Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 3. 4. 2017
Líbí se mi

K jaru patří zelená. Proč je tato barva tak oblíbená a jak nás ovlivňuje?

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 3. 4. 2017
Líbí se mi
K jaru patří zelená. Proč je tato barva tak oblíbená a jak nás ovlivňuje?

K jaru patří zelená. Proč je tato barva tak oblíbená a jak nás ovlivňuje?

Tento víkend se jaro probudilo v plné kráse. Příroda se zahalila do zelené a mnoha dalších barevných odstínů kvetoucích stromů i prvních fialek. Pro mě je to nejkrásnější období z celého roku. Jak to máte vy?

Jak zelená působí na naši psychiku?

Zelená je velice optimistická barva. Už od malička ji mam spojenou s něčím příjemným a uklidňujícím, asi jako většina z nás. „Z hlediska psychiky můžeme zelenou barvu nazvat barvou středu. Působí na nás uklidňujícím způsobem také v případě, že jsme rozčílení a zároveň nás stimuluje. Velmi záleží na odstínu barvy, například olivová je zklidňující, naopak svěží trávově zelená je spíše stimulující“, říká alternativní psycholožka Mgr. Jitka Větrovská.  

Zelený čaj pro zdraví, radost a relaxaci

A když už jsem u té zelené, nesmím zapomenout na zelené čaje. Na těch totiž doslova „ujíždím“ po celý rok. V zimě zahřejí, v létě osvěží a hlavně vždycky ve mně navodí pocit dobré nálady. Ovšem není čaj jako čaj, co si budeme povídat. V tomto případě je kvalita opravdu důležitá. A protože jsme měly v testování zelené čaje BASILUR od značky Mix-Tee, neváhala jsem jej také ochutnat.

A jak jste byly spokojené vy, naše milé testerky?

V únoru jste s námi testovaly zelené čaje s kousky ovoce BASILUR. A jsem moc ráda, že vám tyto čaje opravdu chutnaly. Značka Mix-Tee nabízí pestrý výběr vysoce kvalitních cejlonských zelených čajů s ovocnými příchutěmi. Nejenže jsou tyto sypané čaje velice chutné, ale také voní a mají relaxační účinky.

Testerka s přezdívkou Alinda64 si jej velice pochvaluje. „Měla jsem možnost vyzkoušet čaj Basilur Magic Green Soursop a musím říci, že mě velmi mile překvapil. Jeho chuť je netradiční, ale výborná, jemná a vyvážená“, říká.

Čaj nádherně voní a má moc hezké a praktické balení. Chvilku nám trvalo, než jsme vychytali přípravu čaje, několik prvních pokusů bylo neúspěšných, pravděpodobně jsme jej nechali dlouho louhovat, a tak byl čaj hořký,“ popisuje sovu zkušenost Gigon.

Zelené čaje BASILUR v našem testování dopadly na jedničku, ostatně jak jsme testovaly, si můžete připomenout ZDE.

Co zelené, to je zdravé

Babička mi kdysi vyprávěla, že zelená je barva zdraví, i když zelené jídlo na první pohled může působit odpudivě. Ovšem existují určité alternativy, jak si z toho zdravého „zeleného“ udělat také to „dobré“.

Především jako rodič malého dítěte totiž hledám možnosti, jak do něj dostat brokolici, špenát a všechny ty další zdravé věci cestou nejmenšího odporu. Jednou z možností je smoothie. Zkrátka vše rozmixuji a dochutím, přidám třeba i jahody a další ovoce, aby barva nebyla tak „brčálové“ a můj syn nejenže to vypije bez řečí, ale ještě si na tom pochutná. Mimochodem zajímavé recepty na „Zelené smoothie“ jste si mohly přečíst v knize, kterou jste s námi nedávno testovaly.

 

Tak milé dámy, dejte se na ZELENOU a budete se cítit lépe!. A nezapomeňte, že Velikonoce se blíží a s nimi také Zelený čtvrtek

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

tyto čaje jsou super, testovala jsem je pár let zpět

Odpovědět
lemur
lemur 27. 4. 2017

Basilur čaje jsou výborné.

Odpovědět
silta - blogerka
silta - blogerka 6. 4. 2017

Čaje jsem měla možnost ochutnat na semináři a jsou velice příjemné a chuťově tak akorát výrazné. Jsem spíš kávičková, ale Basilur čaje chutnají výborně i mě

Odpovědět
Pavlína D.
Pavlína D. 4. 4. 2017

Tyhle čaje jsou vynikající!!

Odpovědět
konatovka
konatovka 4. 4. 2017

Já piji pouze zelený čaj a to nejméně dva šálky denně.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.