Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 5. 1. 2016
Líbí se mi

Společenské hry: Vzdělávají, ukazují charakter člověka a posilují rodinná pouta

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 5. 1. 2016
Líbí se mi
Společenské hry: Vzdělávají, ukazují charakter člověka a posilují rodinná pouta

Společenské hry: Vzdělávají, ukazují charakter člověka a posilují rodinná pouta

Jako malá si pamatuji, že jsme s rodiči neustále hráli nějaké hry. Ať už to bylo pexeso, milované Sázky a dostihy a v pubertě nenáviděná Kanasta a Žolíky. Jé těch večerů, společných večerů. Dnes jsem mámou já a svou dceru učím lásce k deskovým a stolním hrám také.

Obecně hry nutí člověka přemýšlet, hledat souvislosti, řešení, kooperovat a poznávat sebe. Dodnes si pamatuji, jak nám profesor na sociální psychologii Pavel Prunner při jedné přednášce říkal: „Víte, kdy člověk odhazuje zábrany a ukazuje, jaký je? Chcete otestovat vašeho budoucího nápadníka?“ Všichni jsme byli v pozoru a bedlivě poslouchali, jaké že to situace jsou. Alkohol, krizová situace, řízení auta a hra. Víno, krize a auto je náročnější, ale hraní hry je opravdu jednoduché. Zkoušela jsem, dívala se při různých hrách na své přátele, rodinu i svého manžela. Jak se člověk při hře chová, napovídá mnohé. Švindluje? Dodržuje striktně pravidla? Nevadí mu prohrát? Nevyhodí vás ze hry a raději nasadí? Chce vyhrát za každou cenu? Hledá výmluvy?... 

Hra nám dává více. Rozvíjí sociální interakci, umožňuje kvalitně strávit čas s dítětem, mnohé děti připravuje zvládnout životní situace, rozvíjí komunikaci v rodině, učí je chápat pravidla, učí trpělivosti, motorice a působí relaxačně. Nejprve dítě vede dospělý a postupem času se stávají ve hře partnery.

V našem testování měly testerky se svými dětmi možnost vyzkoušet hru Mindok Hravé kroužky. Já se svou dcerou a později i celá její školka jsme otestovali hru také. Je to originální postřehová hra pro děti i dospělé. A v čem spočívá?

 

V každém kole hry otočíte kartu zadání a podle ní se budete snažit navléknout si co nejrychleji různobarevné kroužky na palec svojí ruky. Důležité nejsou jen barvy kroužků, ale i jejich správné pořadí. Obsahuje speciální variantu hry určenou na cesty, při které nebudete potřebovat žádnou herní plochu!

A jaký byl výsledek? Jakmile jsem v autě zmínila, že vezu novou hru, náplň večera byla stanovena. Jednoduchá pravidla nám umožnila hru hrát ihned. Práce očí a rukou vyškolila i manžela. Je však potřeba, aby dítko už znalo barvy a číslice do šesti. I pro menší je možné si pravidla přizpůsobit. Co nám hra ukázala? Že jsme všichni trochu netrpěliví. Že je důležité se soustředit, že i jednoduché věci dokážou pořádně zamotat hlavu. Navlékání kroužků na palec bylo velmi legrační a dětem se to moc líbilo. Což potvrdila i většina našich testerek, na jejichž hodnocení se můžete podívat ZDE.

Hru absolutně doporučujeme pro menší děti, ale zapojit se mohou i dospělí. Absolutně souhlasím s testerkou Ip: „Můj syn (6) je z ní nadšený a říká, že je to perfektní hra. Je to prostě něco jiného, než klasické stolní hry, navíc netrvá dlouho, takže s ní můžeme vyplnit malé časové prostoje.“

Na jiné hry, které jsme testovaly, se můžete podívat ZDE.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Dlouho jsme hráli pouze stolní hry a vyhovovalo nám to, pak ale syn přišel s tím, že by si rád přál k vánocům konzoli. Zprva jsme byli proti, ale dokázal nám, že se dají dokoupit ovladače pro celou rodinu a můžeme hrát všichni. Od té doby společenské hry nehrajeme tolik a hrajeme spíše digitálně . Našli jsme spoutu her na konzoli zde http://freetoplay.cz a je to fakt super.

Odpovědět
k.eva
k.eva 16. 6. 2017

Odpovědět
Kateřina94
Kateřina94 15. 6. 2017

My rádi hrajeme Dobble

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 6. 2017

není nad chvíle s rodinou nad hrou

Odpovědět
Francis
Francis 15. 6. 2017

Super článek společenské hry nám dělají společnost při dlouhých zimních večerech i v létě na dovolené třeba na pláži pod slunečníkem. Pobavíme se, užijeme spoustu zábavy, poznáme naše nové hranice a o kousek více nás stmelí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.