Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 8. 4. 2016
Líbí se mi

Pořádný úklid aneb Jak si doma udělat pořádek jednou provždy!

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 8. 4. 2016
Líbí se mi
Pořádný úklid aneb Jak si doma udělat pořádek jednou provždy!

Pořádný úklid aneb Jak si doma udělat pořádek jednou provždy!

Máte pocit, že i když neustále uklízíte, je stále jaksi „neuklizeno“? Sice se vše leskne čistou, ale není to ono. Přemisťujete, kupujete boxy, poličky, úložné koše, skrýváte, skládáte, myslíte si, že uklízíte, ale… za týden můžete znovu. Jsme zavalené věcmi, které ne a ne uklidit. A proto rady, jak si konečně udělat pořádek, jistě mi dáte za pravdu, přijdou vhod.

S dobrými radami, jak efektivně uklízet, přichází metoda KonMari. Že ji neznáte? S převratnou metodou uklízení přichází mladá japonská odbornice, Marie Kondo, která je i autorkou knižního bestselleru Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy. Již ve svém dětství se zamilovala do krásně uklizených domácností a její láska se stala prací. A dnes své poznatky předává dál.

Nechte si opravdu jen to, co potřebujete či máte rády

Schováváte si pro jistotu staré účty, flakony od voňavek, utržené knoflíky, starší věci s myšlenkou „to přeci nevyhodím, to se může hodit.“ Tak s touhle myšlenkou nikdy neuklidíte. Zamyslete se, zda-li danou věc opravdu potřebujete. Rok jste na ni nesáhly? Nesáhnete ani teď.

  

Úklid si rozfázujte. Jedním vrzem to nepůjde

Rozhodly jste se, že za víkend uklidíte celý dům? S jistotou vám řeknu, že první místnost uklidíte, dokonce i pořádně, ale u těch ostatních uklízecí efektivita bude rychle klesat. Poslední místnost už jen tak „zašmrdláte“. J Chcete-li opravdu uklidit, rozfázujte si práci, například každý den jednu místnost.

Nejlepším úklidem je stěhování

V žebříčku stresové zátěže je stěhování na vyšších pozicích. Pro člověka náročná životní situace, pro úklid ideální stav. Vzpomeňte si, když jste se stěhovaly? Jak jste přemýšlely. Co vzít, co vyhodit. Perfektní očistou je stěhovat se do menšího. V takovém případě opravdu uklízíte.J

Vypadá to jako úklid, ale úklid to není

Rozhodnete se roztřídit knihy a místo toho se do nich začtete? Třídíte šatník a skončíte u zkoušení? Jako děti, které uklízí hračky a začnou si hrát. Nejlepší doporučení. Neotvírat, nečíst, nezkoušet, jen dát na své místo, nebo vyhodit a jít dál.

Stres je pro úklid jak stvořený

Poznáváte se? Máte vyřídit složenky, napsat důležitý úkol, prodrat se emailovou schránkou, zkrátka dělat něco, do čeho se vám vůbec nechce a místo toho začnete raději uklízet a s chutí? Jak krásná prokrastinace pro úklid efektivní.

Bez hadru to nepůjde

Roztřídily jste, konečně jste se zbavily nepotřebných věcí a najednou se vám odhalila prázdná zákoutí, kde už nestojí pět zaprášených sošek? Výborně, teď už jen setřít prach, vyčistit skleněné plochy a dát všemu lesk. Nechcete-li neustále měnit čisticí prostředky, přepírat tři různé hadříky, ideálním praktickým pomocníkem může být  multifunkční mikrohadřík Actifibre Vileda. Máme vyzkoušeno a  můžeme jen doporučit. Naše testerky vám prozradí, jak a s čím si umí hadřík poradit. Stejně jako naše blogerka Skipinka: „Hodně jsem byla zvědavá na čištění chromových vodovodních baterií, kde výrobci nedoporučují žádné chemické čisticí prostředky, ale Actifibre od Viledy si s tím kupodivu hravě poradil a baterie se krásně leskla. Jak ráda se loučím s vodním kamenem. S granitovým dřezem to bývá vždy horší, musím přidávat trochu octa na zničení nežádoucích bakterií. Tady stačilo jen víc přitlačit. Další uklizené. Ale klasika, mezitím stačila Elinka vyházet většinu věcí z šuplíků, na které dosáhla. Proč to mamince ulehčovat. J“…více v celém blogu.

 

S hadříkem Vileda a s knihou Zázračný úklid od Marie Kondo budete mít jednou provždy uklizeno. Nejen doma, na chatě, ve sklepě, ale i v hlavě a v životě.

Zajímá vás, co ještě jiného testujeme a jaké máme zkušenosti? Láká vás testovat? Tak se mrkněte na naše testování a jděte do toho.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 24. 12. 2020

Taky jsem dříve měla s uklízením a hlavně udržením pořádku velké problémy, pak jsem si však přečetla na https://homezin.cz/media/jak-rychle-a-dokonale-uklidit pár tipů o tom, jak efektivně a rychle uklízet a od té doby se mi pořádek udržuje o dost jednodušeji.

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 15. 11. 2019

Já teda bohužel patřím mezi ty, které na uklízení nemají tolik času. Samozřejmě se snažím mít doma co nejvíce čisto, ale nějaké velké uklízení většinou z časových důvodů nezvládám. Řeším to tedy tak, že když je doma potřeba udělat velký úklid, tak si zadám poptávku na tento poptávkový portál http://www.trhpoptavek.cz/ a zatím vždy se mi během chvíle ozval někdo, kdo se o to postaral za mě.

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 20. 9. 2019

Super článek. Ještě bych doplnila, že je také dobrá čistička vzduchu. My máme tuto https://www.vzdusin.cz/cisticky-vzduchu/Cisticka-Olimpia-Splendid-Aura-Di a jsme s ní spokojení. Krásně nám vyčistí vzduch od veškerých nečistot, což je super hlavně na jaře, jelikož trpíme alergií na pyl, tak pak se nám doma krásně dýchá.

Odpovědět
Ema777
Ema777 14. 2. 2019

Dobrý pro me bylo nejtezsi se vzdy veci zbavit obzvlast etch po detech nakonec mi manzel nasel toto http://skladovani-profigroup.cz/ a super

Odpovědět
Ollynka
Ollynka 22. 9. 2018

veľmi pekný vtipný článok, našla som sa tam

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 491
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.