Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 14. 11. 2016
Líbí se mi

Podlaha na hraní i na ležení, zkrátka jako zrcadlo. Jak ji udržet čistou bez námahy?

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 14. 11. 2016
Líbí se mi
Podlaha na hraní i na ležení, zkrátka jako zrcadlo. Jak ji udržet čistou bez námahy?

Podlaha na hraní i na ležení, zkrátka jako zrcadlo. Jak ji udržet čistou bez námahy?

„Z té podlahy by se dalo jíst!“ „ Podlaha se leskne jako zrcadlo.“ Znáte to přirovnání? Jak ale docílit takové dokonalé čistoty, když po podlaze stále někdo chodí, něco nosí, víří prach, běhají tu psi a kočky, když něco spadne, tak na zem… stále hrozí, že se podlaha zašpiní, a člověk aby byl stále v pohotovosti. Tím více, když se nám tu třeba batolí děti, ty větší si na zemi nejraději hrají a my chceme, aby byly v čistotě a bezpečí. Jak na to? 

Podlaha je nejzatíženějším místem v naší domácnosti, nejsnáze se zašpiní, proto je třeba o ni pravidelně pečovat a udržovat v čistotě. Při ohýbání naše záda trpí, máchání a ždímání hadru v kbelíku s vodou a mycím prostředkem rozhodně neudělá dobře naší pokožce, a i když máme rukavice, tak kůže nedýchá a snadno se zapaří. Nepříjemná práce, že?

 

Tomu všemu se lze vyhnout s kvalitním mopem, který setře každou špínu, podlahu zanechá dokonale čistou i bez ohýbání a díky dokonalému ždímání bude vzápětí i suchá a okamžitě k použití. Už žádné: „Neběhej mi po tý mokrý podlaze, našlapeš!“

A navíc, vytřeno budete mít rychle během pár minut. Nemusíte tedy tento úklid odkládat, až bude více času. Mop se může stát vaším snadným praktickým pomocníkem, se kterým bude podlaha opravdu jako zrcadlo, vaše ruce budou stále krásné a záda rovná.

Jak vybrat ten správný mop? Testovaly jsme za vás

Který mop ale vybrat, aby splňoval všechna potřebná kritéria, nezanechával šmouhy, pouze špínu nerozmazával, ale skutečně stíral a podlahu nezanechal jako jednu velkou louži, přes kterou se ještě dlouho suchou nohou nedostaneme?

Abychom vám výběr usnadnily, mopy jsme pro vás otestovaly. Jak byly naše testerky spokojené s třásňovým mopem Easy Wring & Clean Turbo od Viledy?

 

Třásňový mop, vhodný na všechny typy tvrdých podlah, kombinuje bílé třásně - 100% Microfibre se skvělou absorpční schopností a červené třásně ze speciálního abrazivního materiálu, který povrch nepoškrábe. Tato kombinace umožňuje vyčistit i tu nejodolnější špínu jedním tahem. Trojúhelníkový tvar navíc zajistí snadný úklid v rozích.

Součástí mopu je lehký kbelík se šlapacím pedálem, díky kterému ždímáte bez jakékoli námahy. A dokonale vyždímaný mop pak zanechá vaší podlahu také rychle suchou. Aby byl úklid opravdu co nejdůkladnější, ale i co nejpohodlnější, můžete si zvolit ideální délku trojdílné teleskopické tyče (až do 125 cm), snadno vyměnit náhradní hlavici a mycí návlek vyprat až na 60°C.

Lehká manipulace, nastavitelná tyč, snadný úklid

„Od značky Vileda mám již několikátý mop a opět nezklamal! Je lehký, snadno se s ním manipuluje, skvěle se dostane do všech prostorů včetně rohů,“ pochvaluje si Fajla, která mop používá na dlažbu.

„Mop uklízí téměř sám. Je poměrně lehký a přitom pevně stabilní, má velmi hezky propracovaný design a výrazné barvy. Nastavitelná délka tyče je velkou výhodou nejen při uklízení, ale i velmi praktická pro skladování. Trojúhelníkový tvar umožňuje velmi dobrý úklid v rozích. Ždímání mopu je super,“ vyjmenovává pozitiva Arito, která je velmi spokojená a má radost z usnadněné práce. 

„Mop je šetrný ke všem druhům podlah, velice snadno se s ním uklízí, dobře ždímá, ušetří spoustu času, je skladný a je s ním radost uklízet,“ shrnula své zkušenosti Gustawka. Podobně hodnotí mop i Vuvu: „Je naprosto perfektní. Žádná dřina a námaha. Ušetří spoustu času. Doporučuji jen předtím aspoň nahrubo zamést či vysát. Ani záda při úklidu nebolí a je opravdu radost s tímto mopem vytírat.“ 

Mokrý úklid suchou rukou šetří vaši pokožku i záda

„Tento mop je takovým mým pokladem. Byl to dárek od manžela, aby mi ulehčil práci, a vlastně i nutnost, protože trpím stále více atopickým ekzémem a denní máčení rukou v kýblu s vodou s čisticím prostředkem mi ubližovalo,“ svěřila se Sipeji. „S mopem jsem moc spokojená, vytře opravdu krásně, a to i v rozích, právě díky trojúhelníkovému tvaru. Je skladný a hezky vypadá.“

Caban mile překvapila lehkost celého balení. „Oceňuji možnost nastavení délky tyče, třásně podlahu krásně stírají a dostanou se i do rohů. Jelikož mám problémy s ekzémy, tak jsem nadšená z toho, že se nemusím vůbec máchat ve vodě. Tento výrobek doporučuji všem.“

Dokonale čistí a podlaha je rychle suchá

Eva oceňuje, že je podlaha díky kvalitnímu ždímání dříve suchá. „Navíc jsem spotřebovala méně vody, než když jsem si napouštěla klasický kýbl. Voda se z kbelíku také dobře vylévá,“ oceňuje výhody. Deeana označila mop za top produkt. „Byla jsem zastáncem mopů s plochou hlavou. Tento mop má ale výhody obou typů. Třásně si poradí se špínou a současně jen nerozmazávají nečistoty po ploše, ale třásně je zachytí a podlaha je následně dokonale čistá. Robustní konstrukce, skladnost, pohodlně použití,“ dodává.

Žádné nebezpečí uklouznutí tedy už krátce po vytření podlahy asi nehrozí a podobné upozornění nejspíš potřebovat nebudete. 

„Tato značka je velice kvalitní,“ hodnotí Siraellen, „líbí se mi, že mop vysoce saje, dobře vytírá, je šetrný k podlaze a třásně dosáhnou všude. Jsou měkké, hebké, netřepí se a dlouho vydrží. Mop se dobře ždímá a poměrně rychle schne, jsem spokojená,“ uzavírá.

 

Jakou zkušenost s mopem máte vy? Který byste doporučila kamarádce na předvánoční úklid?

 

Všechna hodnocení najdete ZDE.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 10. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

super, podlahy jsou nejhorší, ty bych mohla uklízet pořád

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 17. 2. 2017

jasný, jdeme na to

Odpovědět
Amanda
Amanda 10. 1. 2017

Skvělý

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 28. 11. 2016

I když nemá mop od viledy nedám na něj dopustit.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 370
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.