Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 5. 2015
Líbí se mi

Testovaly jste: Rostlinnou barvu na vlasy Khadi

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 5. 2015
Líbí se mi
Testovaly jste: Rostlinnou barvu na vlasy Khadi

Testovaly jste: Rostlinnou barvu na vlasy Khadi

Jak dopadlo testování intenzivní rostlinné vlasové kúry Khadi? Výsledky najdete v článku.

O produktu:

Khadi Neutrální Senna / Cassia představuje intenzivní vlasovou kúru z kategorie certifikované přírodní kosmetiky, s renomovanou německou certifikací BDIH (Kontrolovaná přírodní kosmetika). Ta v sobě nese mimo jiné přísná kritéria na nechemické složení přípravků.

Jedná se o jemný prášek z rostliny senna neboli cassia, kterou používá po tisíciletí ajurvédská medicína v péči o vlasy a vlasovou pokožku. Po jeho namíchání s vodou vzniká čistě rostlinná vlasová kúra, která intenzivně pečuje, bez toho, že by byly na vlasovou pokožku aplikovány zároveň chemické látky typu parabeny, barviva či parfemace, bez efektů v podobě silikonů a podobných syntetických filmotvorných látek.

Je součástí škály rostlinných barev na vlasy Khadi, značky, která získala nejvyšší ocenění v německém testu Öko-test při hodnocení rostlinných barev na vlasy na německém trhu. Khadi Senna / Cassia vlasy nebarví, světlým blond vlasům v některých případech dává jemný, medově zlatý tón. Intenzivně regeneruje vlasové délky a vyživuje vlasové kořínky. Vlasy získávají hebkost, nadýchanost a lesk. Má antimikrobiální účinky a ajurvédská medicína ji používá rovněž pro ozdravení vlasové pokožky a na její harmonizaci.

Je určena i pro ženy, které si barví vlasy chemickou cestou.

Více se dozvíte ZDE.

A jak se vám kúra osvědčila?

Drahoslava

Koncept barev na vlasy Khadi se mi líbí. Je možné jednotlivé barvy míchat a vytvořit si tak vlastní odstín, stejně tak doba působení, která může být až 2 hodiny, dává hodně prostoru k experimentům. K samotnému použití: barva je v prášku, který rozmícháte, v mém případě, v teplé vodě. Použila jsem dle návodu vidličku, šlo to celkem dobře. Vzniklá směs připomínala teplé hnědozelené bahno, při chladnutí začala směs okamžitě tuhnout, tak jsem musela několikrát dolévat vodu. Během samotného nanášení mi směs tuhla, i když jsem ji měla v teplé vodní lázni. Dolila jsem teplou vodou z kohoutku, ale to pomohlo jenom na chvíli. S hutnou směsí se mi hůře pracovalo. Zábal jsem měla hodinu. Zbytky, co mi zůstaly na kůži, se daly lehce otřít, nebo se po zaschnutí odrolily. Nožičky brýlí se také daly lehce omýt, kdyby to byl barvící odstín, nevím, jak by dopadly. Barva se vymývala dobře. Výsledek mě potěšil, vlasy vypadají zdravější, jsou lesklejší a jemné.

adelita

Na testování jsem se moc těšila, nikdy jsem podobnou nezkoušela. Dle návodu jsme vše smíchala a nanesla. Vše bylo bez problémů, výsledek byl dle očekávání a dle recenzí. Za sebe mohu jen doporučit a příště opět zkusit.

Olga4

Chtěla bych velmi poděkovat za novou zkušenost s přírodní barvou. Byla jsem výsledkem mile překvapena. Vlasy po použití jeví známky síly, vitality a lesku. Příprava dle návodu je sice trochu složitější než u běžných barev, ale výsledek stojí za to. Štětcem se barvit neumím, proto jsem barvu do vlasů nanesla pomocí igelitových rukavic, na přípravy barvy jsem použila tyčový mixér a vše dopadlo bez nežádoucího ušpinění interiéru. S testovanou barvou jsem velmi spokojena, mohu jen doporučit.

Alex649

Jsem ráda, že jsem mohla otestovat. Značku jsem znala jen z doslechu. Jsem na vše hodně opatrná, proto jsem dlouho studovala návod, abych vše udělala správně. Na rozmíchání jsem použila vidličku a taky to šlo. Při nanášení jsem byla doma sama a štětečkem mi to nešlo. Jsem zvyklá při barvení použít rukavice. Tak jsem si je vzala a šlo to taky pěkně. Proto si myslím, že to jde oběma způsoby. Nechala jsem působit 45 minut. Po důkladném vymytí a vysušení byly vlasy lesklé. Do budoucna plánuji vyzkoušet i barvu.

mikaa

Jelikož mám vlasy spíše "režnější" než jako z reklamy, tak mě tento přípravek vážně zajímal. Nyní jsem podstoupila tuto proceduru a jsem ráda, že jsem se mohla poučit od ostatních a při přípravě jsem neměla téměř jediný problém. Samozřejmě tedy s ponorným mixérem. Chce to hodně trpělivosti u čtení návodu, zkoumání typu šamponů, který mám apod., aby se nedostavil nechtěný účinek. Riskla jsem to a nezkoušela jsem to na jednom prameni, jak je doporučováno. Ostatním doporučuji si k nanášení sehnat pomocnici, aby to šlo hladčeji, protože nanášení pramen po prameni není žádná sranda. Výsledek ale stál za to, vlasy mám určitě hladší i lesklejší, ještě budu doufat, že to dlouho vydrží.

savana

Khadi byl pro mě až do této doby neznámý pojem. Měla jsem velkou radost, že mohu tuto rostlinnou barvu na vlasy vyzkoušet. Barva sama o sobě je krásně zabalená a návod je přiložen jak v české, tak slovenské verzi. Navíc je návod velmi obsáhlý, přesto velmi srozumitelný. Barvu jsem připravila a nanášela přesně podle návodu a neměla jsem s tím žádný problém. Krásně hladkou pastu jsem nanesla na vlasy a nechala působit pod přiloženou igelitovou čepicí a ručníkem asi hodinu. Vlasy jsem poté pořádně oplachovala, a to do té doby, než se mi vyplavila veškerá nanesená pasta. Výsledkem jsou krásné lesklejší vlasy, které na první pohled mají i zdravější svoji přirozenou barvu. Jsem celkově mile překvapena tímto výrobkem. I když práce s barvou se zdá složitější, myslím, že každá žena to zvládne a výsledný efekt za to stojí. Mohu jen vřele doporučit.

Magdalenka007

Po vyzvednutí balíčku jsem se s radostí vrhla na testování. Po nastudovaní návodu na přípravu jsem se pustila do míchání a následné aplikace. I díky tomu, co jsem si pročetla zde, bylo vše bez nejmenších problému. Jediné maličké negativum bylo vymývání barvy, ale ten výsledek stojí za to. Vlasy jsou krásně lesklé a přijdou mi pevnější a zdravější. Já osobně dávám přednost kosmetice na přírodní bázi, a proto si určitě zakoupím i nějaký odstín. Barvu můžu všem jen doporučit, která z nás by taky nechtěla mít krásné a zdravé vlasy? A ženám díky moc za možnost testovat.

A negativa?

Drahoslava

V návodu mi chybí alespoň orientační určení, kolik umytí barva vydrží, tak jak je to běžné u jiných barev. Také jsem nenašla jak skladovat nespotřebovaný prášek. Jedno balení má vystačit pro vlasy po ramena, směsi je dostatečné množství, pro krátké vlasy bude stačit polovina balení.

Lucie Ametys

Na kúru Khadi jsem se moc těšila, jelikož mám dlouhé vlasy, které již pomalu ztrácejí svůj lesk a je těžké je udržovat stále krásné. Díky podrobnému návodu jsem barvu rozmíchala s horkou vodou, což pouze vidličkou a štětcem šlo dost ztuha, ale povedlo se. Výslednou pastu mi nanášela kamarádka pramen po prameni do vlasů a zbytek rozetřela po hlavě. Poté jsem si hlavu zabalila do přiložené čepice a zamotala ručníkem. Takto jsem vydržela přibližně hodinu a šla vlasy vymývat. Což bylo hodně těžké, vzhledem k tomu, že vlasy byly zacuchané a šly těžko rozčesávat. Ale doufala jsem, že to za tu námahu stojí a nadějně očekávala, co bude dál s vlásky. Abych pravdu řekla, nepřišlo mi, že by byl žádný viditelný a hmatatelný rozdíl na vlasech poznat. Dokonce mi další den přišly i sušší na dotek, což ale možná bylo i z důvodu nepoužití kondicionéru. Takže za mě osobně doporučit příliš nemůžu.

Kompletní hodnocení najdete zde.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 9. 6. 2015

bezvadné

Odpovědět
monikahol
monikahol 30. 5. 2015

Nebarvím se tak jsem přenechala jiným.

Odpovědět
smolda3
smolda3 19. 5. 2015

Moje sestra používá a je spokojená

Odpovědět
vcelka
vcelka 12. 5. 2015

Dnes jsem je viděla ve výloze jednoho kadeřnictví.

Odpovědět
gustawka
gustawka 12. 5. 2015

škoda že jsem netestovala

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 007
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.