Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 29. 3. 2016
Líbí se mi

Jaro je tu! A senná rýma také. Pylové alergie začínají...

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 29. 3. 2016
Líbí se mi
Jaro je tu! A senná rýma také. Pylové alergie začínají...

Jaro je tu! A senná rýma také. Pylové alergie začínají...

Celou zimu se těšíme, až přijde jaro a sluneční paprsky začnou hřát. Rozkvétající stromy, probouzející příroda, delší den, to vše nám vlévá krev do žil a dobíjí nás energií, až se nám točí hlava a… začneme kýchat. Také patříte mezi ty, co jaro milují, ale zároveň ho celé prosmrkají? Že by alergie? Bohužel, takových je nás více. Brána do světa alergií se otevírá a my se zas musíme připravit. Sluneční brýle, dobrý kapesník, který neodře nos, a léky na alergii jsou jarní výbavou každého alergika.

Senná rýma a pylové alergie

Nejčastějším projevem pylové alergie je senná rýma, velmi často doprovázená alergickým zánětem spojivek. Rozkvétající stromy plné pylových zrn, které se dostávají do vzduchu, začínají způsobovat svědění nosu a velmi časté kýchání (10x-30x v jednom sledu). Pocit ucpaného nosu provázené slzením, pálením a svěděním očí tomu následuje. A alergie je na světě.

    

Zdrojem pylové alergie nejsou jen stromy, ale řada trav a bylin. Některé z nich začínají kvést už v březnu, a tak pylová sezóna v České republice začíná touto dobou a trvá zhruba do konce září. Znalost pylového kalendáře je pro každého jistě výhodou. Zejména pak u dětí, kdy se s alergií setkáváme poprvé, můžeme snáze odhadnout, na jakou rostlinu či dřevinu jsou alergické a dopředu se pak na ni připravit. Mezi nejčastější jarní zdroje pylové alergie patří řepka, drnavec, bříza, habr, dub, cypřiš a další. V období léta jsou to zejména různé pyly trav a s blížícím se podzimem přicházejí pyly plevelů. 

    

Ucpaný nos jako v bavlnce

Kdo alergiemi trpí, ví, že boj s nimi není moc jednoduchý. Dostupné léky na alergii příznaky velmi často jen zmírňují a nám nezbývá jen smrkat a smrkat. Proto kapesník, který nám při našem trápení prokáže dobrou službu, se stává věrným společníkem. Nejlépe neparfémovaný, pevný a šetrný k našemu nosu. Nikdo z nás netouží ještě k alergii přidat odřený nos. Čas odzvonil látkovým kapesníkům, ve kterých se držely bacily a nebyly moc hygienické. I my víme, jak jsou kapesníky pro náš život důležité, proto jsme se rozhodly otestovat nové kapesníky Zewa Softis Standard s přírodními bavlněnými vlákny, které jsou nejen pro období chřipek, ale zejména v teď v době alergií, pravou volbou.

Což nám mohou potvrdit i naše testerky, jako mohikahol: „První, co mě zaujalo, bylo jiné otvírání, než jsem byla zvyklá, ale je to určitě výhoda, protože otevírání z kratší strany se kolikrát utrhne a zde se mi to nestalo. Oceňuji také pevnost, ale zároveň jemnost kapesníků. Při jejich používání nebude nos odřený ani při velké rýmě. Já, jakožto alergik, musím mít kapesníky neustále při ruce a tyto se mi velice líbí a vyhovují mi.“ Na další zkušenosti se můžete podívat do komentářů testerek. Dáváme palec nahoru a kupujeme do zásoby, neboť alergie se blíží.

Reálná zkušenost s výrobkem je to nejlepší doporučení. Podívejte se, co jiného testujeme a jak u nás produkty uspěly. Rozhodování při nákupu, pak bude mnohem jednodušší.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Lakousek
Lakousek 7. 4. 2016

Bohužel,tyto alergie mám.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 604
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.