Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 15. 11. 2016
Líbí se mi

Hudba dětem prospívá. Vezměte je třeba na muzikál, ať si zazpívají s ostatními dětmi

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 15. 11. 2016
Líbí se mi
Hudba dětem prospívá. Vezměte je třeba na muzikál, ať si zazpívají s ostatními dětmi

Hudba dětem prospívá. Vezměte je třeba na muzikál, ať si zazpívají s ostatními dětmi

Děti mají rády děti, o tom bezesporu a jakákoliv aktivita spojená s hudbou je maximálně rozvíjí. Zprostředkovávat dětem kulturu a umění je ideální hravou formou. Proč je tedy nevzít do divadla a rovnou na muzikál? Barvy, hudba, děti…  vaše dítě bude sedět a ani nedutat, vlastně ne, bude se smát a zpívat.

Muzikál Alenka v kraji zázraků

Pobíhá kolem vás malá princezna, nebo hopká veselý králíček či se prohání s mečem malý rytíř? Dětskému světu fantazie se meze nekladou. Jak je nám dobře, když přistoupíme na jejich hru, na chvíli nejsme uspěchanou maminkou, která musí do práce, uklízet a tak trochu řídit celou zeměkouli. Něco na tom světě fantazie bude, a když je nám v něm tak dobře, tak proč se do něj nevydat. Nový muzikál Alenka v kraji zázraků hraný v divadle Hybernia představí dospělou Alenku, ústřední postavu příběhu, která se v kraji zázraků setkává s malou Alenkou, postavou z knížky „ Alenka v říši divů“.  Vedle Alenky se objevuje také dívka Lilie, ze které chce mít její ambiciózní matka modelku a malý Plh, který se zjevuje a mizí v čajové konvičce populárního podivína Kloboučníka. Cestou domů si budete prozpěvovat krásnou hudbu Vašo Patejdla a vzpomínat na Dádu Patrasovou nebo Míšu Kuklovou, Sabinu Laurinovou a na mnoho dalších známých herců.

                                       

A čím vás a vaše děti muzikál dostane? Velkou účastí dětských herců a tanečníků a krásnými kouzly

Muzikálové dětské role byly produkcí svěřeny zkušeným dětským hercům, kteří mají s vystupováním na jevišti bohaté zkušenosti. Všichni musí být dobří tanečníci, zpěváci a mít velkou dávku hereckého nadání, a především musí pochopit, jak to vlastně chodí v kraji zázraků a objevit kouzlo všech postav, se kterými se „jejich“ postavy v příběhu setkává a to není  jen tak.

Jak náročné je hrát v muzikálu a co všechno musí muzikálový herec umět? Kdo na to lépe odpoví, než samy herecké hvězdy.

Kačka Průšová (malá Alenka): Musí umět od všeho něco. Teda musí umět všechno dobře. Hrát, zpívat a tancovat. A musí hodně zkoušet a pracovat sám na sobě. Zkoušky byly někdy hodně náročné, ale po premiéře na všechno zapomenete a užíváte si hraní a to, že se to třeba někomu líbí.

Tereza Neradová (Lilie): Musí umět všechno, dobře zpívat, tančit a hrát. Ale musí být taky přirozený, aby i role, kterou hraje byla pro diváky uvěřitelná.

Filip Vlastník (Plha): Musí dávat pozor, co hrajou ostatní. Někdy se třeba stane, že někomu vypadne text, nebo něco zahraje jinak a ten druhý musí rychle něco vymyslet. Docela často je to potom velká legrace.

    

Stát se zpěvákem nebo hercem, zpěvačkou či herečkou je sen mnoha dětí. Vy už jimi jste. Co byste poradili ostatním dětem, které touží stát na prknech, co znamenají svět?

Kačka: Určitě se musí moc a moc učit. Měli by chodit na tanec a na zpěv, hrát divadlo ať už v dramaťáku nebo v nějakém hereckém studiu. A měly by zkusit konkurzy, nebát se. Ale každopádně se musí hodně dobře připravovat.

Tereza: Musí si věřit a udělat pro svůj sen maximum a musí taky hodně číst, to je základ.

Filip: Taky by měli chodit do divadla a dívat se, jak ostatní herci hrajou.

Vybíráte vánoční dárek pro děti? Nejlepší jsou zážitky. A tím může být jedno z divadelních představení. Alenka v kraji zázraků nebo Kapka medu pro Verunku. Sněhová královna se pak do divadla navrátí v roce 2017.

Naše testerky měly možnost představení zhlédnout. A byly nadšené. Podívejte se na hodnocení.

Máte doma malého herce? Produkce PIXA-PRO kromě muzikálů pro děti provozuje Dětské muzikálové studio MÚZY, kde vychovává mladé herce nejen do svých muzikálových projektů. V Praze Kolovratech se děti mohou hlásit celoročně. Kurz je otevřen talentovaným dětem od pěti do patnácti let.

My si to s dcerou nenecháme ujít. A co vy?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

hudba je příjemná pro všechny

Odpovědět
k.eva
k.eva 21. 11. 2016

Odpovědět
Pawlii
Pawlii 18. 11. 2016

Naše malá miluje hudbu, tanec a děti Teď jí ale byly teprve dva roky. Ještě je asi brzy na takovou kulturu

Odpovědět
Amanda
Amanda 17. 11. 2016

Jo

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 11. 2016

moje děvčata milují hudbu.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.