Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 20. 1. 2016
Líbí se mi

Co vám pomůže v noci lépe spát? Vaše postel

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 20. 1. 2016
Líbí se mi
Co vám pomůže v noci lépe spát? Vaše postel

Co vám pomůže v noci lépe spát? Vaše postel

Postel, nejoblíbenější místo téměř každého z nás. Máte to taky tak? Ráno se nám z ní nechce, večer se do ní těšíme a vkládáme do ní naděje na odpočinek. Číst, meditovat, milovat, spát, snít, plánovat, schovávat… a mohla bych pokračovat dál. Místo, kde čerpáme energii do nového dne. Ne nadarmo se říká, jak si kdo ustele, tak si lehne. Svou postel si musíme hýčkat. Proto ji postavme na správné místo a obklopme ji věcmi, které nám zajistí ten nejlepší spánek.

Pod postelí, na posteli, u postele…

Už jste o tom určitě slyšeli. To, kde vaše postel stojí, do jisté míry ovlivňuje, jak se cítíte a jak se vám spí. Tradiční čínské učení Feng Shui doporučuje, aby postel nestála uprostřed pokoje. Doporučuje se orientovat postel tak, abyste leželi hlavou u zdi, což vám dá pocit bezpečí, jistoty a vnitřního klidu. Postel je lépe umístit pro správné vyvážení po stranách od stěn a umožnit tak volně proudit energii. Rozhodně ji ale nenechávejte stát volně uprostřed místnosti, tato poloha je označována jako „plovoucí postel“ a vzbuzuje pocity nejistoty a nestability.

Ale jak s doplňky? Mohou nás také rušit?

Mohou. Nedoporučuje se nad postel umisťovat velké poličky plné knih, těžké lustry, neboť vaše podvědomí vnímá obavu, že máte nad hlavou těžký předmět, který vytváří pocit strachu a obavy, byť si to vaše vědomí nepřipouští. Stejně tak působí i prostor pod postelí. Nepoužívejte ho jako úkryt pro vše, co nechcete vidět. Volný a čistý prostor pod lůžkem je velmi důležitý k proudění energie kolem postele. 

Tolik diskutované ZRCADLO

Pokud chcete mít v ložnici zrcadlo, věnujte velkou pozornost jeho umístění. Zrcadlo totiž představuje vstup někoho dalšího do vztahu.  Zrcadlo vám bere schopnost koncentrace, soustředění a odvádí vaši pozornost. Můžete si jím stejně ublížit, jako pomoct. Rozhodně by zrcadlo nemělo mířit přímo na postel. Také by nemělo být umístěno přímo naproti dveřím do ložnice a odrážet tak vyživující energii. Zrcadlovou plochu má i jakákoliv televize a počítač. Tyto dvě věci do ložnice stoprocentně nepatří.

Spánek v měkkých poduškách

 Všechno jemné, měkké a párové. Protože je ložnice převážně otázkou partnerství a párů, je velmi dobré tuto energii i podpořit. Snažte se používat dekorace tzv. párové, tedy dvě lampy, dva párové obrázky, párovou sošku apod. Tím vždy vytváříte prostor i pro toho druhého. Neznám příjemnější pocit než se schoulit do čerstvě povlečené postele. Vůně povlečení, křehkost, čistota. I to jaké povlečení zvolíte, se může odrazit ve vašem spánku. Někdo preferuje studenější saténové, jiný zas bavlněné s různými motivy a my zimomřivky jsme se zamilovaly do mikroflanelového.

 

Povlečení z tohoto materiálu se vyznačuje vysokou hřejivostí, má výborné termoregulační vlastnosti a hodí se proto pro studené byty a chladné zimní počasí. Materiál je velmi stálý, nepouští vlákna a po mnoha vypráních si zachovává jasné a zářivé barvy. Musely jsme vyzkoušet. Opravdu, zima vám pod ním nebude. Krásně hřeje a je hebké na omak. Kdo má chladnější ložnici, do vymrzlých postelí na chatu a chalupu, ideální. U nás dopadlo testování na jedničku. Jak jsme testovaly a všechna hodnocení najdete ZDE.

 

Adelaidefromprague: K otestování jsem dostala mikroplyšové povlečení v barvě leopardí, povlečení je opravdu velice příjemné na omak, materiál je hebký a hřejivý, mnohem příjemnější  než mikroplyš, co mám již doma. Povlečení jsem dala dceři, která má pokoj na sever a bývá v něm dost chladno, takže jí v noci krásně zahřeje a sama byla nadšená, jak se jí krásně spalo. Výhodou je zip na delší straně, pro jednodušší povlíkání a to, že se nemusí žehlit. Doporučuji vyzkoušet, ideální do chladnějších ložnicí!

Elby: Obdržela jsem nádherné, červeno-bílé povlečení. Na omak je opravdu velice příjemné. Krásně hřeje. Oceňuji snadnou údržbu bez žehlení a zapínání na zip. Pro "zimomřivé" rozhodně doporučuji. 

Zima je v plném proudu, mrzne až to praští, proto neváhejte a zachumlejte se do své postele, sbírejte síly a jaro je tu coby dup.

Další inspiraci a tipy do ložnice najdete například tady Hřejivá a dokonale zvoucí. Vaše postel nejen v době nečasu! nebo Květiny do ložnice nepatří!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

S tím tedy naprosto souhlasím My jsme si také nedávno pořizovali novou postel, která je tedy čalouněná a má velice krásný panel nad sebou a to je tedy panečku paráda!!! Kupovali jsme si ji z těchto stránek zde - https://www.luceda.cz/calounene-postele-2/ a brali jsme si takovou tu béžovou co tam mají, tak se kdyžtak taky mrkněte

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 11. 5. 2020

Skvělý článek. Jojo, není nad to mít pořádnou postel. Já třeba dlouho chtěla postel z masivu a teď konečně se mi to splnilo. Konkrétně mám doma tuto https://yesbydleni.cz/dvouluzkove-manzelske-postele/46-postel-z-duboveho-dreva-gazzda-ena-180-x-200-cm.html a nemůžu si ji vynachválit.

Odpovědět
4vladku
4vladku 20. 5. 2016

tak to nám nepomůže... soused nám dal cca 12m od okna ložnice slepičku a kohoutka...

Odpovědět
Glady
Glady 18. 5. 2016

pravda

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 5. 2016

mohu jen souhlasit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 337
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.