Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 18. 4. 2017
Líbí se mi

Prach je největší alergen. 6 tipů, jak s ním účinně bojovat

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 18. 4. 2017
Líbí se mi
Prach je největší alergen. 6 tipů, jak s ním účinně bojovat

Prach je největší alergen. 6 tipů, jak s ním účinně bojovat

Prach je silný alergen, který dráždí téměř každého z nás. Žít v místnosti plné prachu rozhodně není nic zdravého. Zaprášený nábytek ani nevypadá hezky. Jenže jak se ho rychle a snadno zbavit, aby se hned tak nevrátil?

Určitě to dobře znáte. Utřete prach a druhý den můžete znovu. Zejména pokud máte domácího mazlíčka nebo malé děti. Proto jsem si pro vás připravila tento článek, který poukazuje na různé zajímavé tipy.

1. Omezte textilie v bytě

V textiliích se prach velmi snadno „ztratí“. Přitom v záclonách, kobercích, ozdobných polštářích i ubrusech je ho požehnaně. Buď je musíte pravidelně prát či vysávat, nebo je omezit na minimum.

2. Pozor na koberce

Koberce jsou velké lapače prachu. Nachází se téměř v každé domácnosti. Pokud se jich tedy nechcete vzdát, pořizujte si koberce s nízkým chlupem. Samozřejmostí je časté vysávání a pravidelné čištění.

3. Méně dokorací

Potrpíte si na různé umělé vazby, sošky a jiné dekorace? Určitě to na první pohled vypadá pěkně, nicméně se na ně také hodně chytá prach. Je tedy vhodné dekorace omezit a umělé květiny alespoň jednou měsíčně osprchovat.

4. Pozor na suchý vzduch

Nadměrné množství prachu může být způsobeno také příliš suchým vzduchem. Zvlhčit jej můžeme pomocí různých zvlhčovačů nebo vsadit na levnější prostředky. Stačí namočit froté ručník nebo dětskou látkovou plenu a přehodit přes topení. Skvělé jsou také speciální nádoby na vodu, které se umísťují na radiátor.

5. Pravidelně vytírejte podlahu

Pokud máte doma plovoucí podlahu, nezapomínejte ji pravidelně stírat. Mimochodem měly jste možnost s námi testovat plochý mop Easy Wring Ultramat od Viledy.

6. Vybavte se spolehlivými pomocníky

Prachu se nelze zbavit úplně, ale můžeme jej hodně minimalizovat. Důležité je mít spolehlivé pomocníky. Jedním z nich je Vileda Actifibre mikrohadřík. Hadřík je vyrobený ze speciálních mikrovláken a velmi snadno si poradí s prachem i dalšími nečistotami. Nepotřebujete navíc žádné chemické čističe. Stačí hadřík navlhčit a můžete efektivně uklízet.

A protože nás tento produkt hodně zaujal, vložily jsme jej do testování.

Jak dopadlo testování hadříku Actifibre od Viledy?

Hadřík Actifibre všem doporučuji. Jsem jeho kouzlem nadšená. Jsou to jemné hadříky. Chválím si moc, že fungují i bez přidání saponátu, vydrhnou i bez písku. Určitě doporučuji všem hospodyňkám, co si chtějí usnadnit život“, nešetří chválou uživatelka s přezdívkou Kamila 76.

Díky mikrovláknům nezanechává šmouhy a nepouští ani chlupy. Navíc je možné ho prát i v pračce a po vyprání drží tvar. Práce s ním mi šla od ruky. Rychle schne, tak je možné ho mít neustále v pohotovosti“, popisuje testerka s jednoduchým nickem M.

Všechna další hodnocení a informace o tom, jak jsme testovaly, najdete ZDE

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Zdravím, my jsme měli jednu dobu doma také hrozně moc prachu a nejhorší na tom bylo to, že se to prostě zvládat nedalo. Museli jsme si tedy pak pořizovat i na nějakou dobu pořizovat roušky z této stránky zde - https://rouska-velkoobchod.cz , abychom doma vůbec mohli dýchat... Nojo, rekonstrukce není med

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

fajn tipy, ale s naším pejskem to jde těžko

Odpovědět
k.eva
k.eva 21. 6. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 5. 2017

já se snažím, ale je to jako boj s větrnými mlýny

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

přesně jako u nás

matejm
matejm 20. 5. 2017

Suproce vecicky od Viledy pomáhají

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 247
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.