Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 26. 1. 2016
Líbí se mi

Pozvěte přátele na domácí párty a zahrajte si deskové hry!

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 26. 1. 2016
Líbí se mi
Pozvěte přátele na domácí párty a zahrajte si deskové hry!

Pozvěte přátele na domácí párty a zahrajte si deskové hry!

Pořádáte rádi domácí setkání s přáteli alias domácí párty? V létě jsou to oblíbené grilovačky, voňavé masíčko, dlouhé vlahé večery… A co v zimě? I tehdy se nemusíte vzdávat svých oblíbených večerů s přáteli. Venku sněží, mrzne… sem tam zvládnete nějaké divadlo či ples, ale jen si tak popovídat u sklenky vína, chlebíčků a jednohubek, proč ne. Ale co vymyslet za program? Hrát minigolf, badminton v bytě asi nelze… ale nevzdávejte to. Párty zábavu nejlépe rozjedete správnou párty hrou. Věřte, na tyhle večery se nezapomíná.

Jídlo a pití to je základ

Sladké nechte k nedělní kávě a spíše se věnujte slanému, zobavému a lehkému. Záleží, co budete pít. Ideální

kombinací k vínu jsou sýry. Správným výběrem budete otevírat jednu lahvinku za druhou. Nevíte jak párovat? Nechte se inspirovat zkušenými. Přední head someliér Vladimír Vaněk vám poradí, jak párovat víno se sýrem.

     

Kdo si s přípravou pohoštění chce vyhrát a vložit do pamlsků kus sebe, jistě nic nepokazí malými jednohubkami. Volte buď klasiku oříšky, brambůrky, česnekové jednohubky, nebo vyzkoušejte sušenky s parmezánem, slané tyčinky, zdravější variantu s pomazánkou z tofu a sušených rajčátek a řadu dalších chuťovek. Chcete oslavu okořenit zajímavými drinky? Inspirací mohou být různé koktejly.

  

S výzdobou si nelamte hlavu, není-li to párty tematická jako Valentýn, Halloween, narozeniny… stačí jen veselé ubrousky a malé dekorace, hlavně mít volný stůl.

Co budeme dělat? Budeme hrát deskové hry

Nejdůležitější je program. Společný zážitek, na který se nezapomíná. Mně se osvědčily hry. Je jedno, jestli je vám 5, 20 nebo 40, hrát si můžete kdykoliv. Že se vám nechce vymýšlet žádné hry? Nemusíte. Dnes je na trhu obrovské množství společenských deskových her, stačí si jen vybrat. Nejlepší je zeptat se přátel, s čím mají zkušenost. Aktivity, Dobble, Karaoke… To, že hry mají i psychologický účinek, potvrzuje i řada výzkumů.

„Deskové hry znamenají pro všechny zúčastněné nejen zábavu a společně prožité chvíle. Když si některé z „deskovek“ vybavíte, jistě se vám připomenou i emoce s nimi spojené,“ poukazuje na pozitivní vliv deskových her psycholožka Martina Trojanová. „Nemám na mysli jen pocit vítězství, nebo naopak prohry. Při hraní deskových her můžeme velmi dobře také „upouštět“ některé nahromaděné negativní emoce. A vypustit ze sebe třeba naskládaný vztek na pozadí příběhu hry, je vlastně výborná terapie nebo přinejmenším relaxace.“ A společně strávený čas má být relaxací.

Naše redakce si hraje ráda. Při společných rodinných večerech, na silvestrovské párty, na firemním večírku, na horách po dlouhém lyžování... Tolik smíchu, uvolnění a přátelství. Nevíte, jakou hru zvolit? Co třeba tyto. Naším testováním prošly zajímavé hry od Albi. Hra V kostce, prověří vaši paměť. Během 10 sekund si zkoušíte zapamatovat, co nejvíce věcí z jednotlivé kartičky a odpovídáte na položenou otázku. Jako náčelníci se vydáváte ve hře Cacao se svým kmenem do hlubin pralesa odkrýt tajemství a získat tak jeho bohatství. Párty Alias je hra plná úkolů, které potrápí nejen vaší fantazii, ale také slovní zásobu, umění rýmovat, nebo popsat slavnou osobnost. Vaše párty se rozjíždí.

Simca-1972: „Z těchto tří her nás nejvíce baví Párty Alias. Hra je jednoduchá na pochopení a velmi zábavná. Připomíná mi hru aktivity, ale mnohem zábavnější. Je spíše pro starší hráče a hraje se v párech. Hodně jsme se při hraní nasmáli. Hra Pohádky v kostce je lehoučká, vhodná pro děti, ale i mě docela bavila. Karty jsou krásně ilustrované a hra je dobrá na procvičení paměti. Hra Cacao je skvělá na tyto dlouhé nudné zimní večery. Hrací doba je docela dlouhá a tak jsme ji hráli zatím pouze jednou, ale bavila celou rodinu. Žádnou podobnou hru jsem ještě nehrála a proto mě moc bavila.

Fergii: „Vynikající pro děti a rodiče, nějaké hry již máme a s dětmi si je užíváme. Děti se naučí spoustu nových věcí a jsou nadšené, když něco nevíme, o to je to větší zábava. Největší odměnou je, když děti jsou nadšené a nevadí jim prohrát chtějí hrát znovu a znovu. Tyto hry jsou úžasným dárkem pod stromeček.“

Mluvím za sebe. My si deskové hry bereme na hory každou zimu a jsou to ty nejlepší večery. Smích, pláč, lapání po dechu a tooolik vzpomínek. A co vy? Jakou máte zkušenost s deskovými hrami? Pořádáte někdy domácí párty? Co hrajete?

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
babi
babi 11. 2. 2016

naposledy jsem hráli Dobble, super, moc jsme se smáli a bavili

Odpovědět
Glady
Glady 2. 2. 2016

hrajeme Česko

Odpovědět
Mikulka
Mikulka 28. 1. 2016

já mám moc ráda Dixit a double

Odpovědět
tomas.ko
tomas.ko 28. 1. 2016

Také hrajeme doma často

Odpovědět
lp
lp 27. 1. 2016

Doma hrajeme často. Nejvíc nás baví vtipná hra "houby".

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 657
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.