, expert na okenní systémy. A bonus, máte další místnost prozářenou světlem, kde můžete s chutí pracovat či trávit volný čas s blízkými. Stejně tak můžete využít prostor zimních zahrad, které jsou velmi oblíbené. Skvělé místo pro grilování, posezení s přáteli, home office za jakéhokoli počasí.

 

   

Lesk a čistota jedním tahem

Samá pozitiva, ale v hlavě hospodyňky zní: „Kdo to bude mýt? Velká okna, mytí oken, hodiny leštění… děkuji nechci.“  Nebojte, vše je vyřešeno. Mytí oken se dnes opět díky moderním technologiím stává domácí prací, která se neodkládá, a dokonce se do ní hrnou i muži. Na vlastní kůži jsme testovali, i naši muži, a velký zdvižený palec dáváme elektrickému vysavači na okna Windomatic od Viledy. „S vysavačem Windomatic od Viledy jsem umyla okna v celém našem rodinném domku. Okna jsou vyčištěna rychle, vysavač je vysaje do sucha, občas někde zůstane kapička - hlavně u okrajů okna, ale to nebyl problém doleštit hadříkem. Vysavač je lehký, snadno se čistí, na jedno nabití vydrží dlouho. Jsem s ním opravdu spokojená.“ dokládá testerka PetraMoravcova

 

Naše české a slovenské testerky doporučují a všechny výhody a možnosti využití elektrického vysavače Windomatic si můžete přečíst v hodnocení testerek.

Chcete si zpříjemnit domácí práce? Inspirací by vám mohly být tyto vychytávky. Čtěte více.

Tipy, jak mít opravdu čistou podlahu. Rovnou k poválení

Pořádný úklid aneb Jak si doma udělat pořádek jednou provždy!

Jak vyčistit troubu bez chemie

Ze starého nové

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 9. 10. 2020

My budeme mít v našem domě hodně světla . Vybrali jsme si velká plastová okna u Pramos https://www.pramos.cz/okna/plastova-okna/ a jsem spokojená. Přírodnímu světlu se nic nevyrovná. Hlavně je v domě také potřeba větrat, což by bez oken šlo dost špatně .

Odpovědět
Tamara
Tamara 13. 5. 2016

My to máme tak napůl - velká okna a hodně světla a taky příjemný stín a chládkem v parném létě. Ale nemám ráda přítmí.

Odpovědět
Terka K.
Terka K. 13. 5. 2016

Rozhodně dávám článku za 1. Světla pouštíme do domu plnými náručemi, všechna máme na jih, takže slunce dost. Horší je to v zimě, když jsou krátké dny, to trpím. Ale teď je to úžasný!

Odpovědět
Tenderka
Tenderka 13. 5. 2016

ja si hovorim, ze som ako kvetinka - potrebujem k zivotu svetlo a slnko v horucom lete sa trosku schovavam, aby som nezvädla a na novom domceku sme si dali velke okna + dvere na terasu, k tomu biele steny a vanilkovy nabytok, jedine tmavsia je podlaha vo farbe orech a cokoladova sedacka, nech nie je vsetko blede

Odpovědět
Amanda
Amanda 13. 5. 2016

Jojo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 489
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.