Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 3. 4. 2017
Líbí se mi

K jaru patří zelená. Proč je tato barva tak oblíbená a jak nás ovlivňuje?

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 3. 4. 2017
Líbí se mi
K jaru patří zelená. Proč je tato barva tak oblíbená a jak nás ovlivňuje?

K jaru patří zelená. Proč je tato barva tak oblíbená a jak nás ovlivňuje?

Tento víkend se jaro probudilo v plné kráse. Příroda se zahalila do zelené a mnoha dalších barevných odstínů kvetoucích stromů i prvních fialek. Pro mě je to nejkrásnější období z celého roku. Jak to máte vy?

Jak zelená působí na naši psychiku?

Zelená je velice optimistická barva. Už od malička ji mam spojenou s něčím příjemným a uklidňujícím, asi jako většina z nás. „Z hlediska psychiky můžeme zelenou barvu nazvat barvou středu. Působí na nás uklidňujícím způsobem také v případě, že jsme rozčílení a zároveň nás stimuluje. Velmi záleží na odstínu barvy, například olivová je zklidňující, naopak svěží trávově zelená je spíše stimulující“, říká alternativní psycholožka Mgr. Jitka Větrovská.  

Zelený čaj pro zdraví, radost a relaxaci

A když už jsem u té zelené, nesmím zapomenout na zelené čaje. Na těch totiž doslova „ujíždím“ po celý rok. V zimě zahřejí, v létě osvěží a hlavně vždycky ve mně navodí pocit dobré nálady. Ovšem není čaj jako čaj, co si budeme povídat. V tomto případě je kvalita opravdu důležitá. A protože jsme měly v testování zelené čaje BASILUR od značky Mix-Tee, neváhala jsem jej také ochutnat.

A jak jste byly spokojené vy, naše milé testerky?

V únoru jste s námi testovaly zelené čaje s kousky ovoce BASILUR. A jsem moc ráda, že vám tyto čaje opravdu chutnaly. Značka Mix-Tee nabízí pestrý výběr vysoce kvalitních cejlonských zelených čajů s ovocnými příchutěmi. Nejenže jsou tyto sypané čaje velice chutné, ale také voní a mají relaxační účinky.

Testerka s přezdívkou Alinda64 si jej velice pochvaluje. „Měla jsem možnost vyzkoušet čaj Basilur Magic Green Soursop a musím říci, že mě velmi mile překvapil. Jeho chuť je netradiční, ale výborná, jemná a vyvážená“, říká.

Čaj nádherně voní a má moc hezké a praktické balení. Chvilku nám trvalo, než jsme vychytali přípravu čaje, několik prvních pokusů bylo neúspěšných, pravděpodobně jsme jej nechali dlouho louhovat, a tak byl čaj hořký,“ popisuje sovu zkušenost Gigon.

Zelené čaje BASILUR v našem testování dopadly na jedničku, ostatně jak jsme testovaly, si můžete připomenout ZDE.

Co zelené, to je zdravé

Babička mi kdysi vyprávěla, že zelená je barva zdraví, i když zelené jídlo na první pohled může působit odpudivě. Ovšem existují určité alternativy, jak si z toho zdravého „zeleného“ udělat také to „dobré“.

Především jako rodič malého dítěte totiž hledám možnosti, jak do něj dostat brokolici, špenát a všechny ty další zdravé věci cestou nejmenšího odporu. Jednou z možností je smoothie. Zkrátka vše rozmixuji a dochutím, přidám třeba i jahody a další ovoce, aby barva nebyla tak „brčálové“ a můj syn nejenže to vypije bez řečí, ale ještě si na tom pochutná. Mimochodem zajímavé recepty na „Zelené smoothie“ jste si mohly přečíst v knize, kterou jste s námi nedávno testovaly.

 

Tak milé dámy, dejte se na ZELENOU a budete se cítit lépe!. A nezapomeňte, že Velikonoce se blíží a s nimi také Zelený čtvrtek

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 27. 4. 2017

Basilur čaje jsou výborné.

Odpovědět
silta - blogerka
silta - blogerka 6. 4. 2017

Čaje jsem měla možnost ochutnat na semináři a jsou velice příjemné a chuťově tak akorát výrazné. Jsem spíš kávičková, ale Basilur čaje chutnají výborně i mě

Odpovědět
Pavlína D.
Pavlína D. 4. 4. 2017

Tyhle čaje jsou vynikající!!

Odpovědět
konatovka
konatovka 4. 4. 2017

Já piji pouze zelený čaj a to nejméně dva šálky denně.

Odpovědět
Ovace
Ovace 3. 4. 2017

Je to tak

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 861
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.