Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 30. 11. 2016
Líbí se mi

Předvánoční úklid? Vsaďte na rychlost a prostě si užívejte

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 30. 11. 2016
Líbí se mi
Předvánoční úklid? Vsaďte na rychlost a prostě si užívejte

Předvánoční úklid? Vsaďte na rychlost a prostě si užívejte

Vyluxovat, vytřít, utřít prach, uklidit, umýt okna, nadekorovat celý byt, nakoupit vánoční dárky, napéct a hlavně se z toho nezbláznit. Podléháte předvánoční úklidové horečce nebo vás to nechává ledově chladnými? A když ne ledově…tak prostě chladnými? 

Jarní a předvánoční úklid patří k těm, které jsou tradičně opravdu „velké“ a samozřejmě není od věci vysmýčit binec, který se nám nahromadil, ale ruku na srdce – opravdu je nutné být neustále a za všech okolností dokonalé? Říká se, že na úklid byste se měli zaměřit hlavně tam, kam „pustíte tchyni a návštěvu“. Tak se na to pojďme mrknout, pěkně jen v pěti bodech. 

1. Postavte se doprostřed pokoje a pozorně se rozhlédněte

Vizuální kontakt je první pomoc – vše, co vám nesedí na první pohled, musí pryč – rozházené hračky, rozečtené knihy, ledabyle pohozené polštáře – vše má své místo, tak jim ho pěkně ukažte. Takhle se postavte do každé místnosti. Věřte, že je to velmi jednoduché a efektivní.

2. Prach musí pryč

Znáte jednoduchý trik s lehce namočenou prachovkou, složenou na až 16 dílů? Učila mne to už babička a úspora času je fakt skvělá – prachovku zkrátka přeložíte napůl a celý proces opakujete do té chvíle, kdy se rozhodnete, že  tak velká plocha prachovky vám stačí na úklid jednoho stanoviště – třeba poličky. Pak už jen obracíte zašpiněné plochy prachovky a úklid frčí rychlostí blesku.

3. Cítíte intenzivní potřebu vyprat záclony a závěsy?

Pak se nedá nic dělat. Udělejte to. A ještě mokré je zavěste zpátky. Krásně se vyvěsí a použijete-li vhodnou aviváž, postarají se o osvěžení v celém bytě.

4. Vyluxujte, vytřete, ať se to blýská

Pokud si chcete ušetřit čas, tak sáhněte po efektivních pomocnících, kteří vám jej ušetří a vy si můžete pěkně za odměnu přečíst kousek knihy, uvařit si voňavou kávu nebo vychutnat sklenku vína. My doporučujeme Bissell CrossWave, který jste měli možnost otestovat, protože takový multifunkční čistič, který vám vysaje, umyje a vysuší podlahy je prostě pomocník No.1.

5. Provoňte celý byt

Nic složitého a rozhodně nemusíte pátrat po osvěžovačích vzduchu. Všechno potřebné máte určitě po ruce – na misku dejte pár voňavých větviček borovice a dozdobte celou skořicí a hvězdičky kardamomu. Obětujte pro dekoraci jeden pomeranč či mandarinku a napíchejte hezky ozdobně hřebíček do jejich kůry. Pokud tuhle směs položíte blízko tepla, přírodní vůně linoucí se vaším domovem je zaručena. Velmi pěkně vypadá, když kousky sušené skořice s větvičkou svážete stužkou a zavěsíte na jinak hluchá místa, třeba na zrcadlo či na okno v chodbě. Určitě to vyzkoušejte.

A teď už můžete vesele přijímat návštěvy a užívat si předvánoční čas. V klidu a v pohodě.

Testovaly jsme pomocníka, který vám ušetří čas – vysaje, umyje a vysuší podlahy raz dva

Multifunkční čistič 3 v 1, Bissell CrossWave který může zároveň vysát, umýt i vysušit podlahy ve vašem domě v jednom jediném kroku. Ta úspora času! A to čisto! Snadno přejde z tvrdých podlah na koberce a díky systému dvou nádrží udržuje čistou a špinavou vodu odděleně. Kdo nevydrží a chce se vrhnout na okna, ten určitě ocení speciální nástavec na okna a vzorek Multisurface Formula.

 

A konkrétně? Přečtěte si, jak se testerkám s Bissell CrossWave pracovalo tady.

A určitě se podívejte na video, které člověku tak trochu drásá nervy. To když vidí, jak se na ty krásné, čisté dlaždičky rozlévá káva, padá vajíčko a ty těstoviny s kečupem jsou taky dost hustý!  Nezapomeňte si pustit zvuk!

Jak hodnotí Bissell CrossWave testerky: 

Věra4

Výrobek jsem složila bez problémů, je to jednoduché. Design je opravdu moc pěkný. Má silný a dlouhý kabel, s kterým je náročnější manipulace, i když ho mám zajištěný, ale možná je to jen otázka zvyku. Bissel  mě překvapil svým sacím výkonem, protože jsem vysála další nečistoty a chlupy z mých psích mazlíčků poté, co jsem z podlahy už předtím vysála standardním vysavačem. Manipulace s ním je i přes jeho vyšší váhu dobrá. Líbí se mi, že je multifunkční, že se s ním dá vytřít dlažba i vyčistit koberec. Po úklidu se dá jednoduše vymýt a vyčistit. Oceňuji rotační kartáč, který výborně sbírá nečistoty. Ten jsem po umytí raději nechala vyschnout na topení. Na každodenní vysávání si ponechám svůj a tento použiji na větší úklid spojený s vytíráním jednou za týden. 

Cacorka83

JEHO NEJVĚTŠÍ PLUS JE JEDNOZNAČNĚ VYSÁVÁNÍ A VYTÍRÁNÍ V JEDNOM prostě naprostá pohodička. Snažím se s ním vysávat a vytírat cca co 5 dní - voda je špinavá, prachu plno a pobere i vlasy - nečekala sem že toho tolik bude brát a hlavně že je tady všude tolik špíny. Při vysávání si poradí i se zaschlou špínou. Se samočištěním nemám dobré zkušenosti - voda mi vystříkla mimo základnu, proto váleček myji v ruce. i celé komponenty - filtr se musí nechat uschnout, jinak při dalším používání smrdí zatuchlinou.

uglyduckling

Máme doma plovoučky, lino a koberec, takže jsem vysavač podrobila testování na těchto površích. Důkladně jsem si prostudovala návod, který je, dle mého názoru, psán dostatečně srozumitelně, do nádržky jsem nalila vodu s čisticím prostředkem, který je součástí balení a šla jsem na to. Začala jsem v kuchyni, kde máme linoleum. První dojem byl velice pozitivní a byla jsem nadšená. Na kuchyň navazuje chodba a vstupní chodba, ve kterých je plovoucí podlaha. Tady už začalo dost vadit, že vysavač se nedostane až ke stěně / lištám, takže zůstává kousek nedovysávaný. Přece jen, zrovna na plovoučce se prach usazuje nejvíce v rozích, u lišt a na lištách a tento vysavač nedosáhne až ke kraji a není možné sundat vysávací nástavec, takže po vysávání jsem ještě musela vzít vlhký hadřík a setřít rohy a lišty. Vysála jsem vždy určitou plochu nasucho a poté namokro. Poté přišla na řadu ložnice a koberec. Opět jsem vždy vysála kus nasucho a poté namokro. Špíny z koberce vytáhnul opravdu hodně. Docela jsem koukala, protože vysávám několikrát týdně. Na druhou stranu koberec nebyl nikdy vysávaný mokrou formou, takže to byla již letitá špína. Při druhém vysávaní byla voda mnohem čistější. Hlučnost je poměrně vysoká, ale není to nic zas tak hrozného, a i přesto, že vysavač je poměrně těžký, dobře se s ním manipuluje.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Jiřina Tatoušková 9. 12. 2016

Odpovědět
avatar
Jiřina Tatoušková 9. 12. 2016

už ho mám

Odpovědět
Bodlinky
Bodlinky 5. 12. 2016

tak ten by se mi hodil s těma dvěma roštákama co mám doma

Odpovědět
lemur
lemur 4. 12. 2016

Skvělý pomocník.

Odpovědět
Tenderka
Tenderka 4. 12. 2016

sikovna vecicka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 403
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.