Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 5. 1. 2016
Líbí se mi

Společenské hry: Vzdělávají, ukazují charakter člověka a posilují rodinná pouta

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 5. 1. 2016
Líbí se mi
Společenské hry: Vzdělávají, ukazují charakter člověka a posilují rodinná pouta

Společenské hry: Vzdělávají, ukazují charakter člověka a posilují rodinná pouta

Jako malá si pamatuji, že jsme s rodiči neustále hráli nějaké hry. Ať už to bylo pexeso, milované Sázky a dostihy a v pubertě nenáviděná Kanasta a Žolíky. Jé těch večerů, společných večerů. Dnes jsem mámou já a svou dceru učím lásce k deskovým a stolním hrám také.

Obecně hry nutí člověka přemýšlet, hledat souvislosti, řešení, kooperovat a poznávat sebe. Dodnes si pamatuji, jak nám profesor na sociální psychologii Pavel Prunner při jedné přednášce říkal: „Víte, kdy člověk odhazuje zábrany a ukazuje, jaký je? Chcete otestovat vašeho budoucího nápadníka?“ Všichni jsme byli v pozoru a bedlivě poslouchali, jaké že to situace jsou. Alkohol, krizová situace, řízení auta a hra. Víno, krize a auto je náročnější, ale hraní hry je opravdu jednoduché. Zkoušela jsem, dívala se při různých hrách na své přátele, rodinu i svého manžela. Jak se člověk při hře chová, napovídá mnohé. Švindluje? Dodržuje striktně pravidla? Nevadí mu prohrát? Nevyhodí vás ze hry a raději nasadí? Chce vyhrát za každou cenu? Hledá výmluvy?... 

Hra nám dává více. Rozvíjí sociální interakci, umožňuje kvalitně strávit čas s dítětem, mnohé děti připravuje zvládnout životní situace, rozvíjí komunikaci v rodině, učí je chápat pravidla, učí trpělivosti, motorice a působí relaxačně. Nejprve dítě vede dospělý a postupem času se stávají ve hře partnery.

V našem testování měly testerky se svými dětmi možnost vyzkoušet hru Mindok Hravé kroužky. Já se svou dcerou a později i celá její školka jsme otestovali hru také. Je to originální postřehová hra pro děti i dospělé. A v čem spočívá?

 

V každém kole hry otočíte kartu zadání a podle ní se budete snažit navléknout si co nejrychleji různobarevné kroužky na palec svojí ruky. Důležité nejsou jen barvy kroužků, ale i jejich správné pořadí. Obsahuje speciální variantu hry určenou na cesty, při které nebudete potřebovat žádnou herní plochu!

A jaký byl výsledek? Jakmile jsem v autě zmínila, že vezu novou hru, náplň večera byla stanovena. Jednoduchá pravidla nám umožnila hru hrát ihned. Práce očí a rukou vyškolila i manžela. Je však potřeba, aby dítko už znalo barvy a číslice do šesti. I pro menší je možné si pravidla přizpůsobit. Co nám hra ukázala? Že jsme všichni trochu netrpěliví. Že je důležité se soustředit, že i jednoduché věci dokážou pořádně zamotat hlavu. Navlékání kroužků na palec bylo velmi legrační a dětem se to moc líbilo. Což potvrdila i většina našich testerek, na jejichž hodnocení se můžete podívat ZDE.

Hru absolutně doporučujeme pro menší děti, ale zapojit se mohou i dospělí. Absolutně souhlasím s testerkou Ip: „Můj syn (6) je z ní nadšený a říká, že je to perfektní hra. Je to prostě něco jiného, než klasické stolní hry, navíc netrvá dlouho, takže s ní můžeme vyplnit malé časové prostoje.“

Na jiné hry, které jsme testovaly, se můžete podívat ZDE.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
evionka
evionka 16. 6. 2017

Odpovědět
Kateřina94
Kateřina94 15. 6. 2017

My rádi hrajeme Dobble

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 6. 2017

není nad chvíle s rodinou nad hrou

Odpovědět
Francis
Francis 15. 6. 2017

Super článek společenské hry nám dělají společnost při dlouhých zimních večerech i v létě na dovolené třeba na pláži pod slunečníkem. Pobavíme se, užijeme spoustu zábavy, poznáme naše nové hranice a o kousek více nás stmelí

Odpovědět
gaho
gaho 22. 3. 2016

My dostávame tradične od rodiny k Vianociam spoločenské hry, takže nuda u nás nehrozí. Táto hra vyzerá zaujímavo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 018
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.