Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 3. 2015
Líbí se mi

Testovaly jste: Rojikovo koření

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 3. 2015
Líbí se mi
Testovaly jste: Rojikovo koření

Testovaly jste: Rojikovo koření

Čubrica, zabíjačkové koření, česnek sušený, majoránka - to všechno prošlo naším testováním! A jak koření hodnotíte? Tady jsou výsledky.

O produktu:

Vybrané koření a kořenící směsi jsou vhodné k přípravě zabíjačkových specialit a pokrmů. Koření a kořenící směsi jsou složeny pouze z čistých kořenin, bez přídavků barviv či jiných dochucovadel.

Čubrica - velmi intenzivně vonící směs s vůní po libečku. Používejte ji všude tam, kde používáte saturejku nebo majoránku. Čubrica potlačuje nadýmání, a proto ji přidávejte do luštěnin, kapusty, na nové brambory a květák nebo zeleninové saláty. Výborně ochutí i sekanou, guláše a v malém množství se dá použít  i do polévek. Nebojte se však použít také na pizzu nebo do bramboráků.

Zabíjačkové koření - směs koření určená hlavně k přípravě zabíjačkových specialit. Výborně se však uplatní i ve vegetariánské kuchyni k přípravě kroupového, žemlového nebo bramborového prátu. Přidejte i do mletých mas, do nádivek, do játrových knedlíčků, bramboráků, ale i na játra. Směs neobsahuje žádnou sůl.

Česnek sušený - výborný pomocník v kuchyni, který je stále po ruce.  Nemusíte ho loupat ani drtit. Sušený česnek je nakrájený na plátky a nachystaný tak přímo k použití. Přitom si zachovává svou původní vůni, sílu a čerstvou chuť. 

Majoránka - směs listů a květů této bylinky. Používá se hlavně do paštik, luštěninových pokrmů, polévek, na dušení, do uzenin, nechybí ani v karbanátcích a dobře chutná i s hovězím.

Více se dozvíte ZDE.

A jak vám chutnalo?

Levandulina

Měla jsem možnost otestovat toto koření. Nikdy předtím jsem neměla sušený česnek, nějak jsem k němu neměla důvěru, ale tento mě překvapil, že má opravdu česnekovou chuť. Použila jsem ho k pečení masa a do omáčky. Čubricu jsem taky předtím neměla, tu jsem použila do polévky. A taktéž mi chutnala. Zabijačkové koření teď využívám hodně. Třeba do mletého masa. Je chuťově vyvážené, jemné, ale jídlo obohatí. A majoránka je klasika. S tou jsem taky spokojená. Celkově jsem s kořením spokojená, je chutné, výrazné. Velké sáčky. Raději jsem si ho přesypala do skleněných nádobek, aby neztratilo chuť a vůni.

běžkyně

Ráda vařím a díky koření jsem mohla rozvinout další chutě jídla. Majoránka je klasika, ale velké balení není špatné, pořád je v kuchyni potřeba. Čubricu jsem použila do čočkové polévky a do dušené zeleniny, dodá zajímavou a výraznou chuť. Kdo má rád výrazné jídlo, tak doporučuji, hlavně do zeleninových jídel. Česnek jsem přidala na vepřovou pečínku, nebyl chuťově příliš výrazný, ale jemné plátky na mase moc hezky vypadají. Dá se použít do čehokoliv, česnekem nic nepokazíme. Vůbec jsem neznala zabíjačkové koření, přidala jsem ho do sekané a musím ho také pochválit. Příjemná chuť česneku, nového koření, do mletého masa nebo do nádivky bude výborné. Děkuji za možnost testovat a ochutnávat.

zivlen

Koření vonělo už po rozbalení balíku. Vůně všech druhů je velmi intenzivní. Byla jsem zvědavá především na česnek, který je v naší kuchyni velmi častou surovinou. Sušený česnek má výraznější vůni i chuť a hodil se do všech jídel, kde lze normálně použít česnek čerstvý. Majoránka do gulášovky a bramboračky, čubrica a zabíjačkové koření na naložení masa.

Maty

Testované koření krásně voní. Kladně hodnotím to, že česnek je ihned připraven k použití, žádné zdlouhavé loupání. J Zabíjačkové koření a Čubricu jsem vyzkoušela na naložení masa, které jsem potom opekla a všem v rodině moc chutnalo. Majoránka je také krásně voňavá a do bramboračky byla super! Zaujalo mne, že se u koření uvádí i jeho účinky na zdraví, jako například u majoránky její protizánětlivé účinky a podobně. Určitě koření zakoupím.

Alex649

Sušený česnek voněl již po rozbalení a měl grády. To musím pochválit. Měla jsem strach, že bude plané chuti jako zahraniční, ale ne. Je krásně ostrý jako náš česnek. Majoránka krásně voní, přidávám ji do salátu a sekané. Dokonce ji používám i na čaj, jak je psáno na obalu. Zabíjačkové koření jsem použila na sekanou. Nebylo už potřeba žádné jiné koření, kromě soli. A Čubrica byla pro mě novinka, která se stane součástí mé kuchyně.

vesellu

Testované koření krásně vonělo již před rozbalením. Balení je hodně velké, tak snad neztratí aroma, protože některé druhy nebudu využívat denně. Příjemné bylo, že na každém balení je napsáno, na co se zároveň hodí. Velmi jsem uvítala koření Čubrica a Zabijačkové koření. Neměla jsem s nimi v kuchyni zkušenost a rozhodně je budu využívat. Majoránka je základ a sušený česnek na plátky měl opravdu říz.

A negativa?

AlčaD

Jediné, co mě překvapilo, byla země původu - myslela jsem si, že to bude "české" koření. Takže česnek z Číny a majoránka z Egypta je jediné mínus. Škoda, myslím, že by toto koření mohlo být vyrobeno u nás - z "naší zahrádky".

Alex649

Není to negativní vlastnost, jen můj postřeh. Zabíjačkové koření je bez soli. Mají to napsané i na obale pod složením. Možná by nebylo špatné to napsat jinam a větším písmem. Znám pár lidí, co vyhledávají koření bez soli a tady se to lehce přehlédne, což je škoda.

Kompletní hodnocení najdete ZDE.  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kucharinka
kucharinka 13. 5. 2015

Po přečtení celého článku o testování, jsem se rozhodla koření také vyzkoušet. Podle komentářů, jsem očekávala hodně, ale koření předčilo moje očekávání Koření vonělo i přes uzavřený obal, výhoda je velké balení, což je pro mě ideální - nemusím běhat pořád někam koření kupovat, dále mě mile překvapilo, jak koření pozvedlo chuť jídla a skvělé aroma dodalo mému kuchtění to pravé. Ideální je pro mě eshop: http://www.rojikovokoreni.cz I přítel si velice pochutnal a to je další plus Co si budeme povídat, láska prochází žaludkem - takže rozhodně u Rojikova koření zůstanu a budu ho doporučovat všem jak pro skvělé vaření - tak i pro šťastný domov

Odpovědět
Jezi
Jezi 29. 4. 2015

Bezva.

Odpovědět
444katka
444katka 31. 3. 2015

super

Odpovědět
gustawka
gustawka 28. 3. 2015

krásně voní

Odpovědět
Milki
Milki 26. 3. 2015

paradni hodnoceni

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 415
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.