Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Doma ticho? Co se to děje? Ále, všichni testují novou rodinnou hru Koncept

Líbí se mi
Doma ticho? Co se to děje?  Ále, všichni testují novou rodinnou hru Koncept

Doma ticho? Co se to děje? Ále, všichni testují novou rodinnou hru Koncept

S rodinnými hrami se poslední dobou roztrhl pytel, proto se zorientovat a najít tu, která by chytla celou rodinu, je někdy náročné. Padla testovací výzva a můžeme začít, já Janča, Marlenka, Lucielvice, Miskan, sonina... testujeme. A jak to dopadlo? Doporučujeme na 100 %. A chcete vědět, v čem je tak jedinečná a jiná? Podívejte, jak obstála v testování. Hráli jsme až do noci.

 

Jsme herní rodina, kostky, figurky, pantomima, házíme kostkami, malujeme, hádáme a moc se nasmějeme. O to víc bylo testování hry Koncept pro mou rodinu výzvou. Kluci byli natěšení. Už už začít hrát. Než jsme začali samotnou hru, trochu nás zdrželo seznamování se s návodem a příprava celé hry. Doporučuji si uklidit jídelní stůl, nebo hrát na zemi. Když si vše rozložíte, místo to zabere. Musím říci, že bez návodu bychom byli ztraceni. Hra je spíše pro starší děti a určitě ve společnosti rodičů. Pro samotné děti by se mi zdála hra dost náročná. I my dospělí jsme někdy tápali. Hra je koncipována tak, že by se u ní nemělo mluvit. To nás čekalo až později. Pravidla jsme si trochu upravili, protože jsme potřebovali, alespoň pár otázek.

  

A o co vlastně ve hře šlo? Hra obsahuje 110 karet, herní plán, misku na uskladnění, 39 žetonů a plastové figurky a kostičky. Pomocí symbolů sestavujete zadání na kartičkách, kostičky pomáhají k nápovědám o množství a důležitosti symbolu a žetony dostáváte za správné uhodnutí. Opět, kdo má nejvíce žetonů, vyhrává. Kreativita, logické myšlení a nápad, to vše bylo opravdu potřeba. Někdy jsme se opravdu zapotili, protože jsme zjistili, že kolikrát si stejný symbol vykládá každý člověk trochu jinak. Úprava pravidel, hrát ve dvojicích, či že budeme hádat všichni, muselo následovat. Můj hlemýžď se brzy stal domácím zvířetem a už jsme byli v začarovaném kruhu a hádání směřovalo zcela jiným směrem. Výbuchy smíchu, kroucení hlavou… „Ježiši, jak to, že to nevíte, to je jednoduchýýý.“ padal do mdlob můj syn.

Naše herní nadšení vydrželo dvě hodiny a byla to fuška. Pak už jsme si museli dát padla a nechat naše mozkové závity odpočinout. Hra je ale výborná, deskové hry milujeme a jsme rádi, že máme opět co nového objevovat. O Vánocích ji určitě zase provětráme.

Podobné zkušenosti měly i ostatní testerky. Na všechna hodnocení a instruktážní video se můžete podívat ZDE.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
k.eva
k.eva 5. 1. 2016

Syn dostal od Ježíška Scrabble, tak si cvičíme mozkové závity.

Odpovědět
Věra3
Věra3 16. 12. 2015

Zajímavé

Odpovědět
Amanda
Amanda 16. 12. 2015

Hm

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 370
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.